Ozonowanie - robić czy nie?

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
granatowy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lis 2012, o 14:37
Model Lexusa: lexus
Skąd:: warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: granatowy »

Zastanawiam się ostatnio nad zrobieniem ozonowania wnętrza autka. Tak po prostu żeby odświeżyć nieco środek i polepszyć komfort jazdy. Dobry pomysł?
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: BeeMiX »

Nie przesadz bo ozon ma to do siebie że zjada wszystkie elementy gumowe :)
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: passat1978 »

Robiłem Ozonowanie w swoim GS-ie które trwało 1 h i wszystko jest ok
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Thorgal1 »

BeeMiX pisze:Nie przesadz bo ozon ma to do siebie że zjada wszystkie elementy gumowe :)


no bez jaj....

rób ozonowanie ... fajnie w środku po tym jest ... jak po fajkach to co kilka dni po 15min
ja włączam urządzenie na 45min czasami x2 ... nawiew na połowę - wtedy do aku prostownik i po sprawie :)


acha ... tylko nie stosuj jego jako jedyny środek dbania o klimę ... fakt - w środku świeżo - zapach jak przed burzą i zabija bakterie ... ale preparaty do
czyszczenia układu też trzeba stosować.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: BeeMiX »

Jeśli chodzi o "przesadzanie" to miałem na myśli zostawienie włączonego np. na całą noc. Słyszałem o takim przypadku i wszystkie gumy w środku, łącznie z dywanikami kruszyly się w palcach :laugh1:
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: angrzeda »

To czym wspomniał Thorgal - zapach po ozonowaniu... A właściwie jego brak :biggrin2: Jak wsiadasz do auta to nie czujesz wspomnianych fajek czy nawet stęchlizny. Trzymam jeszcze starego Poldka, który służy mi jako ciężarówka. Jakiś czas temu pochorował mi się pies i musiałem wozić go przez kilka dni z rzędu do lekarza. Czasami był wilgotny, bo padało, a że to owczarek niemiecki który waży ponad 40 kg, to w aucie nieco zalatywało :mad:
Podłączyłem ozonator na 2x30 min, wywietrzyłem i... w zasadzie po smrodku nic nie zostało. :smile: To najlepszy dowód, ze ozon działa... :dirol:
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Mariano »

po ozonowaniu dobrze zrobić jest dezynfekcje
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
darko
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2012, o 04:02
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: darko »

Dezynfekcję? A po co? A Wy sami robicie sobie to ozonowanie czy w jakichś serwisach? Bo ja np. w Białymstoku w serwisie PerfectClima.pl płacę 200 zł. Jak to wygląda w innych zakładach?
Ostatnio zmieniony 3 gru 2012, o 07:14 przez darko, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Mariano »

a po to, że ozonowanie zabija nieprzyjemne zapachy i co Ci to da jak układ będzie zagrzybiony?
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: angrzeda »

Mariano pisze:a po to, że ozonowanie zabija nieprzyjemne zapachy i co Ci to da jak układ będzie zagrzybiony?
No nie... :acute: Grzybów już nie będzie - żeby rosły potrzebny jest tlen, ozon jest alotropową odmianą tlenu mającą zupełnie różną budowę. Posiada właściwości aseptyczne, jest doskonały do dezynfekcji (np. woda w basenach jest ozonowana). Więc twierdzenie Mariano mija się z prawdą. Wystarczy np zamknąć w aucie muchę i obserwować co będzie się z nią działo... :biggrin2:
Jeśli komuś przeszkadza ze w aucie nie "pachnie" może sobie kupić jakiś specyfik do klimy z zapachem (np. w Lidlu) i opróżnić w aucie przy zamkniętym obiegu i włączonej dmuchawie po ozonowaniu...

Co do tego czy robimy sami - ja tak... Mam mały generator ozonu - coś takiego: http://allegro.pl/generator-ozonu-ozona ... 85853.html - od trzech lat i daje radę :) Używam kilka razy w roku do swoich aut i czasami kolegom. Już się zwrócił :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości