Lexus IS200 check engine

ODPOWIEDZ
celi
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 15:23
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kurzętnik
Kontakt:

Lexus IS200 check engine

Post autor: celi »

Pare dni temu podczas jazdy zapaliła się kontrolka check engine i trc, gdy się zastrzymałem zwiększyły się obroty do około 2 tys. i zaczął nierówno pracować. Po podłączeniu komputera okazało sie "regulacja zmiennych faz rozrządu rząd pierwszy".
Po wyciągnięciu i wyczyszczeniu wariatora/elektrozaworu wałka rozrządu i skasowaniu błędów silnik zaczął pracować normalnie, jednak po przejechaniu około 5 km gdy silnik się rozgrzał do normalnie temp, znów zapaliła się kontrolka. Silnik pracuje równo lecz nie zmieniają się chyba zmienne fazy rozrządu gdyż nie przyspiesza tak jak powinien na wyższych obrotach. Elektozawór i sitko które doprowadza olej było strasznie brudne. Czy wymiana elektro zaworu pomoże, czy szukać przyczyny gdzieś indziej??
Awatar użytkownika
Cheguevara84
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 2 sty 2011, o 13:48
Model Lexusa: GS 300 mkIII
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS200 check engine

Post autor: Cheguevara84 »

Czujnik zmiennych faz rozrądu VVTi, patrz tu: viewtopic.php?f=34&t=6354
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200 check engine

Post autor: carsik »

jaki masz numer błedu
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
celi
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 15:23
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kurzętnik
Kontakt:

Re: Lexus IS200 check engine

Post autor: celi »

Co do dokładnego kodu błędu to musze jeszcze raz podjechać na komputer bo nie zapisałem kodu tylko nazwę błędu. Jak wygląda ten czujnik i gdzie ewentualnie jest, bo mam rozumieć, że to nie chodzi o ten elektrozawór/ wariator??

Tamten temat, też dokładnie obserwuje, ale nie ma jeszcze rozwiązania.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS200 check engine

Post autor: carsik »

żeby cokolwiek rozwiązać potrzebny jest numer błędu i dopiero można jakis kierunek w poszukiwaniach przyjąć
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Cheguevara84
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 2 sty 2011, o 13:48
Model Lexusa: GS 300 mkIII
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS200 check engine

Post autor: Cheguevara84 »

Tak jak napisałem w tamtym temacie, objawy miałem te same: skok obrotów i ten sam błąd. Tutaj masz kilka tych używek: http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... łka+is+200
Po wymianie powinno być :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości