zamiar kupna lexusa IS

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Drakers9
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Sobótka
Kontakt:

zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Drakers9 »

Witam, bardzo lubie BMW i też auto tej marki chciałem kupić, ale żeby mieć BMW z takim wyposażeniem jak lexus to trzeba dołożyć sporo kaski a i tak ciężko będzie znaleźć na full wypasie, dlatego już prawie się zdecydowałem na IS300 i chciałbym mieć go jak najlepiej wyposażonego. Nie znalazłem tematu z wyposażeniem i nie wiem co jest w standardzie a co w opcji, mogę się jedynie domyślać po tym co najczęściej podają w ogłoszeniach. Z tego co widze to każdy ma ładną skóre, podgrzewane fotele, elektryczne regulowanie siedzeń, klimatronic, tempomat, 4x elektryczne szyby, el. składane lusterka, centralny zamek z pilota - z tego co widze to każdy to ma, nie jestem pewien co do automatycznej skrzyni, bo widziałem manuale, tylko ze to były raczej is200, sensory parkowania widze często ale też nie zawsze no i czasami nie ma navigacji, a jak nie ma nawigacji i tego monitorka, to i pewnie nie ma komputera pokładowego, tylko jak sie człowiek zacznie interesować i oglądać filmiki na youtube i czytać komentarze pod filmikami to potem zaczyna się zamieszanie w głowie, bo pierwsza sprawa, że mieli różną wielkość np 5 lub 6 cali(tak pisali w podpisie), mieli różne marki tych nawigacji i różnie wyglądały, nie wiem... tak jak by sobie sami dorabiali te nawigacje. Jak komuś by się chciało, miał chwilkę czasu, był na chorobowym lub tym podobne :P to bardzo był bym wdzięczny za nakreślenie, już nie mówie szczegółowo, ale chociaż tak pobieżnie, jakie wyposażenie było w każdym IS300 a jakie było w opcji, żebym wiedział o co pytać jak będę oglądał samochód ;)

słyszałem też różne rzeczy o IS200, że silnik rozczarowuje i dużo pali, jeśli ktoś by miał pojęcie na ten temat i chciałby się podzielić jak to sie ma naprawde i jak się odnosi do IS300 to również będę całował po rękach.

pozdrawiam, Arek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: dS »

Drakers9 pisze:skóre, podgrzewane fotele, elektryczne regulowanie siedzeń, klimatronic, tempomat, 4x elektryczne szyby, el. składane lusterka, centralny zamek z pilota - z tego co widze to każdy to ma
bo to w sumie standardowe wyposażenie.
Komputera pokładowego w IS gen.1 nie ma,niezależnie czy jest nawi czy jej nie ma, i czy to IS200 czy IS300, jest tylko ekonomizer taki jak w BMW.
Zdarzają się IS z welurem ale to chyba była biedniejsza opcja na życzenie, większość ma skóre + alcantare.
Nawi to opcja, ale to wg mnie zbędny gadżet, bo nawet jeśli ma polskie mapy to ich pokrycie pozostawia wiele do życzenia, poza tym jeśli chcieli byśmy oryginalną aktualizację to musimy sypnąć sporo grosza. Duże lepiej sprawdza się navi w smartfownie, albo aftermarketowe radyjko z Automapą.
Co do skrzyni to w IS200 można zazwyczaj uświadczyć manuala, choć i automat nie jest rzadkością. Niestety jest on nieco mułowatny. W IS300 to głownie automat, jest on już 5 biegowy więc nie zamula tak jak ten z IS200. Manual w IS300 to niezły rarytas, i żeby znaleźć taki zadbany egzemplarz to trzeba mieć niezłego farta albo trafić w okres kiedy ktoś będzie sprzedawał.
Opcją była też szpera, i jeśli lubisz się pobawić autem to warto szukać autka które już ma ją zamontowaną, bo nawet używana tania nie jest - allegro
Co do spalanie to wg mnie jest na przyzwoitym poziomie jak na 155KM i 6 garów. Mi IS200 spala 11-12l w mieście, IS300 spala 1-2l więcej.Oczywiście jak będziesz trzyma nonstop gaz w podłodze to spali więcej.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Drakers9
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Sobótka
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Drakers9 »

oo, tym komputerem to mnie teraz troche przybiłeś do gleby, nie da się nawet domontować potem w warsztacie ani nic ? co do navi to np. takie coś: http://www.youtube.com/watch?v=_Vn2sh_JS7c da się zrobić?, z tego co wnioskuję to autor filmiku przerobił tą nawigacje, ma tam automape, odtwarza filmiki... rozumiem, że żeby takie coś zrobić, trzeba mieć wersje z navi i ją przerobić, czy można kupić bez i dorobić? mozna wgrać sobie np. tomtoma? dużo jest przy tym pracy ? czy może jestem tak naiwny i to po prostu sciema ? jestem troche gadżeciarzem, ale nie lubie takich kupowanych w media markt radyjek wyjezdzanych itp. kojarzą mi się z tuningo sportowymi golfami 1.4 wole zeby wszystko wyglądało jak najbardziej się da oryginalnie.

http://www.youtube.com/watch?v=lG_lvVk9vYE - takie coś tzn. kamera cofania, jest trudna do zamontowania, zaprogramowania ?

mam nadzieję, że wybaczycie mi tą wiadomośc w stylu napalonego 18-to latka ;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: dS »

Wsadzenie czegokolwiek zamiast ekranu seryjnej nawi to nie problem jak masz pojęcie o łączeniu kabelków. Poczytaj sobie temat o autku kolegi kamilb - http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=314 .
Wywalił seryjną nawi zamiast niego wsadził sobie tam zwykły ekran LCD bodajże 7" i podłączył go pod netbooka włożonego do schowka, więc masz w pełni funkcjonalny komputer z windowsem, ale równie dobrze możesz rozbebeszyć z obudowy jakąkolwiek nawigacje, czy nawet tablet i wsadzić zamiast seryjnej. A tą podnoszoną klapke możesz sobie kupić na allegro, choć nie jest łatwo dostępna, sprzedawane jest raczej całe nawi, a seryjnej nawi mieć nie musisz żeby ta klapka działała.
Kamerę cofania możesz podłączyć do radyjka które jest w stanie przyjąć taki sygnał, seryjne raczej tego nie potrafi, aftermarket owszem. I nie wiem co ci się nie podoba w radiach aftermarketowych, ładne radyjko 2DIN dużo lepiej wygląda niż seria, nie mówiąc już o funkcjonalności.
http://www.youtube.com/watch?v=khJVrUaNTDQ
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Drakers9
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Sobótka
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Drakers9 »

rozumiem, czyli jak jest wersja bez navi, to wystarczy dokupić tą ramkę i w nią wpakować navi i podłączyć ładowanie, tylko teraz tak - na filmiku który podałem, są dwa przyciski którymi wysuwa się tą ramkę, na zdjęciach w ogłoszeniach nawet w wersjach z navi, nie ma tych przycisków, wnioskuję zatem ze są to samoróbki, czy oznacza to też, że oryginalnie ta nawigacja się nie otwiera i jest cały czas otwarta? jeśli jednak się myle i oryginalnie też się otwiera, to czy jeśli zdecydowałbym się kupić wersje bez navi, a potem chciał ją dorobić to oprócz ramki trzeba będzie dokupić jakieś prowadniczki lub coś podobnego ?

co do radyjka, to akurat te które pokazałeś wygląda dosyć schludnie, tylko że już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to oryginalny zamysł inżynierów ;), ja myślę ze to kwestia gustu, a to już u każdego jest indywidualnością, ja osobiscie widział bym w moim aucie monitorek na górze na tym blacie tak jak to wygląda w oryginale.

EDIT: jeszcze co do spalania. Czy w IS300 jest rzędowy silnik czy V6 ? jak V6 to pewnie taki sam jak w RX300 w którym ostatnio średnie spalanie wyszło mi 22.1 mpg(ok. 12,8 l/100km) więc kierując się logiką, przynajmniej pozornie lżejszy IS powinien palić mniej.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: klexus »

IS 300 to 2jzge R6
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: krzywydg »

Drakers9 pisze: EDIT: jeszcze co do spalania. Czy w IS300 jest rzędowy silnik czy V6 ? jak V6 to pewnie taki sam jak w RX300 w którym ostatnio średnie spalanie wyszło mi 22.1 mpg(ok. 12,8 l/100km) więc kierując się logiką, przynajmniej pozornie lżejszy IS powinien palić mniej.
Skąd to v6??? pewnie to wina GMO....
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Drakers9
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Sobótka
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Drakers9 »

krzywydg, chcesz mnie przekonać, że w RX300 nie ma V6 ? ;)
Korega0
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 5 sie 2012, o 14:54
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Korega0 »

po mojemu jak w rzędzie to nie V6 :) i jak V6 to nie w rzędzie :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: dS »

Jak nie ma przycisków jak są ?
Obrazek
więcej

Po lewej masz otwórz/zamknij , po prawej masz pochylenie. Wystarczy podpiąć zasilanie i masz w pełni funkcjonalna klapkę.

Co do silnika to zarówno w is200 jak i is300 jest rzędowa 6, tak samo jak w BMW. V6 występuje dopiero w nowszej generacji ISa i we wspomnianym RXsie. Natomiast jeśli chodzi o is300 to siedzi tam, tak jak napisał klexus, 2JZ-GE. Jeśli nie wiesz czym jest 2JZ to proponujesz poszperać trochę w googlu na jego temat. Dowiesz się że jest to jeden z najlepszy silników jakie kiedykolwiek powstały. :puchar:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości