GS 250 pytania techniczne

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
samadhi1978
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:17
Model Lexusa: GS 250
Skąd:: Edinburgh
Kontakt:

GS 250 pytania techniczne

Post autor: samadhi1978 »

Mieszkam w Szkocji i nosze sie z zamiarem zakupu nowego Lexa GS 250. Dzwonilem kilkakrotnie do salonu w Edinburghu i probowalem sie dowiedziec bardziej szczegolowo o aspekty techniczne ale sprzedawcy sa kompletnie bezuzyteczni. Wydzwaniam tam i ciagle sa na jakis szkoleniach ale cholera wie czego tych pajacow tam ucza bo kompletnie nie maja pojecia o produkcie ktory sprzedaja. Chyba zaczne ich pytac na co moga odpowiedziec, wiec czy moze ktos kompetentny na forum moze mi napisac czy nowy GS ma skrzynke automatyczna DSG (Dual Shift Gearbox) czyli dwusprzeglowa? czytalem na WP ze troche szarpie przy przelozeniach ten Lex i to pewnie dlatego ze zastosowana jest skrzynia DSG.
Nie udalo mi sie tez uzyskac odpowiedzi czy jestem w stanie sobie sam wymienic zarowke jak mi sie spali czy za kazdym razem wielka procedura serwisowa. Orientuje sie ktos?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: GS 250 pytania techniczne

Post autor: dS »

Z tego co mi wiadomo to jest tam zwykły 1 sprzęgłowy automat. Jedynie w hybrydzie jest skrzynia CVT.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
samadhi1978
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:17
Model Lexusa: GS 250
Skąd:: Edinburgh
Kontakt:

Re: GS 250 pytania techniczne

Post autor: samadhi1978 »

A wiesz moze czy starsze GS'y maja zawieszenie Double Wishbone z przodu i multi link z tylu? Kraza powszechne opinie ze Lex GS prowadzi sie troche tepo i nie daje przyjemnosci z jazdy. To sie chyba wiele zmienilo w nowym GS.
samadhi1978
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:17
Model Lexusa: GS 250
Skąd:: Edinburgh
Kontakt:

Re: GS 250 pytania techniczne

Post autor: samadhi1978 »

bylem i dopytalem w salonie i przestudiowalem instrukcje obslugi zatem skrzynia jest jedno sprzeglowa. Nie wplywa to na osiagi i zurzycie paliwa ale jest z cala pewnoscia mniej awaryjna. Zarowke mozna samemu wymienic - otwiera sie klapki od strony kola pod blotnikiem. Jest takze zilustrowane jak wymienic zarowki kierunkowskazow w lusterkach, jak wymienic filtr klimatyzacji, plyny. Mozna conieco samemu zrobic bez wyciagania calej lampy co jest zdecydowanie na plus.
Pisalem w innym watku ale dodam takze tutaj ze (jak twierdzil sprzedawca) Lexus jest jedyna firma ktora skanuje caly silnik po produkcji i na podstawie skana kwalifikuje takowy do uzytku badz odrzuca. Kazdy silnik jest idealny. GS...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS 250 pytania techniczne

Post autor: maniek_ls400 »

samadhi1978 pisze:A wiesz moze czy starsze GS'y maja zawieszenie Double Wishbone z przodu i multi link z tylu? Kraza powszechne opinie ze Lex GS prowadzi sie troche tepo i nie daje przyjemnosci z jazdy. To sie chyba wiele zmienilo w nowym GS.
I na podstawie opini na forum kupisz/nie kupisz samochodu ? Dżizas co za czasy... To TY będziesz nim jeździł i TY umiesz/nie umiesz jeździć autem więc sam sprawdź czy podoba Ci się prowadzenia auta. Domyślam się, że opinie np. Ledzia i moje mogą być o 180stopni inne po jeździe tym samym samochodem..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
samadhi1978
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:17
Model Lexusa: GS 250
Skąd:: Edinburgh
Kontakt:

Re: GS 250 pytania techniczne

Post autor: samadhi1978 »

Coz, opinie na forum sa pomocnicze. Wiem po prostu na co sie uwrazliwic. W zyciu nie kupowalem nowego auta i juz wiecej pewnie nie kupie wiec jestem z tym pozamiatany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości