LS 400 gubi prąd

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
rydzyn
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 8 gru 2012, o 04:39
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Grudziądz
Kontakt:

LS 400 gubi prąd

Post autor: rydzyn »

Mam problem.
Po kilku dniach postoju akumulator jest rozładowany.Myślałem że akumulator zakończył swój żywot.Kupiłem nową baterię i ciągle jest to samo.
Ma ktoś może pomysł co może być tego przyczyną?Co może pobierać prąd.I jak sprawdzić czy dane urządzenie pobiera prąd.
klasyk

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: klasyk »

Na początek sprawdź alternator, regulator napięcia a nawet przyleganie klem. Może po prostu nie ma ładowania na właściwym poziomie ?
rydzyn
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 8 gru 2012, o 04:39
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Grudziądz
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: rydzyn »

Nie wydaje mi się żeby to była kwestia ładowania bo to się dzieje nawet po naładowaniu akumulatora prostownikiem.Bo nie wierze że nowy akumulator nie utrzymałby prądu przez tydzień bez odpalania auta
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: sandr »

Sam jestem ciekaw, mam to samo w GS300 MKII. Nowy akumulator i po 4-5 dniach w garażu, totalny brak prądu (faktem jest, że po poprzednim właścicielu odziedziczyłem zestaw narzędzi wzbogacony o kable rozruchowe - co stawia po za podejrzeniem zamontowaną już przeze mnie instalację LPG)...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: klexus »

odepnij - klemę od akumulatora podepnij miernik miedzy - akumulatora a masę zobacz ile prądu ucieka, zblokuj centralny zamek , moze alarm tak dużo bierze napięcia
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: sandr »

Sprawdzałem... Przez pierwsze 30 sek. po zamknięciu idzie nawet 0,8A później schodzi do ~0,3A. Doraźnie sprawdziłem oświetlenie bagażnika (zamykając kamerę - jest OK, gaśnie po zamknięciu klapy) oraz wywaliłem stare dodatkowe zabezpieczenie (nie wiem jak się zwało - z klawiaturą jak zafoliowany kalkulator). Jak dotąd bez oczekiwanego efektu.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: maniek_ls400 »

Miałem podobnie (LS400 '99) - proponuję poszukać wody w bagażniku - po prawej stronie jest gruba wiązka oraz moduł od radia/telefonu (?) u mnie po wyjeździe z myjni któregoś razu auto nie chciało jechać a powodem okazała się wilgoć w tym miejscu. Po wysuszeniu kabli, poprawieniu uszczelki bagażnika (zdejmuje się całą i 'obciska' kombinerkami raz przy razie) nastąpiła znaczna poprawa.
Zauważyłem - i to samo jest też w LS430, że odzbrojony immobilizer i włączone radio lub otwarte drzwi - zabijają akumulator (mam nowy) w ciągu 3-4 godzin. Mam prostownik do akumulatora na łódkę i poza sezonem wożę go na wszelki wypadek w bagażniku :-)
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: sandr »

Dzięki za sugestie (i pomysł z wożeniem prostownika), co prawda w bagażniku mam suchutko ale przewody i złączki warto sprawdzić. Do tej pory samochód użytkowałem codziennie (dlatego nie wychwyciłem problemu), teraz kiedy GS zimuje sobie w garażu planowałem doraźnie odpalać go co dwa tygodnie, niestety - nie da rady. Akumulator trafił do domu i... aby do wiosny.
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: tofex »

U ojca w camry, elektryk po kilku godzinach eliminowania potencjalnych pożeraczy prądu, doszedł do diody/diód w alternatorze. Pobór prądu był ok. 100 mA, po 2-3 dniach postoju nie kręcił wcale, po naprawie jest ok.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS 400 gubi prąd

Post autor: maniek_ls400 »

Tofex - dzięki za przypomnienie ! Wiem co u mnie żarło prąd ! To był kończący się rozrusznik - faktycznie po jego regeneracji (w V8 to demontaż kolektora dolotowego) skończyły się problemy z prądem. Sprawdźcie to..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości