Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: klexus »

Czy podczas zatrzymania do kontroli muszę otwierać bagażnik, jak funkcjonariusz chce zlukac co tam mam??
Czy musi mieć do tego podstawę prawną i podać przyczynę, to moje auto i to co tam mam nie powinno go interesować może przewożę tam pieniążki i co jak za 5km mnie napadną??
Jak to jest ??
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: rsz1981/2 »

Zapożyczone z antifa polska
"Jeżeli zostałeś kiedyś zatrzymany przez kontrolę drogową, zapewne policjant stwierdził "proszę otworzyć bagażnik". Pamiętaj, że nie ma do tego prawa, jeżeli nie posiada nakazu rewizji. Odsuń się od samochodu, wskaż rączkę od bagażnika i powiedz "Proszę zrobić to samemu, tu jest dźwignia otwarcia bagażnika, ja nie będę utrudniał". W większości przypadków policjant zrezygnuje z przeszukania. Jeżeli jednak nie, masz prawo złożyć zażalenie ze względu na przekroczenie uprawnień. Zażalenie takie będzie skuteczne jeżeli policjant niczego nie znajdzie - jeżeli szmuglujesz narkotyki, sam jesteś sobie winien."

Źródło
http://antifa.bzzz.net/porady-prawne
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: Rici »

Jeżeli będzie chciał grzebać to powiedz od razu ze prosisz o notatkę z przeszukania. Bo ma taki obowiązek nie musi mieć nakazu ale musi mieć podstawę do tego którą musi wpisać w notatkę
Obrazek
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: krzywydg »

"Zgodnie z art.129 ustawy Prawo o ruchu drogowym czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należy do zadań Policji. W związku z wykonywaniem tych czynności policjant uprawniony jest do min. sprawdzania stanu technicznego, wyposażenia, ładunku, wymiarów, masy lub nacisku osi pojazdu znajdującego się na drodze. Zatem może nakazać otwarcie bagażnika pojazdu"
Temat poruszany na każdym forum. Możesz się kłócić ale i tak nie wygrasz.... Najwyżej Cie przytrzymają jak będą nie klniemy na forum do przyjazdu, nakazu i zmarnujesz swój czas a im dniówka zleci....
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: klexus »

krzywydg pisze:"Zgodnie z art.129 ustawy Prawo o ruchu drogowym czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należy do zadań Policji. W związku z wykonywaniem tych czynności policjant uprawniony jest do min. sprawdzania stanu technicznego, wyposażenia, ładunku, wymiarów, masy lub nacisku osi pojazdu znajdującego się na drodze. Zatem może nakazać otwarcie bagażnika pojazdu"
Temat poruszany na każdym forum. Możesz się kłócić ale i tak nie wygrasz.... Najwyżej Cie przytrzymają jak będą nie klniemy na forum do przyjazdu, nakazu i zmarnujesz swój czas a im dniówka zleci....
jak nacisk na oś będzie niedopuszczalna to tak, ale nie bo taką ma zachciankę, przetestuje to przy najbliższej okazji hehehe,
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: KRYSPIN BACK »

Nie musisz.
Policjant może przeszukać Ci auto na podstawie legitymacji (w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa) lub na podstawie nakazu od dyżurnego (ktoś musi ten nakaz przywieść).
W obu przypadkach masz prawo zażądać, a wręcz z automatu powinien zostać sporządzony protokół przeszukania.
Jeśli nie zgodzisz się z nim a następnego dnia zgłosisz, że zginęło ci z auta np 2 tys plnów policjant ma przej...ne. To dość skomplikowany i problematyczny temat dla policji.

Ale w momencie gdy zażąda pokazania gaśnicy jak jest w bagażniku sprawa oczywista. Otwierasz bagażnik to sobie rzuci okiem.

Wiadomo że można przejść kontrolę z "uśmiechem na ustach" a można iść na udry. Ale w przypadku tego drugiego to zawsze znajdzie się coś żeby kierowcy pokazać kto tu jest górą.

Osobiści kiedyś miałem okazję się przekonać jak to działa.
Jechałem o 3 w nocy busem pustym i zapewne normalnie zareagował bym inaczej gdyby nie fakt, ze zatrzymujący policjant na dzień dobry okazał się chamskim gburem z góry podejrzewającym mnie o jakieś "coś".

Bezczelnie świecił mi latarką w oczy itd.... a że wszystko co niezbędne wożę przy siedzeniu nie miał jak zajrzeć na pakę. Kazał mi ją otworzyć, wskazałem ręką żeby sobie zajrzał i gdy poinformowałem go o protokole przeszukania i temat odpuścił. Okupione było to tym, że zeszło mi na tej kontroli prawie do 4 w przezajebiście miłej atmosferze :lol: . Dowód jakoś wybroniłem, warto znać czasami kilka paragrafów prawa.

Tak czy inaczej pusta paka została nienaruszona :mrgreen: więc jednak można, tylko czy warto to już inna sprawa ...

Ci ludzie także są w pracy i zarabiają na życie, są też ludźmi... a na co dzień to mi to lotto czy misiek zerknie do bagażnika czy nie jeśli to normalny człowiek a nie wielki pan milicjant.
LEXUS.jp
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: legato97 »

Jak mundurowy bedzie chcial, to moze powiedziec, ze czuje grasiwo w aucie i na tej podstawie tez moze zajrzec ;)
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: LinkPL »

Jest takie powiedzenie ... pełną gębą nie wszędzie wejdziesz, a gołą dupą wszędzie ... ;)

Ci co znają trochę psychologię to będą wiedzieli o co chodzi ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: passat1978 »

W przeszłości miałem kilka takich sprawdzeń bagażnika a kiedy zadawałem pytanie po co ta kontrola to odpowiedz była podobna ze coś skradziono w okolicy i chcą się upewnić ze to nie ja. pozdrawiam
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Czy musze otwierac bagaznik podczas kontroli

Post autor: forest »

zajrzeć może, grzebać już nie... :stary:
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości