[is300]dziwny dźwięk przy skręcaniu

ODPOWIEDZ
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

[is300]dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: brodi »

Eh, znów zwracam się do Was z prośbą. Już nie wiem czy kupiłem auto (is300) z przekręconym licznikiem, czy co ale miało być pięknie a nie jest. A może ktoś mnie uspokoi i powie, że tak ma być. Dziś zauważyłem, że przy skręcaniu, przy małych prędkościach coś, że tak powiem cyka w z przodu samochodu. Mam wrażenie, że nawet przy jeździe na wprost jest to cykanie, jednak cichsze. Nie czuję, żadnej różnicy w prowadzeniu, nic na kierownicy, tylko ten dźwięk. Zrobiło się zimno i asfalt mokry, może to jakiś system? Ktoś z Was miał podobną przypadłość?
Przed chwilą zszedłem jeszcze raz się temu przyjrzeć. Dźwięk dochodzi głównie przy skrajnym położeniu kierownicy tak w lewo jak i w prawo. Przy tym położeniu czuć na kierownicy lekkie odbicie (auto w czasie spoczynku)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: maniek_ls400 »

Czy to Twoje pierwsze auto ze wspomaganiem ?
Na koncu maglownicy pompa sapie to norma....
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: brodi »

Nie da rady bez uszczypliwości:) Nie, nie pierwsze Kolego, ale dzięki. W innych autach nie zaobserwowałem. Nie mniej przy skręcaniu wyraźnie słychać chrobotanie, którego przed kilkoma dniami nie było
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: lexrwd »

Ja bym zaczął od najprostszej, a często niedocenianej czynności, jaką jest wymiana płynu do wspomagania. Na pewno nie zaszkodzi.
brodi
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 9 lis 2012, o 18:48
Model Lexusa: rx350
Skąd:: Krosno
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: brodi »

Byłem u mechanika. Dziś czasu nie miał. Sam sprawdziłem poziom płynu w ukł. wspomagania i jest go za mało. Czy mogę sam dolać czy jest to jakoś bardziej skomplikowane?
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: angrzeda »

Hmmm... dla Ciebie to jest chrobotanie, dla innych może być trzeszczenie, skrzypienie... Poprzedniej zimy jak złapał mróz musiałem wymienić sworzeń wahacza, nie dało się wytrzymać przy skręcaniu... :wink:
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: passat1978 »

kolego wymiana płynu w spomaganiu to zadne skomplikowane zagadnienie nie jest i na 100% nie zaszkodzi gdy nie wiesz kiedy ostatnio został ten plyn wymieniony, za to jak piszą koledzy w skrajnych położeniach to można pwiedzić ze normalne choć z regóły( nie zawsze) świadczy to o wysłużeniu pompy i choć wkur..... ia ucho to nie prowadzi to do żadnego problemu w jeździe i z autem.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: Damian87 »

angrzeda pisze:Hmmm... dla Ciebie to jest chrobotanie, dla innych może być trzeszczenie, skrzypienie... Poprzedniej zimy jak złapał mróz musiałem wymienić sworzeń wahacza, nie dało się wytrzymać przy skręcaniu... :wink:
potwierdzam dolny sworzeń wahacza, u mnie było to samo, a najbardziej było to słyszalne przy skręconej na maxa kierownic przy cofaniu.
Lekabel01
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2013, o 15:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [is300]dziwny dźwięk przy skręcaniu

Post autor: Lekabel01 »

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Lexusa IS 200, 2001 r. Kilka dni po zakupie z lewego przedniego koła podczas skręcania, gdy samochód stał, zaczął wydobywać się przeraźliwy dźwięk, który można określić jako skrzypienie, trzeszczenie, był bardzo głośny i maksymalnie nieprzyjemny. Następnego dnia zaczął trzeszczeć podczas jazdy po wybojach. Został wymieniony dolny sworzeń wahacza i wszystko wróciło do normy. Potwierdzam zatem, że wymiana sworznia rozwiązała problem.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości