LS po-lift z Europy czy USA ?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Gumish
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:07
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: Gumish »

Szukam LS-a poprzedniej generacji, ale po-liftowego, czyli roczniki 2004 - 2006. Czy prawdą jest, że części do wersji amerykańskiej są generalnie tańsze ? Z tego co widzę, to wersji europejskich jest mniej. Wychodzę z założenia, że serwisowanie wersji z USA w niezależnym warsztacie spejcalizującym się w "Japończykach zza Oceanu" będzie znacznie tańsze niż serwisowanie wersji europejskiej w ASO. Na pewno chciałbym, żeby zawieszenie było bardziej miękkie, a to by wskazywało na wersję USA. Chociaż może nie, bo do europejskich była zawsze pneumatyka a do USA podobno nie ?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: dS »

a co stoi na przeszkodzie aby serwisować europejczyka w nieautoryzowanym serwisie ?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: maniek_ls400 »

Jakieś bajki o tym zawieszeniu. W EU też wychodziły wersje bez pneumatyki. Wersja z US dla mnie ma kilka mankamentów - radio, klima, nawigacja - wymagają przestrojenia - navi się chyba nawet nie da bez wymiany komputera (na Alle są po 800-1500).
Bałbym się auta zza wody obawiając się czy nie jest 'spod' wody.
Ostatnio mój znajomy sprzedawał taką francuską przycierkę z 2005r za 38.5k - sam chciałem go złapać, bo wypas był pełen - łącznie z aktywnym tempomatem a naprawa zamknęła by się w jakichś 7k. Nie odpowiadał mi tylko kolor - silver + czarne skóry a ja szukam czarnego + białe skóry.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Gumish
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:07
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: Gumish »

dS pisze:a co stoi na przeszkodzie aby serwisować europejczyka w nieautoryzowanym serwisie ?
w zasadzie nic, chociaz za wersja usa przemawia fakt, ze tam jest ich znacznie znacznie wiecej, wiec czesci tansze wiecej zamiennikow a u nas w zasadzie tylko oryginaly mam racje ?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: janasek »

Gumish pisze:
dS pisze:a co stoi na przeszkodzie aby serwisować europejczyka w nieautoryzowanym serwisie ?
w zasadzie nic, chociaz za wersja usa przemawia fakt, ze tam jest ich znacznie znacznie wiecej, wiec czesci tansze wiecej zamiennikow a u nas w zasadzie tylko oryginaly mam racje ?
Części w USA może i tańsze ale to trzeba jeszcze spakować, wysłać i jak chcesz bez kombinatorstwa to opłacić cło i Vat a to wtedy już tak tanio nie jest. Różnic jakiś wielkich nie ma między USA a EU, myślę że wiekszość klamotów dostaniesz PL w podobnym cenach jak do EU. Zatem dla mnie żadna różnica USA czy EU a za EU przemawia fakt że mimo wszystko będzie chyba łatwiej później takie auto odsprzedć i łatwiej chyba znaleźć mniej potłuczony egzemplarz.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2012, o 11:50 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: maniek_ls400 »

Gumish pisze:
dS pisze:a co stoi na przeszkodzie aby serwisować europejczyka w nieautoryzowanym serwisie ?
w zasadzie nic, chociaz za wersja usa przemawia fakt, ze tam jest ich znacznie znacznie wiecej, wiec czesci tansze wiecej zamiennikow a u nas w zasadzie tylko oryginaly mam racje ?
Nie rozumiem ? Chcesz go kupic w PL a serwisowac w US ? Tak wynika z Twoich postow. Czesci sa Te same do wersji Eu/US wiec w czym klopot z serwisowaniem ? Zamawia sie po nr czesci a ta bierzesz z toyodiyi.com i tyle.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Gumish
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:07
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: Gumish »

hehe chce serwisowac tutaj to jasne przeciez :)
Gumish
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:07
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: Gumish »

Czy tak wygląda panel elektryki szyb ? Chodzi mi o montaż, czy Waszym zdaniem coś było ruszane ?

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: dS »

szpara jakaś wielka, w klamce zaślepki na śubkę też brak, także było grzebane
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: LS po-lift z Europy czy USA ?

Post autor: klexus »

fajnie psuje wszystko heheh ładnie tapicera z deską sie schodzi, coś napuchnięte to wszystko takie jakieś jak by po dłuższej kąpieli było.
Ten panel to choćby 100 razy był wyciągany musi pasować a tu dziwnie to wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość