Lexus VS Altezza

Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Lexus VS Altezza

Post autor: Damian87 »

Wie ktoś czemu Lexus IS 200 z silnikiem 1G-FE ma 155KM a Toyota Altezza AS 200 z tym samym silnikiem ma 160KM? gdzie te 5KM u nas uciekło? :angry:
dam przykład że Np. w Hondzie civic VI gen był ten sam silnik 1.4 ale w wersji 1.4i jest 75Km a 1.4is ma 90, różniły się kolektorem wydechowym.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: carsik »

te konie w wersjach japońskich pojawiają się z racji innych map zapłonowych ze względu na paliwo 100 oktan
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: michalm320 »

Czyli trzeba lać V Power Racing + przestrojenie zapłonu
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: Travis »

podejrzewam że wystarczy zalać v-power racing i będzie git. Dwa lata temu litr tego paliwa kosztował 6zł więc zalałem parę razy i było czuć wyraźnie że auto ciągnie lepiej. Później już nie próbowałem. Jak założę naprawiony przelot to zatankuję i porobię testy przed i po :P
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: Marchol »

Kup w beczce tzw racing fuel, u brata z MX-5 różnica w kucach to coś koło 22X kucy na zwykłym i 24X kucy na racing fuel.
http://image.musclemustangfastfords.com ... g+fuel.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: michalm320 »

Ja do Hondy zalałem kilka razy V Power R... w sumie to miałem taką zajawkę na to paliwo, że pod rząd zatankowałem 3 zbiorniki na full a stacja ode mnie oddalona o 35km :) Spostrzeżenia... Podczas tankowania pachnie zupełnie inaczej. Dużo cichsza praca silnika, wręcz bym powiedział że jedwabista. Nie wyczułem może lepszego przyspieszenia ale za to dużo łatwiej dochodził do Vmax'a, na 5 biegu było czuć że ma chęci się rozpędzać. I na koniec... po tych przepalonych 3 zbiornikach wlałem 95 z Orlenu... tu dopiero odczułem różnice... negatywną... :(
Obrazek
lugens
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2012, o 21:28
Model Lexusa: zaden
Skąd:: płońsk
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: lugens »

Damian87 pisze: 1.4i jest 75Km a 1.4is ma 90, różniły się kolektorem wydechowym.
nie kolektorem wydechowym tylko zwężką pod przepustnicą
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: carsik »

zalejcie V-power i odwiedźcie hamownie, a potem piszcie baśnie :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: Travis »

jak wycinasz katy i robisz przelot to hamownia też nic nie pokaże ale zmiany czuć
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus VS Altezza

Post autor: carsik »

tzn co czujesz? Jeśli parametry się nie zmieniają to masz tylko efekt dobrego samopoczucia. Udowodnij w cyferkach, że zmienia się przyspieszenie bez zmian w momencie a przyznam Ci Nobla. To, że zwiększenie głośności pojazdu gwałtownie zwiększa jego przyśpieszenie jest od dawna udowodnione w literaturze S-F :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości