Lexus gs 450h ?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
CarlosQ
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2013, o 20:24
Model Lexusa: ????
Skąd:: 28XXX
Kontakt:

Lexus gs 450h ?

Post autor: CarlosQ »

Witam szanownych forumowiczow.
Przymierzam sie wstepnie do zakupu lexusa.Ze wzgledu na moje kryteria ktorymi sie kierowalem rozsadnym wyborem mysle bylby gs 450h po roku 2008 80-120 tys km przejechane kupiony u autoryzowanego dilera z historia wozu oczywiscie.To bedzie trzecie auto w domu bedzie jezdzony po miescie, 3-4 razy do roku gdzies dalej.Zastanawiam sie czy bede w stanie zaakceptowac spalanie tego samochodu z tego wzgledu mialem tylko 5 miesiecy porsche cayenne.Rajdowcem nie jestem wystarczajacy silnik pod wzgledem osiagow i spalania to na przyklad disle - 3 litry w bmw czy 2.7 w audiku ale tyle ich jezdzi ze chcialo by sie cos innego.Is kategorycznie odpada.Z tego co sie zorientowalem w toyocie od pracownika nieoficjalnie tak miedzy wierszami to spalanie z wiekiem sie zwieksza (zmniejsza sie pojemnosc akumulatorow)Czy ktos z Was ma taka powiedzmy 10-ci letnia hybryde?Jak to jest tak naprawde z tym spalaniem? Jak wogole wygladaja przeglady i usterkowosc tego modelu?
Prosil bym wlascicieli tego modelu o kilka slow w tym temacie.
Dziekuje.
koza
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:23
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus gs 450h ?

Post autor: koza »

Podam spalanie na przykładzie RX450h - czyli samochód wyższy, większy, cięższy z napędem na cztery koła z większymi oporami powietrza.
Lexus RX450h z 2011r silnik V6 299km spalanie w mieście (nie oszczędzany, nie stosowany eco-driving) jazda agresywna dość szybka spalanie wyniosło 11,5l. Jak na samochód takich gabarytów z silnikiem benzynowym o mocy 299km oraz takiej masie auta spalanie rewelacyjnie niskie, nie osiągalne dla silników diesla o podobnych parametrach np: cayenne 3.0 TDI 14l w mieście.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Lexus gs 450h ?

Post autor: lassar@tlen.pl »

Mam co prawda 400h ale:
spalanie w zimie okolo 12,7 po miescie
w lecie w zaleznosci od stylu: od 9-12 miasto, trasa od 8 do 11,5 przy przelotach autostradowych z wiekszymi predkosciami,
lato, fatalna droga Lwow - Kamieniec Podolski, 270 km dziur, predkosc srednia okolo 50 km/h, dobre paliwo, spalanie 6,5l/100km !

(X5 4,8is jak paluje po miescie pali mi do 25l :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości