Zablokowana stacyjka IS200

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: medyk »

Po dwuch latach bezstresowej wspolpracy z moim ISem nadszedl czas na pierwsza awarie... :) W sumie to dosc nietypowa. Wchodze sobie dzisiaj do auta, wsadzam kluczyk i chce wlaczyc zaplon jak setki poprzednich razy a tu zonk. Najpierw pomyslalem sobie ze trzeba ruszyc kierownica bo moze to byc spowodowane blokada, ale jenak nie. Po kilku minutach szarpania sie z kierownica i stacyjka nawet zapasowym kluczem nic nie moge wskurac. Moze mial juz ktos podobny problem, chetnie dowiedzialbym sie co z tym fantem zrobic. Za jakiekolwiek sugestie z gory dziekuje.Pozdr
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: maniek_ls400 »

A nie immo Ci się zablokował ? Zacznij od baterii w kluczyku. Na forum jest też opisane programowanie immo przejdź może taką precedurę ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:A nie immo Ci się zablokował ? Zacznij od baterii w kluczyku. Na forum jest też opisane programowanie immo przejdź może taką precedurę ?
Immo to chyba mechanicznie nie jest wstanie zablokować, ewentualnie odetnie zapłon czy coś, że przekręcając auto nie odpali ale przekręci się klucz w stacyjce.
Tak mi to na logikę wygląda przynajmniej.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: maniek_ls400 »

U mnie przy rozprogramowanym immo nie odblokuje się nawet kierownica oraz nie ma możliwości przekręcenia hebla od stacyjki..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: bedok »

Niedawno miałem taką akcję w Accordzie '99 - też nie dało się przekręcić kluczyka.

Największy problem był z wypchnięciem auta z parkingu przy zablokowanej kierownicy, żeby Assistance mógł je zawieźć do znajomego warsztatu.
Potem było z górki, za kilka zł mechanik wyrzucił uszkodzony bolec blokady kierownicy i autko dalej śmiga ;)

Tu warto podkreślić zalety japońskiej techniki, samochód ma 14 lat, u mnie w ciągu ostatnich 2 lat zrobił 20k km i to była jedyna awaria, poza tym tylko oleje, filtry i klocki :ok:
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: medyk »

Nie myslalem o immo, ale nie spodziewalem sie ze moze mechanicznie cos zablokowac. Z kolei dla czego mial by sie rozkodowac wczoraj auto wrocilo z wyprawy na zakupy i jak go postawilem tak stalo do dzisiaj. Dodam jeszcze ze to automat a one maja lekkie zamieszanie z polozeniem dzwigni od automatu, np nie wyciagniesz kluczyka w zadnej innej pozycji jak P i takie tam. Moze jest to cos zwiazane z tym mechanizmem? Poza tym jezeli wyciagne kluczyk ze stacujki to na desce zaczyna migac ta mala dioda a jak go wsadze spowrotem to przestaje, wiec wynika na to ze immo jest ok. Nie mam glowy do tego juz dzisiaj... :scratch: Mam jeszcze taka cicha nadzieje ze jutro rano bedzie jak zawsze i odpali bez problemu..... ale to chyba sie nie wydazy :roll:
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: Yarecki »

medyk pisze:Nie myslalem o immo, ale nie spodziewalem sie ze moze mechanicznie cos zablokowac. Z kolei dla czego mial by sie rozkodowac wczoraj auto wrocilo z wyprawy na zakupy i jak go postawilem tak stalo do dzisiaj. Dodam jeszcze ze to automat a one maja lekkie zamieszanie z polozeniem dzwigni od automatu, np nie wyciagniesz kluczyka w zadnej innej pozycji jak P i takie tam. Moze jest to cos zwiazane z tym mechanizmem? Poza tym jezeli wyciagne kluczyk ze stacujki to na desce zaczyna migac ta mala dioda a jak go wsadze spowrotem to przestaje, wiec wynika na to ze immo jest ok. Nie mam glowy do tego juz dzisiaj... :scratch: Mam jeszcze taka cicha nadzieje ze jutro rano bedzie jak zawsze i odpali bez problemu..... ale to chyba sie nie wydazy :roll:
Kluczyk wyciągniesz jeszcze na N ;) .
Spróbuj przesunąć dźwignię z P na każdą pozycje po kolei i później wróć na P może coś się przycieło zwyczajnie.
Żeby to zrobić wciśnij przycisk ShiftLock koło dźwigni zmiany biegów.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: michalm320 »

Ja miałem blokadę stacyjki. Po demontażu i oględzinach gościa od zamków okazało się że wyrobiły się jakieś cybanty w stacyjce. Powymieniał, wziął chyba z 50-70zł i po problemie.
Obrazek
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: medyk »

michalm320 pisze:Ja miałem blokadę stacyjki. Po demontażu i oględzinach gościa od zamków okazało się że wyrobiły się jakieś cybanty w stacyjce. Powymieniał, wziął chyba z 50-70zł i po problemie.
Sam wydzierales stacyjke? Sa jakies problemy przy takim zabiegu?
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: Mariano »

w zeszłe wakacje miałem to samo zablokowała się w jednej pozycji i nie szło w lewo ani prawi tylko wyjąć, rozkręciłem z kumplem parę plastików i taki bolec jest który trzeba wcisnąj jakimś szpikulcem żeby definitywnie wymontować wkład, chwila zabawy, w miejscu gdzie dorabiają kluczyki wzięli jak dobrze pamiętam 80 zł z nowym kluczykiem dociętym i obudowa bo stara była połamana, musiałem tylko dostarczyć jakąś stara stacyjke i powymieniał coś w środku...
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości