Zmiana silnika ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jj86
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:39
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Łódź/Holandia
Kontakt:

Zmiana silnika ?

Post autor: jj86 »

Witam
Mam w planach zmiane silnika ponieważ ten ktory posiadam ma najechane 280tys a bud caly czas jest w swietnym stanie a i cala reszta nie najgorsza bo wszystko stopniowo ale systematycznie wymieniam na nowe.
Znalazlem taka to oferte na aledrogo http://allegro.pl/silnik-yamaha-3s-ge-l ... 91436.html i w sumie to nie wiem czy ta cena za taki silnik z takim przebiegiem jest ok czy nie?
I moze ktos wie czy potrzebne by byly jakies zmiany pod maska jesli chcial bym zamontowac wiekszy silnik teraz mam 2.0 a chcial bym wstawic 3.0.
Jade Lexem i tne powietrze......
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: krzywydg »

Za 6 tyś masz 1jz ze skrzynia. Pali tyle samo albo mniej, i masz pewność że bedzie zapier....
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
jj86
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:39
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Łódź/Holandia
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: jj86 »

krzywydg pisze:Za 6 tyś masz 1jz ze skrzynia. Pali tyle samo albo mniej, i masz pewność że bedzie zapier....
Tylko gdzie taki moge dostac szukam po necie i jak na razi znalazlem tylko taki.
Tez nie chce sie rzucać na pierwszy lepszy chce cos dobrego w dobrej cenie.
I jak dobrze to ująłeś musi zapierdalać;)
Jade Lexem i tne powietrze......
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: klexus »

jj86 pisze:Witam
Mam w planach zmiane silnika ponieważ ten ktory posiadam ma najechane 280tys a bud caly czas jest w swietnym stanie a i cala reszta nie najgorsza bo wszystko stopniowo ale systematycznie wymieniam na nowe.
Znalazlem taka to oferte na aledrogo http://allegro.pl/silnik-yamaha-3s-ge-l ... 91436.html i w sumie to nie wiem czy ta cena za taki silnik z takim przebiegiem jest ok czy nie?
I moze ktos wie czy potrzebne by byly jakies zmiany pod maska jesli chcial bym zamontowac wiekszy silnik teraz mam 2.0 a chcial bym wstawic 3.0.
ten silnik to porażka jest tak wyżyłowany ze najlepsze chwile ma za sobą,
Awatar użytkownika
jj86
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:39
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Łódź/Holandia
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: jj86 »

To co najlepiej jak znajde jakas rozbita 300 i wyciagne silnik?
Czy moze total remont?
Jade Lexem i tne powietrze......
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: krzywydg »

Bardzo ciekawy temat poruszyłeś... Czy remontować 1G i mieć wielkie G dalej, czy też zachować sie jak gość i rozpędzać sie do setki poniżej 9 sekund:)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: klexus »

wsiądz w IS300 jak ci sie spodoba sprzedaj IS200 i kup is300, swap fajnie wygląda na fotkach w zyciu jest inaczej heheh
jak masz $ i czas to szukaj 2jzgte to wystarczy albo przetarty szlag kolegi Grodzio z 1UZ
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: ledziu »

klexus pisze:wsiądz w IS300 jak ci sie spodoba sprzedaj IS200 i kup is300, swap fajnie wygląda na fotkach w zyciu jest inaczej heheh
jak masz $ i czas to szukaj 2jzgte to wystarczy albo przetarty szlag kolegi Grodzio z 1UZ
Potwierdzam tylko dodam jeszcze że 1jz jest super opcją jako substytut dla drogiego 2JZa.
Jak ma zostać N/A to 1/3uz z przewagą 3uz pod wzgledem ori parametrów.

Jak nie masz pojęcia o SWAPie (przynajmniej świadomości potrzebnych $$$) ani auta zastępczego olać tematy i kupić IS300

Co do 3sge to w serii za te pieniądze kupa która nic nie oferuje jak na kasę i czas potrzebny na SWAPa.
Awatar użytkownika
jj86
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2012, o 18:39
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Łódź/Holandia
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: jj86 »

trzeba jeszcze ten temat przemyslec dzieki za otwarcie mi oczu
Jade Lexem i tne powietrze......
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Zmiana silnika ?

Post autor: Travis »

Dla mnie sprawa oczywista kupujesz sorarer'a z 1JZ GTE I robisz przekladke. MOC na dzień dobry 280KM :-) Kilku kolegów już przetarlo szlaki więc w razie pytań poszukaj wątki michalllw i lex1jz oraz wątek grodzia ze swapem 1uz. Mój silnik też wygląda jakby chciał się rozsypac i jedyną opcję jaką biorę pod uwagę to swap na 1jz. Remont wychodzi dwa razy drożej niż wartość rynkowa 1g fe ktorego mozna nabyć za ok 1000-1500zl. Silnik kupa :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości