Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

Witam

Kupiłem sobie Wlasnie upragnionego Lexusa IS200(podobno wersja Prestige) wszystko fajnie, wszystko spoko erekcja nadal nie przechodzi,
ale wrocmy do rzeczy :blush:
Mam pare pytań ktore mnie nurtują i chcialbym uzyskac pare odpowiedzi :
1.Zaraz obok wajchy zmiany biegow mam jakas mała diode co to?? po co to??
2.nie pamietam dobrze ale koles na pisał chyba na aukcji ze ma blokade dyfra(nie koles tylko samochod) prawda??
3.Auto 99r. tez macie problemy z puszczaniem sprzegła przy zmianie biegow mi strasznie szarpało na poczatku teraz w miare ogarnołem ale i tak trudno strasznie puscic to sprzegło zeby fajnie bez szarpania zmieniło.
4.Mam zwalony czujnik Abs przednie lewe koło tera miga TRC, ABS i reczny sie swieci?? mozliwe ze jeszcze cos do tego padło niz ten czujnik nieszczesny??
5.Komus sie spodobała antena i ja wyrwał(tego druta chyba) z dachu bo w płetwe wkrecony wkret i radia prawie nie odbiera mozna cos z tym zrobic tak na sztuke przy domu??
6.Ile kosztuje komplet silentblockow do wachaczy przednich na strone??
7.Jak wrzucam wsteczny to cos pika to jest czujnik cofania podjezdzalem dla testu pod brame tyłem ale ciagle pika tak samo>>WTF??
8.Wymieniace olej w dyfrze?? jak z tym jest??
9.jakie jest rozmieszczenie głosnikow podobno jest 6 ja widze 2 w drzwiach i 2 na tylnej polce?? a reszta??
10.Ile by kosztowało dorobienie kluczyka?? w moim padła bateria i caly jest spekany i poklejony superglutem a chce kozacko otwierac z pilota :dirol:
11.Co to jest LO przy sterowaniu dmuchawy??
12.jest w tym wynalazku domykanie szyb??
13.jak działa ogrzewanie lusterek?? to je automat??

No to chyba tyle :spi: na razie :sarcastic: pewnie cos sie mi jeszcze przypomni bede dzwieczny za wszelakie odpowiedzi :piwko:
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: chairles »

ad3 U mnie na poczatku bylo podobnie z czasem sie oswoilem troche z tym.
ad7 ten typ tak ma
ad9 przy lusterkach malenstwa dwa
ad11 niskie obroty
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: forest »

Ad.1. być może jakieś zabezpieczenie przed kradzieżą...? ta dioda nie jest oryginalna.
Ad.7. te pipanie to standard.... informuje Cię że wrzuciłeś wsteczny a nie pierwszy bieg, który jest obok.
Ad.9. 4x w drzwiach przednich (2x na dole + 2x przy lusterkach), 2x w drzwiach tylnych i 2x półka z tyłu
Ad.11. "Lekki wiaterek" :D
Ad.12. nie
Ad.13. grzane lustra działają razem z grzaną tylną szybą
SC430 '2002
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: dS »

ty na poważnie z tymi pytaniami.
1. Daj foto, bo ja nie przypominam sobie aby obok lewarka była jakaś dioda.
2. Blokady w dyfrze to tam nie ma bo to nie terenówka/ciężarówka tylko może być dyfer o ograniczonym poślizgu czyli tzw. szpera
3. może dwumas zajechany i dlatego szarpie
4. podłącz pod komputer i zobacz błędy, aktualnie moja szklana kula się popsuła i nic w niej nie widać
5. allegro i kup używkę
6. dopytaj tutaj http://www.eurotradeplus.pl/index.php/pl/kontakt , w intercarsie chyba coś koło 100zł
7. to pikanie to sygnalizacja biegu wstecznego, a nie żaden czujnik, poprostu wsteczny i 1 wrzuca się w ten sam sposób, więc można się pomylić i pojechać nie w tym kierunku co by się chciało
8. wymieniamy, jak dopiero co kupiłeś auto na pewno warto go wymienić
9. z przody masz głośniki średniotonowe za maskownicą i wrogu szyby gwizdki, z tyłu są chyba 3 drożne
10. możesz wymienić samą obudowę, http://allegro.pl/nowy-kluczyk-toyota-l ... 48857.html ,wymienić baterię i zaprogramować kluczyk (poszukaj na forum było opisane)
11. LO - to najniższe obroty dmuchawy, HI najwyższe
12. nie ma
13. włączasz przyciskiem i działa, co byś tam chciał regulować ?
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, o 14:23 przez dS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: Travis »

1. Pokaż na zdjęciu. Nic takiego tam nie powinno się znajdować może to jakaś samoróbka do alarmu lub innego badziewia.
2. Nie ma czegoś takiego jak blokada mostu w is200 (takie bajery są w terenówkach) koło przycisków od podgrzewania foteli masz dwa guziczki snow/trc. Snow po włączeniu zamula Ci auto przez co można w śniegu jako tako jeździć. TRC wyłączasz/włączasz kontrole trakcji
3. Moim zdaniem spieprzona dwumasa która jest bolączką is200. Kosztowna naprawa.
4. Jak masz jakiegoś speca to podłączcie auto do kompa i zobaczysz jakie błędy Ci wyskoczą.
7. Jest to sygnał oszczegawczy że masz włączony wsteczny bieg. Tak sobie wymyślili panowie z Toyoty a spowodowane jest to że nie ma blokady i można bardzo łatwo go wrzucić zamiast pierwszego biegu.
8. Nie ma z tym większego problemu proponuję poczytać ten wątek: http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=1 ... =jaki+olej przy okazji proponuję wymianę w skrzyni i silniku.
9. Dwa są z tyłu, dwa z przodu w drzwiach a te kolejne dwa są też w drzwiach przednich tylko przy słupkach i są odpowiedzialne za wysokie tony.
11. Lo i naczej LOW czyli mały lub niski nadmuch
13. Po wciśnięciu przycisku od podgrzewania szyby jednocześnie ogrzewa wtedy przednią szybę tylną szybę i lusterka
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: chairles »

ad3 kazdy is200, ktorym jezdzilem jakos nerwowo reagowal na puszczanie sprzegla jak sie przesiadalem z innego auta, teraz juz sie do tego przyzywczailem i tego nie zauwazam, wydaje mi sie ze one tak maja po prostu.
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

dS tak na powaznie, nie mam czasu teraz wogole sprawdzac nic a niecierpliwy jestem i chce wiedziec;)

wracajac do pytania szpera tego slowa mi wlasnie brakowało, blokady dyfra sa mi znane miałem Uaza kiedys;D tam to sie dyfry blokowało :szok: co do tej szpery idzie to sprawdzic jakos prosto czy jest czy nie ma??


Yhm :ok: Jeszcze jedno pytanie jakie jakie sa prawidłowe obroty jałowego?? bo czuje na luzie lekkie wibracje na nie wyzywamy na forum gazu i dzwigni zmiany biegow... obroty nie faluja mam jakies 800, 900 obrotow.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, o 15:09 przez prodigy007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: dS »

Tyle powinno być, choć przy większym poborze prądu może wzrosnąć. A wibracje mogą być powodowane przez zużyte poduchy silnika/skrzyni.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

Wkoncu tam wsiadłem w swietle dnia ło k**** szok;D lampka przy szkrzyni faktycznie gustownie i z klasa aczkolwiek dorobiona musze obadac gdzie to idzie...Głosniki faktycznie tez sa;D
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: LinkPL »

prodigy007 pisze:dS tak na powaznie, nie mam czasu teraz wogole sprawdzac nic a niecierpliwy jestem i chce wiedziec;)

wracajac do pytania szpera tego slowa mi wlasnie brakowało, blokady dyfra sa mi znane miałem Uaza kiedys;D tam to sie dyfry blokowało :szok: co do tej szpery idzie to sprawdzic jakos prosto czy jest czy nie ma??


Yhm :ok: Jeszcze jedno pytanie jakie jakie sa prawidłowe obroty jałowego?? bo czuje na luzie lekkie wibracje na nie wyzywamy na forum gazu i dzwigni zmiany biegow... obroty nie faluja mam jakies 800, 900 obrotow.
Tak kolego w Uazie miałeś szpere, ale tutaj to nazwać tego szperą nie można. Limited Slip Differential działa na trochę innej zasadzie, gdzie torsen jest jedną z jego odmian. LSD w leksie jest zrobione chyba na zasadzie tarcz, ale tego nie jestem pewien.
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość