lexus is200 falujące obroty

lucza
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2012, o 23:19
Model Lexusa: is200
Skąd:: kilkenny
Kontakt:

lexus is200 falujące obroty

Post autor: lucza »

Witam serdecznie,przywitałem się w odpowiednim wątku i niestety od razu z zapytaniem :blush: .
Posiadam lexusa is200 '02.Mam taki problem,auto na wolnych obrotach faluje pomiędzy 1000->1500 RPM,stało się to po dłuższym postoju auta (bez odpalania).Pierwsza wizyta w serwisie,podłączenie kompa i wywaliło trzy errory;czujnik temperatury powietrza dolotowego,czujnik położenia wałka,sonda.Wymienione wszystkie trzy na nowe,ponowne uruchomienie silnika i ......lipa,dalej to samo.Po wymianie części oczywiście było kasowanie błędów,teraz żadnego nie wywala ale wolne obroty dalej falują (nawet podczas jazdy na biegu przy stałej prędkości).Ponowna wizyta w serwisie,podłączenie kompa i zero błędów,koleś odpią na próbę zawór który otwiera drogę dla oparów paliwa z baku do kolektora ssącego i nic nie wyskoczyło :ireful3: ,żadnych błędów,a powinien.Czy ten zawór może być uszkodzony?czy szanowne grono ma jakieś doświadczenie lub inne pomysły? dzięki i pozdro.
Awatar użytkownika
tomio
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2010, o 17:05
Model Lexusa: Był IS 200, jest AR 159 SW
Skąd:: Olkusz okolice
Lokalizacja: Olkusz okolice...
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: tomio »

A próbowałeś wykasować pamięć ECU bezpiecznikami, u mnie po czyszczeniu przepustnicy obroty wskakiwały na 1500 i falowały po wyjęciu bezpieczników od ECU na 20 sek. silnik ustawił nową mapę i mieszankę i wszystko wróciło do normy a obroty ani drgną.
Może mapa ustawiła ci się pod uszkodzone części i po wymianie daje ci zły skład paliwowo-powietrzny.
Nic nie ryzykujesz a wykasowanie raz na jakiś długi czas jest nawet wskazane, człowiek też się czasem musi zdrowo zresetować żeby przymulony nie był :pijak:

Wyjmij następujące bezpieczniki na co najmniej 20sek.ze skrzynki obok akumulatora :
1. 20Amp/25Amp EFI
2.15Amp ETCS

Tu masz link do zagranicznego wątku o tym:
http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... opic=40715
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: Travis »

nie chce zakładać nowego wątku a problem mam też z obrotami mianowicie: po odpaleniu auta na chwilę obroty idą na 1200 obrotów (zimny silnik) po czym opadają do 400 obrotów jak silnik jest ciepły i czuć że lekko telepie budą jakby chciał zaraz zgasnąć. Po podpięciu do kompa nie wyskakują żadne błędy. Ktoś ma pojęcie z czym może być to związane? Czy takie wyciągnięcie bezpieczników jak zaproponował tomio może pomóc? Dodam tyle że odpiąłem dzisiaj auto od akumulatora bo musiałem spawać wydech i po podłączeniu dalej takie numery się dzieją.
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: lexus is200 falujące obroty

Post autor: lubelak88 »

    Sprawdźcie przepustnice sobie powinna być czysciutka ,jeśli jest brudną to wypucowac . Ja miałem zajebana okrutnie ale już gitara,ludzie o tym zapominają nawet najlepsi mechanicy pozdro
    lucza
    Nowy lex user
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 lis 2012, o 23:19
    Model Lexusa: is200
    Skąd:: kilkenny
    Kontakt:

    Re: lexus is200 falujące obroty

    Post autor: lucza »

    A czy odpięcie akumulatora to nie to samo co wyciągnięcie tych bezpieczników?pozdro.
    Awatar użytkownika
    tomio
    Lex user
    Posty: 51
    Rejestracja: 16 lis 2010, o 17:05
    Model Lexusa: Był IS 200, jest AR 159 SW
    Skąd:: Olkusz okolice
    Lokalizacja: Olkusz okolice...
    Kontakt:

    Re: lexus is200 falujące obroty

    Post autor: tomio »

    @up
    to samo z tym że akumulator musisz mieć znacznie dłużej odpięty, nie wiem jak to jest Lexie ale w BMW miałem podtrzymanie prądu na ECU i tam trzeba by było odpiąć go prawie że na noc żeby zadziałało, natomiast sposób z bezpiecznikami jest to sposób zalecany przez Lexusa i na 100% pewny że zadziała.
    Poza tym po co się bawić z kluczami i odpinaniem klem od aku jak można wyciągnąć 2 bezpieczniki.



    Travis
    Wyczyść przepustnice i koniecznie po tym zresetuj ECU, powinno to rozwiązać twój problem
    lucza
    Nowy lex user
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 lis 2012, o 23:19
    Model Lexusa: is200
    Skąd:: kilkenny
    Kontakt:

    Re: lexus is200 falujące obroty

    Post autor: lucza »

    No niestety już po operacji z bezpiecznikami i nic to nie dało.Auto gdy jest zimne to ma podtrzymane obroty około 1500 a jak się nagrzeje to obroty spadają do 1000 a potem rosną do 1500 i znowu spadają i tak w kółko.Najlepsze jest to że jak jedziesz stałą prędkością to też odczuwa się jak auto lekko przyśpiesza i zwalnia,czy jest możliwe że czujnik położenia przepustnicy jest uszkodzony? ma ktoś jakiś manual service żeby odczytać jakie wartości powinien podawać ten czujnik przy otwartej i zamkniętej przepustnicy,dzięki i pozdro.
    Awatar użytkownika
    KRYSPIN BACK
    Lex user
    Posty: 154
    Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
    Model Lexusa: IS300SC / RX330
    Skąd:: Płock
    Kontakt:

    Re: lexus is200 falujące obroty

    Post autor: KRYSPIN BACK »

    VTA
    zamknięta 0,4-1 V
    otwarta 3,2-4,8 V

    VTA2
    zamknięta 2-2,9 V
    otwarta 4,6-5,1 V

    mierzone na wtyczce przy ECU pomiędzy VTA/2 i E2 - włączony zapłon
    drugi wtyk od lewej zapinką od góry
    VTA 3 rząd od góry 2 pin
    VTA2 3 rząd od góry 1 pin
    E2 3 rząd od góry 7 pin

    i sprawdź jeszcze VC i E2
    powinno być 4,5-5,5V
    VC 1 rząd od góry 6 pin

    piny od lewej liczone
    LEXUS.jp
    lucza
    Nowy lex user
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 lis 2012, o 23:19
    Model Lexusa: is200
    Skąd:: kilkenny
    Kontakt:

    Re: lexus is200 falujące obroty

    Post autor: lucza »

    Dzięki bardzo!! oto właśnie chodziło jutro jak tylko przestanie padać (o ile to w irlandii możliwe;( ) to zabieramy się do mierzenia,pozdro.
    lucza
    Nowy lex user
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 lis 2012, o 23:19
    Model Lexusa: is200
    Skąd:: kilkenny
    Kontakt:

    Re: lexus is200 falujące obroty

    Post autor: lucza »

    No niestety,walka trwa,auto ciągle faluje.Byłem już w ASO u mechanika,szklarz,stolarza i cholera jeszcze wie gdzie.NIC. Wymieniłem kompletnie wszystkie czujniki,sondy i w ogóle co się dało odkręcić i nic, :shout: , dzisiaj w dodatku (łapiąc się wszelakich pomysłów) ktoś podpowiedział o "zamulonym" katalizatorze.
    To ja na autostradę i wio,trzymałem go na 3 biegu powyżej 4tyś obrotów i słyszałem jakieś odgłosy,jakby ocierające się blaszki (osłon niema bo ściągnięte do sond), i tak się nasłuchuje co to może być aż po pięciu minutach auto straciło moc i przestało reagować na gaz :angry: ,stoczyłem się na pobocze i poczekałem aż trochę ostygnie ale za pierwszym podejściem odpalił i zgasł,poczekałem jeszcze chwilkę i odpalił i wszystko ok,ale falowanie pozostało :ireful3: dam mu jeszcze czas z parę tygodni a jak nikt już nic nie wymyśli to :LEXUS: :najper: :bye: ,wymyślcie coś,co go może boleć,pozdro.
    ODPOWIEDZ

    Wróć do „IS mk1 1998-2005”

    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości