Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
groszekk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2013, o 10:41
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Czeladź
Kontakt:

Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: groszekk »

Witam,
Ma problem z uruchamianiem mojego auta ( Lexus IS 220D 2006r.) rano, przy zimnym silniku głównie. Nie wchodzi od razu na prawidłowe obroty, czasami nawet nie odpali od razu. Gdy odpali to obroty falują... Dzieje się tak do momentu gdy ruszę z miejsca. Podczas jazdy i ewentualnego postoju podczas jazdy na włączonym silniku wszystko jest prawidłowo. Gdy silnik się choć trochę zagrzeje przy ponownym restarcie działa prawidłowo. Jak postawie go na kilka godzin w mrozie - problem się powtarza przy uruchamianiu. Kolega postawił diagnoże - świece żarowe, tyle że przy temperaturze +5 problem ten istenieje. Uprzejmię proszę o pomoc, być możę ktoś miał ten problem i go rozwiązał. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: michalm320 »

Obawiam się że nie wiele Ci pomogę ale niemal identyczne objawy miałem kiedyś w Hondzie Civic Pb. Powodem problemów z odpalaniem był walnięty moduł zapłonowy. Tak więc świece żarowe mogą być prawdopodobne.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: KRYSPIN BACK »

groszekk pisze:Witam,
Ma problem z uruchamianiem mojego auta ( Lexus IS 220D 2006r.) rano, przy zimnym silniku głównie. Nie wchodzi od razu na prawidłowe obroty, czasami nawet nie odpali od razu. Gdy odpali to obroty falują... Dzieje się tak do momentu gdy ruszę z miejsca. Podczas jazdy i ewentualnego postoju podczas jazdy na włączonym silniku wszystko jest prawidłowo. Gdy silnik się choć trochę zagrzeje przy ponownym restarcie działa prawidłowo. Jak postawie go na kilka godzin w mrozie - problem się powtarza przy uruchamianiu. Kolega postawił diagnoże - świece żarowe, tyle że przy temperaturze +5 problem ten istenieje. Uprzejmię proszę o pomoc, być możę ktoś miał ten problem i go rozwiązał. Pozdrawiam.
początek padającego scv, raczej do wymiany,

możesz spróbować wykąpać go w nafcie i potraktować 12V

podłącz kompa i sprawdź jeszcze ciśnienie na CR przy rozruchu
LEXUS.jp
groszekk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2013, o 10:41
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Czeladź
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: groszekk »

nie bardzo rozumiem te skróty, czy mógłbyś mi to rozwinąć wówczas będę mógł dokładnie przekazać te informacje mojemu mechanikowi. Z góry dziękuję... P.S. Czytałem także o zaworze EGR, czy to nie będzie jego wina? I Czy świece żarowe w tym przypadku można całkowicie wyeliminować ?
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: KRYSPIN BACK »

Świece możesz oczywiście sprawdzić ale to nie to. EGR też wyczyścić ale to także nie to.

Objawy są oczywiste, a twój mechanik działa na ślepo, raczej zmień mechasa i jedź do kogoś rozgarniętego.

No chyba, że chcesz uczyć zawodu swojego mechanika... :szok:

rozumiem, że on Ci wtedy płaci za wiedzę i podstawienie auta doświadczalnego do nauki fachu a nie ty jemu za usługę :mrgreen:

SCV to zawór na pompie odpowiadający za ciśnienie w układzie Common Rail
LEXUS.jp
groszekk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2013, o 10:41
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Czeladź
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: groszekk »

Dzięki Wielkie za odpowiedź :-) Chyba jednak zmienie mechanika.... ;-) A może polecisz mi jakiegoś z rejonu Radomia, Warszawy lub Katowic ?
Awatar użytkownika
kapiotrek
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 gru 2011, o 13:29
Model Lexusa: is250
Skąd:: Nowogard
Lokalizacja: Szczecin Gdańska 10
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: kapiotrek »

Witam, bez testera się nie obejdzie trzeba zrobić inicjalizacje pompy paliwowej, robie to często w is220 zawsze pomaga pozdrawiam Piotrek.
groszekk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2013, o 10:41
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Czeladź
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: groszekk »

Dzięki za podpowiedź...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: klexus »

Uroki klekotów Toyoty, kopci przy odpaleniu na siwo?? jak tak to świece. Przy pompie masz zaworki tak jak Kryspin pisze czesto sie blokują, czyszczenie pomaga na jakiś czas.
A teraz czarny scenariusz, nie szczelność układu paliwowego czyli wtryski powoli się sypią:(
groszekk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2013, o 10:41
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Czeladź
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zimnym silniku.

Post autor: groszekk »

Dzięki - "klexus" za odpowiedź. O wtryskach słuszałem od kilku osób, że może tak być... niemniej, która z Twoich propozycji byłaby najbardziej prawdopodobna? Pozdrawiam. P.S. Jak widzę, Ty nie masz problemu z "klekotami" Toyoty. Wybrałeś benzynę... ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości