[IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

[IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: Phil »

Witam, mam pytanie do posiadaczy IS200. Czy w Waszych autach działa poprawnie powyższy system? Z tego co wyczytałem z instrukcji po zamknięciu auta pilotem i przy otwarciu drzwi kluczykiem (nie pilotem) system powinien wzbudzić alarm. U mnie się to nie dzieje stąd pytanie jak to wygląda u innych? Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: forest »

nie wiem i nie sadze zeby akurat w moim byl alarm... a spróbuj pilotem zamknac auto poczym nacisnij "lock" na pilocie jeszcze raz... i teraz sprobuj czy zadziała, ja zobacze jutro ;)

bo wiem że własnie jest cos takiego jak "double lock" tylko nie wiem na jakiej zasadzie on działa... (moze lepiej tego nie opisywać na forum) ;) hehe
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: Phil »

Double lock to jeszcze inna bajka.. ;) Chyba też nie działa ale jutro sprawdzę.
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: slovly »

czy Double lock w IS200 wyłącza sensory ruchu?


znalezione na lexusownersclub.co.uk:


Double Locking System - Page 38

The Double Locking System is a theft prevention system.

On vehicles with the double locking system there are labels on the front side windowsto indicate the vehicle is equipped with this system.The system is set when you lock all the doors using wireless remote control.

Once set, the double locking system prevents the doors from being unlocked either from inside or outside the vehicle.


CAUTION BOX - Page 38

Never activate the double locking system when there are people in the vehicle, because all the doors cannot be opened from inside the vehicle.

If locking the doors by accident, press the UNLOACK button of the wireless remote control key.


SETTING THE SYSTEM - page 38

1 - Turn the ignition key to the LOCK position and remove it

2 - Have all the passengers get out the vehicle

3 - Close all the doors

4 - Push the LOCK switch of the wireless remote control key TWICE WITHIN 5 SECONDS

Hopefully - that answers the question for those of us with the newer model.

Someone else will have to look up the destructions for the previous model.


BTW - same manual - different thread, from page 31 of the manual

You have 30 seconds to open a door after using the wireless remote control unlock feature.

If a door is not opened by then, all the doors will be automatically locked again.


DISCLAIMER

Text is from the relevant pages of the Owners Manual, IS 300, IS 200 for the 02 model.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, o 23:50 przez slovly, łącznie zmieniany 1 raz.
The sky is the limit
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: janasek »

slovly, chyba tak właśnie powinno być. :)A macie w seri alarmy? Bo coś mi tu nie gra. Jeżeli tak wyjechały z ASO to na 99% nie są to oryginały. Chyba że się mylę...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: Phil »

Phil pisze:Double lock to jeszcze inna bajka.. ;) Chyba też nie działa ale jutro sprawdzę.
Double lock dziala - po zamknieciu drzwi pilotem nie mozna ich otworzyc rowniez od wewnatrz.
Ciekaw jestem co z tym alarmem fabrycznym, czy ktoś kto ma IS200 takowy alarm posiada?
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: jarszu »

Mam Double lock i alarm fabryczny.
W temacie nic nie powiem.
Instrukcja po francusku.
Sam jestem ciekaw ustawień.
nie ma czujników ruchu, to sprawdzałem.
Marek3003
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 gru 2014, o 23:02
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: pomorskie
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: Marek3003 »

Mam fabryczny alarm - naklejki na przednich szybach w drzwiach. Muszę go rozszyfrować ale zauważyłem, ze musi mieć jakiś czujnik ponieważ jednego razu chciałem w garażu nawoskować dach. Kluczyk był w domu, samochód zamknięty. Kilka razy ruszyłem go energicznie i zaczął oczywiście wyć. Drugi raz zrobiłem podobnie, samochód zamknięty alarm uzbrojony - minęły 2-3 minuty. Kołysanie i walenie w dach, w szyby nic nie powodowało ale miałem kluczyk w kieszeni (?)
Ostatnio po dorobieniu kluczyka - pękłą obudowa pilota, chciałem sprawdzić nowy klucz i otworzyłem z klucza bagażnik - zaczął wyć.
Gdy otwierałem wcześniej z klucza wraz z zawartością - czyli z pilotem to nie wył, choć zamykałem normalnie pilotem. wychodzi na to, że w pilocie jest jakiś transponder.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: Damian91 »

Darujcie głupie pytanie ale syrena od alarmu powinna być standardowo - pod maską prawda? Było jakieś określone miejsce w komorze silnika w których je montowali? Jak zamknę auto to świeci mi się czerwona dioda (tak jak przy uzbrojonym alarmie) ale nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych przy zamykaniu otwieraniu auta. Nie wyje też gdy zamknę auto przyciskiem na kluczyku a otworzę ręcznie z zamka w drzwiach - alarmu jak znam życie nie ma ale wole się upewnić bo może syrena gdzieś jest (wyłączona) a ja jej nie zauważam ;)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] System zabezpieczenia przeciwkradzieżowego

Post autor: endrju1 »

Standardowo, o ile się nie mylę, alarmu nie było (przynajmniej w przedliftach), a co za tym idzie syreny również.
Dioda w licznikach jest od immbobilizera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości