[IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

[IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: Adix »

Witam,

Została mi zaproponowana instalacja Lovato Easy Fast OBD II - kompletna (sekwencja IV gen.).
Gwarancja na 2 lata bez limitu kilometrów. W przypadku awarii któregoś z podzespołów - wymiana na nowy od ręki.
Bak 48-50L, wlew pod klapką.
Cena 3500 za wszystko.

Co myślicie? Da się na tym pojeździć?
...i ogólnie co to za instalacja? Słyszałem, że Landirenzo od około 3 lat macza palce w Lovato... (???)

Pozdro.
Adix
Ostatnio zmieniony 5 mar 2013, o 14:23 przez Adix, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato

Post autor: konik_80 »

O Lovato nie będę się wypowiadał bo nie miałem przyjemności jeszcze się tym "pobawić" a bańka jaka spokojnie wchodzi do IS200 to 52L - ALE musi być wypoziomowana! bo inaczej wejdzie tylko około 37L.
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: Adix »

Póki co udało mi się ustalić, że Lovato należy do grupy Landi :)
Opinie na innych forach sa raczej pozytywne ale nie znalazłem żadnego tematu dot. połączenia IS200 z Lovato, tak więc nadal czekam na Wasze opinie. :)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: konik_80 »

Jedna moja znajoma przyjeżdża do mnie Toyotą Rav4 właśnie z Lovato bodajże Smart i fura śmiga poprawnie - póki co nie podpinałem się pod sterownik aby zobaczyć jak to wygląda.

Nawet jeśli instalka jest spoko to będzie miała 1 minus - mała ilość warsztatów która to ogarnia
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: Yarecki »

konik_80 pisze:Nawet jeśli instalka jest spoko to będzie miała 1 minus - mała ilość warsztatów która to ogarnia
To racja zapewne, ale znów z drugiej strony staga zna 90% ludków a 80-90% z nich jest źle ustawiona albo w ogóle nic nie było robione poza autokalibracją.
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: Adix »

konik_80 pisze:Nawet jeśli instalka jest spoko to będzie miała 1 minus - mała ilość warsztatów która to ogarnia
Akurat mam niedaleko domu autoryzowany warsztat Landi więc moze nie będzie tak tragicznie :)

EDIT:
Instalacja założona.
Jak pojeżdżę to jeśli ktoś będzie zainteresowany dam znać jak się to sprawuje.
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: Adix »

Hej,

Przejechałem już ponad 6000km na tej instalacji i myślę, że mogę podzielić się już pierwszymi moimi odczuciami dotyczącymi w/w instalacji gazowej...

Instalacja: Lovato Easy Fast OBD II (pod patronatem LandiRenzo) (W załączniku zdjęcia ogólne z pod maski)

Instalacja założona: 16.03.2013
Butla: 55L. (efektywnie wchodzi do około 50L.)
Suma dotychczasowych tankowań: 23 (zawsze do pełna)
Przejechanych km: 6161km
Sumarycznie zatankowanego gazu: 1044L.
Średnia cena tankowanego gazu: 2.37PLN
Sumarycznie zapłacono za zatankowany gaz: 2465PLN
Średnia cena przejechanego kilometra: 0.38PLN/1km
Średnie spalanie gazu: 16L/100km (bez oszczędności w jeździe - ciężka noga, dynamiczna jazda, klima, w większości cykl miejski)
Minimum spalania gazu: 13.39L/100km
Maksimum spalania gazu: 18.39L/100km
Dystans przejechany na pełnym baku średnio: 279km (max 319km)

Tyle jeśli chodzi o suche dane liczbowe.

Instalacja sprawuje się bez zarzutu. W porównaniu do benzyny nie odczuwa się spadku mocy (no może minimalny rzędu 1-2%).
Wtryski pracują ciszej niż w natywnej instalacji LandiRenzo, poza tym tak jak pisałem, całość mimo, że Lovato, jest spod stajni LandiRenzo.
Przy zakładaniu instalacji nie oszczędzałem kasy. Chciałem założyć natywną LandiRenzo ale mechanik w autoryzowanej stacji LandiRenzo zdecydowanie sugerował montaż Lovato argumentując to tymi samymi częściami montażowymi jak w przypadku LandiRenzo i ogólną taką samą wydajnością (nota bene, Instalka LandiRenzo była w tej samej cenie 3800PLN).
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z instalacji. Silnik pracuje bardzo równo (zarówno w słuchu jak i pod komputerem - 550-650rpm/min). Wtryski cykają cicho (w porównaniu do natywnych LandiRenzo), nie ma opcji żeby pojawiła się kontrolka "check engine" co czasami pojawia się przy niektórych instalacjach.
W związku z tym, że wskaźnik paliwa (benzyny) jest kontrolowany 2 fazowo (pływak w baku oraz przeliczenie komputerowe z układu wtryskiwaczy), konieczne było dołożenie do instalacji emulatora, który resetuje wskaźnik benzyny do właściwego poziomu co kilka restartów silnika.
Butla w kole oczywiście była poziomowana. Natywna pojemność to 55L., faktyczna po poziomowaniu to około 50L.
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do wskaźnika poziomu gazu w butli. W zależności od wypoziomowania butli, wskazuje on jej zawartość nie dokładnie. Oczywiście jest to kwestia przyzwyczajenia i wyczucia. Ja obecnie już wiem, że od połowy zbiornika zaczyna się u mnie świecić rezerwa i starcza ona na około 150km. :) Tak jak pisałem, instalacja nie powoduje ubytku mocy (może na komputerze wyjdzie z 1-2% ale w jeździe tego nie czuć). Kilka razy zrobiłem jazdę autostradami (np. Łódź - Gdańsk czy Łódź - Warszawa) gdzie przez całą drogę utrzymywałem prędkość 200-220km/h oraz oczywiście sprawdziłem samochód na v-max bez problemu. Dla ciekawości dodam, że przy prędkości 240km/h następuje odcięcie obrotów silnika :) Muszę dodać, że jak samochód jest zimny to przy przełączaniu na gaz (a kontroluje to temperatura silnika), czasem czuć przez chwilę gaz w samochodzie. Po chwili już nic nie czuć ale muszę na to zwrócić uwagę podczas następnego przeglądu.

I to chyba tyle...
W razie jakiś pytań, chętnie odpowiem....

Pozdr.
Adix
Załączniki
20130413_121415PS1500.jpg
20130413_121359PS1500.jpg
20130413_121349PS1500.jpg
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: Adix »

CD...
Załączniki
20130413_121342PS1500.jpg
20130413_121520PS1500.jpg
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: carsik »

jeśli nie masz spadków mocy to ja jestem książe egipski.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Instalacja Lovato Easy Fast OBD II

Post autor: Adix »

Są ale na tyle nie duże, że się ich nie odczuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość