Lexus gs 2005- , ceny

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
0987654321
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2013, o 21:23
Model Lexusa: is 300
Skąd:: marki
Kontakt:

Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: 0987654321 »

Witam przymierzam sie do kupna gs430 , tylko zastanawia mnie cena, dlaczego gs300 jest droższy od gs430 ???? :secretyb:
Wojtek.is300
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: dS »

Bo ma nowszą jednostkę napędową. w GS430 siedzi V8 o oznaczeniu 3UZ-FE który montowany był w poprzedniej generacji GS i LS. W GS300 siedzi silnik V6 o oznaczeniu 3GR-FSE który posiada bezpośredni wtrysk paliwa. Plusem tej jednostki jest to że jest ona oszczędniejsza , ale minusem że nie da się do niej zamontować LPG.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: luxus »

gs430 po 2005 roku też ma bezpośredni wtrysk paliwa...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: LinkPL »

luxus pisze:gs430 po 2005 roku też ma bezpośredni wtrysk paliwa...
Mylisz się kolego ...

The 3UZ-FE, is a 4.3 L (4,292 cc or 261.9 cu in) version built in Japan. Bore is 91 mm (3.6 in) [1] and stroke is 82.5 mm (3.25 in). Output is 216 to 224 kW (290 to 300 hp) at 5600 rpm with 441 N·m (325 lb·ft) of torque at 3400 rpm. It has an aluminum engine block and aluminum DOHC cylinder heads. It uses SEFI fuel injection, has 4 valves per cylinder with VVT-i. In 2003, the engine was linked to a six-speed automatic in applications with improved fuel efficiency.[1]

To jest najzwyklejszy jednopunktowy i pośredni wtrysk paliwa ... Gdyby to był bezpośredni wtrysk paliwa, to by było dużo więcej konia ... i owsa ...

Maniek ma swoim ls430 ten silnik i z tego co mówił spalanie zależy od tego jak się jedzie ...

Ile chcesz wydać, bo oglądałem kilka sztuk, a ceny znam od 2 lat ;)
Dźwięk jest super, samochód dobrze się odpycha, nie czuć w nim prędkości jak w is200. Mi potrzebne było więcej ciszy w środku i w porównaniu do is200 to dupy nie urywa. Z pewnością komfort jest znacznie wyższy, ale cisza praktycznie ta sama ... Przejechałem się tym modelem i porównując do is200 posiada dużo więcej gadżetów, miejsca, większy bagażnik, niektóre wersje mają aktywny tempomat. Na allegro są sztuki z USandA ... więc trzeba uważać ... Większość tych samochodów stoi tam od co najmniej roku dwóch ... druga część od 6 miesięcy ...
Powód jest jeden ... wysoka cena w porównaniu do BMW, Audi, Mercedesa ... To są samochody co mają po 8 lat i nadal powyżej 55k.

Mankamenty przy każdej sztuce to trzeszcząca tapicerka przy niskich temperaturach i pasek alternatora lubi piszczeć na zimnym silniku ...
Była sztuka we Wrocławiu, do wzięcia za 50k PLN, ale odpuściłem ... bo puszczał niebieskiego bąka na zimnym silniku.

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: klexus »

Link super porównanie heheh, Gs-a do IS heheh Ile jechałeś tym GS-em ze nie czuć prędkości bo IS dość ospale sie rozpędza 150km/h??
Skoro dupy nie urywa to nie wiem po co Ci GS?? nie lepiej poszukać czegoś lepszego od IS-a ???
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: LinkPL »

klexus pisze:Link super porównanie heheh, Gs-a do IS heheh Ile jechałeś tym GS-em ze nie czuć prędkości bo IS dość ospale sie rozpędza 150km/h??
Skoro dupy nie urywa to nie wiem po co Ci GS?? nie lepiej poszukać czegoś lepszego od IS-a ???
Kawałek po mieście z Wrocławia do Legnicy A4 i z powrotem ... akurat miałem sprawę w Faurecji w Legnicy i przeleciałem się trochę z właścicielem, trochę sam ...
Is jest dość małym samochodem i w nim 120 zupełnie inaczej się odnosi do 120 w większym samochodzie np w GS-ie, chodzi mi o to że bardziej czujesz tą prędkość. Powiedział bym w IS-ie 120 to tak jak w GS co najmniej 160-170 (w 3 wersji, bo 2-gą nie jeździłem).

Właśnie dlatego odpuściłem sobie na tą chwilę, ale jak rodzina mi powiększy to wrócę do tematu. Po za tym w dużej mierze jeżdżę sam, więc różnicy mi wielkiej nie zrobi czy śmigam mniejszym czy większym. Koniami i tak teraz jeszcze nie nadrobisz na drodze jak jeździsz o normalnych porach. Większość drug nie nadaje się do tego, by jechać więcej jak 110 ... oczywiście możesz, ale nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem.
Jeśli na trasie 200-300 km nadrobisz pół godziny w normalnym ruchu to będzie super ... Ja wolę te pół godziny wyjechać wcześniej i śmigać jak człowiek.

Tak jak powiedziałem, dla mnie ważna była cisza w środku ... i tutaj się zawiodłem, bo myślałem że właśnie tym ten samochód mnie zaskoczy i sprawi, że go wezmę, ale jakoś tak nie za bardzo ... dlatego robię trochę zielonego i jeszcze rok pośmigam.

Dla mnie nie są ważne bajery i jakieś czujniki, pierdolniki i inne ch... samochód służy mi do przemieszczania się na dalekie odległości i dlatego lubię ciszę w samochodzie to jest wyznacznik mojej oceny ... a jeśli mam dołożyć 40k PLN i ma być troszkę ciszej to na tą chwilę odpuszczam ...
Przyjdzie czas na zielonego ... to kupie nową maszynkę ;)

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: maniek_ls400 »

Link'u oprócz zapierdalan!a różnic jest jeszcze kilka - dla mnie najważniejsza (i dlatego kupuję duże samochody) w razie dzwona ma się co gnieść, nie wiem jak z ilością jaśków, ale w GS/LS jest ich na pewno więcej niż w IS..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: tomekb »

znowu OFF Top się szerzy. Pytanie jest o gs i róznice w cenie i tyle.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: maniek_ls400 »

a mi się wydaje że to forum dyskusyjne a nie książeczka do nabożeństwa albo konstytucją gdzie nie może być odrobiny wolności...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus gs 2005- , ceny

Post autor: tomekb »

wolność jak najbardziej ale forum wydaje mi sie , że ma odpowiedni dział na dyskusje nie na temat temat dotyczy GSa, gdzie zstało zadane konkretne pytanie. Ale lanie wody to nasz narodowy sport.

Wracając do cen to wydaje mi sie że różnica w cenie polega,na tym że więcej gs430 jest zza wielkiej wody jak z europy, pozatym przez to ze to v8 w Polsce ma mniej chętnych tak to się stało że w naszym kraju liczy sie TDI ;)
Mniejsza podaż mniejsza cena jak ktos chce sie pozbyć auta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości