IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

ODPOWIEDZ
theauthor
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: theauthor »

Witam serdecznie,

Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na pytanie co jaki czas należy wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów? Byłbym bardzo wdzięczny. Ewentualnie jeżeli ktoś mógłby polecić miejsce w Warszawie gdzie warto się udać w celu wykonania tego to też proszę o informacje. Dzwoniłem do jednego serwisu na terenie Warszawy i chcieli za to 430 PLN, w Lexusie powiedzieli mi, że u nich to kosztuje do 500 PLN. Czy ten przedział cenowy to standard?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: michalm320 »

theauthor pisze:Witam serdecznie,

Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na pytanie co jaki czas należy wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów? Byłbym bardzo wdzięczny. Ewentualnie jeżeli ktoś mógłby polecić miejsce w Warszawie gdzie warto się udać w celu wykonania tego to też proszę o informacje. Dzwoniłem do jednego serwisu na terenie Warszawy i chcieli za to 430 PLN, w Lexusie powiedzieli mi, że u nich to kosztuje do 500 PLN. Czy ten przedział cenowy to standard?

Pozdrawiam
500zł za wymianę dynamiczną czy zwykłą? Bo mój kolega w ASO MB zapłacił za dynamiczną wymianę oleju 900zł (olej, filtry, wymiana, Mercedes W124). Ale ponoć taki zabieg pozwala na wymianę oleju co 60tyś km. Link do poczytania: http://www.motochemica.pl/porady-techni ... ni-biegow/
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: tomekb »

Niezależnie od metody polecam co 60tyś km, tylko orginalny olej zastosój zalecany przez producenta. Za 500 bym się nie zastanawiał i do aso poleciał, tylko dowiedz się jeszcze czy to cena z częściami czy za usługę
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: Yarecki »

tomekb pisze:Niezależnie od metody polecam co 60tyś km, tylko orginalny olej zastosój zalecany przez producenta. Za 500 bym się nie zastanawiał i do aso poleciał, tylko dowiedz się jeszcze czy to cena z częściami czy za usługę

I nie daj sobie kitu wcisnąć, że filtr da się umyć bo się nie da i syf później lata sobie w nowym oleju.
Wymiana filtra musi być jeśli ten zabieg ma mieć jakiś sens.
To, że ASO uprawia takie praktyki to wiem i dlatego przestrzegam bo to strzał za własną kasę w kolano a raczej w skrzynię ;)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: tomekb »

Większość remonowanych serwisów skrzyn automatycznych twierdzi że metalowych nie trzeba wymieniac, tylko wystarczy dobrze płukać. Ja jestem jednak też zwolennikiem wymian filtra na nowy szczególne że do 300 sa dostepne poza serwisem
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: klexus »

500 bym dał ale za wymianę dynamiczną, a nie za 4l oleju gdzie w ASO płaci sie 150zł + filtr za 80.
Jak sie nie mylę w http://www.samko.pl mają filtry do ASB
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: Yarecki »

tomekb pisze:Większość remonowanych serwisów skrzyn automatycznych twierdzi że metalowych nie trzeba wymieniac, tylko wystarczy dobrze płukać. Ja jestem jednak też zwolennikiem wymian filtra na nowy szczególne że do 300 sa dostepne poza serwisem
Taką papką karmią ludzi by w ogóle dokonali wymiany samego oleju i by zarobić .
Filtr jest wielowarstwowy i gwarantuje, że nie ma opcji by go doprowadzić do stanu nowego.
W niektórych markach piszą że olej jest "lifetime" w skrzyni więc też "nie trzeba" i tym sposobem ten "lifetime" jest dość krótki i później krążą opowiastki jak to AT się psują.
Dlaczego nie płuczą filtra oleju - przecież też jest metalowy :biggrin2: i łatwiejszy w ogarnięciu.
Filtr powietrza "można" przedmuchiwać 100 razy i mieć go "lifetime" również :pijak:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: maniek_ls400 »

klexus pisze:500 bym dał ale za wymianę dynamiczną, a nie za 4l oleju gdzie w ASO płaci sie 150zł + filtr za 80.
Jak sie nie mylę w http://www.samko.pl mają filtry do ASB
Kleksus - jesli za 500 zrobisz u moim aucie wymianę dynamiczną to jadę do Ciebie przed wakacjami :-). Robiłem taką akcję w pierwszym LS400 - poszło 12l oleju !! i filtr + uszczelka. Z tych 12 litrów 4-5 było zużyte na 'przelanie' i przepłukanie układu a reszta prawie 8k poszła na zalanie. Babrałem się z tym ok. 4h i powiedziałem sobie - nigdy więcej. Wymieniam teraz olej (2,5max) + filtr i uszczelkę - akcja zabiera godzinę i można jechać. A i po wymianie dynamicznej nie było ŻADNEJ różnicy w pracy skrzyni.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: klexus »

maniek_ls400 pisze:
klexus pisze:500 bym dał ale za wymianę dynamiczną, a nie za 4l oleju gdzie w ASO płaci sie 150zł + filtr za 80.
Jak sie nie mylę w http://www.samko.pl mają filtry do ASB
Kleksus - jesli za 500 zrobisz u moim aucie wymianę dynamiczną to jadę do Ciebie przed wakacjami :-). Robiłem taką akcję w pierwszym LS400 - poszło 12l oleju !! i filtr + uszczelka. Z tych 12 litrów 4-5 było zużyte na 'przelanie' i przepłukanie układu a reszta prawie 8k poszła na zalanie. Babrałem się z tym ok. 4h i powiedziałem sobie - nigdy więcej. Wymieniam teraz olej (2,5max) + filtr i uszczelkę - akcja zabiera godzinę i można jechać. A i po wymianie dynamicznej nie było ŻADNEJ różnicy w pracy skrzyni.
za 500 zrobie ale nie na oleju z ASO:) oni ten olej mają za 50% ceny po jakiej my kupujemy. To do IS wchodzi tyle oleju co do LS-a??
do mnie weszło chyba 4L
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: IS 300 automatyczna skrzynia biegów, wymiana oleju

Post autor: barteg10gg »

Yarecki,chyba jednak nie masz racji..ja również pytałem m.in. w Samko(nieoficjalnie najlepsza firma w Polsce od ASB-większość ASO naprawia u nich skrzynki) co z filtrem w moim GS przy wymianie oleju i odpowiedz była że nie ma potrzeby jeśli metalowy.A na początku rozmowy zaznaczyłem że mam do nich 300 km i tylko pytam o porade i zrobię to we własnym zakresie więc agrument zarobkowy odpada.Pytałem w kilku serwisach w Polsce(wyszukanych na forach jako "dobre") i wszędzie ta sama odpowiedz że nie trzeba za każdym razem wymieniać fitra. Żeby było sprawiedliwie wnioski są takie:wymieniać filtr metalowy ale co kilka wymian oleju bo płukanie nie jest wieczne i fitr na pewno nie jest nowy.Ja wymieniłem filtr po 170 tkm wcześniej kilkukrotnie zmieniając tylko olej..subiektywne odczucie: bez różnicy w pracy skrzyni o czym pisze maniek analogicznie na temat dynamicznej wymiany oleju.A idąc tym tokiem myślenia statyczna wymiana oleju jest bez sensu bo nie wymieniamy całości,choć większość z nas jednak tak robi ze względu na koszt.Moim zdaniem z filtem można robić podobnie.Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość