Lexusy z USA

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Lex

Lexusy z USA

Post autor: Lex »

Samochody marki EXUS cieszą się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku a zwłaszcza te importowane z za oceanu , w atrakcyjnych cenach z domów aukcyjnych . Osoby które mają zamiar nabyć taki sam. nie biorą pod uwagę wielu ważnych czynników .

1. auta z rynku USA nie mają gwarancji w PL , oczywiście osoby pośredniczące w sprowadzeniu zapewniają że taka gwar. jest

2. samochody z rynku USA są również tam produkowane i są zbudowane na innych podzespołach (problemy z doborem części)

3. należy pamiętać o braku kompatybilności systemów , np. system navigacji satelitarnej GPS nie współpracuje z EU płytami , jak również blokady strefowe płyt DVD

4. komputer pokładowy jest wyskalowany w milach i galonach (brak km i litrów)

5. radia działają tylko na niektórych częstotliwościach

6. różniące się specyfikacje , np. model IS bardzo dobrze wyposażony maże mieć brak xenonów

7. obowiązkowe dostosowanie oświetlenia na rynek EU , np. w reflektory asymetryczne

8. nie zapominajmy o olbrzymich kosztach związanych z opłatami aukcyjnymi , kosztami transportu , to jest najciekawsze (inne koszty związane z załatwianiem formalności) :/ , koszty celne i rej. w PL , prowizje

9. często spotykane uszkodzenia aut podczas transportu , rozładunek przy pomocy wózków widłowych

W większości są to auta poważnie uszkodzone choć przyznam że nasze polskie magiczne warsztaty poskładają wszystko :zdziwiony:
Uważam że warto zastanowić się kilka razy czy jest to dla nas opłacalne .
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexusy z USA

Post autor: tomekb »

lex zgadzam sie z tobą we wszystkich punktach
ryszolo
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: SC400, RX450h
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexusy z USA

Post autor: ryszolo »

Mój Lexus jest z Kanady ale nie ja go importowałem. Posiada prędkosciomierz wyskalowany w kilometrach.
Kilka moich kontaktów z dealerami Toyoty (dawniej) oraz Lexusa nie potwierdzają kłopotów z dostępnoscią części (SC400) oraz z ich egzotyką.
Tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, świece, szyba przednia, bolce do zacisków hamulcowych oraz lusterko boczne były dostępne w ciągu paru dni.
Nie znaczy to, że zachęcam do sprowadzania Lexusów z Ameryki Północnej.
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: Lexusy z USA

Post autor: kamilb »

To ja może napiszę trochę jak to jest naprawdę bo u mnie w domu są dwa lexusy (IS300 i RX400H) oraz Toyota Tacoma sprowadzone z USA

1.Zgadza się gwarancji na te auta nie ma

2.To jest kompletna bzdura, różnią się szczegółami wszystkie części mechaniczne są takie same Np:IS w wersji z USA ma tylko inne zderzaki z tyłu i z przodu oraz obrysówki, wszystkie części nawet te występujące tylko w wersjach Z USA można bez problemu kupić w ASO

3.W RX400H( w innych pewnie też)można zrobić aby wszystko działo w naszym bez problemu działa nawigacja z Polską mapą

4. Zgadza się fabrycznie tak jest u mnie tak zostało bo mi to nie przeszkadza w RX mojej mamy wszystko przestawione na km i litry

5. Zgadza się na fabrycznym radiu nie złapie się wszystkich stacji bo chodzi co 0.2 czyli np: 100.1 potem 100.3 itd
W internecie widziałem oferty przestrojenia ale nie wiem czy działa u nas we wszystkich samochodach tak zostało ale to nie jest zbyt uciążliwe.

6. To też się zgadza np: mój IS mimo ,że ma fabryczne xenony nie miał spryskiwaczy reflektorów bo w USA nie muszą być

7. To też się zgadza W RX i IS mamy wymienione przednie lampy na europejskie w Tacomie zostały fabryczne bo nie ma odpowiednika europejskiego i przeglądy przechodzi, ale oczewiście mógłby się ktoś do tego przeczepić

8.To fakt koszty nie są małe ale i tak samochód wychodzi po sprowadzeniu dużooo taniej niż u nas

9. U nas w żadnym aucie nie było uszkodzeń w tansporcie

Co do wypadkowości jak kupuje się auto już sprowadzone od handlaża to faktycznie mogło być nieźle uszkodzone. My wszystkie kupowaliśmy wybierając je samemu na serwisach aukcyjnych lekko uszkodzone, oczewiście ryzyko jest bo samochód kupuje się tylko po zdjęciach ale można coś wybrać. Nasze samochody były naprawione na nowych częściach w ASO Toyoty,a i tak wyszły około 60-70% kosztu takiego samego modelu w Polsce. Podsumowując ryzyko jest ale chyba warto szczególnie jak chce się kupić model u nas trudno dostępny.
Lex

Re: Lexusy z USA

Post autor: Lex »

kamilb dałem taki tem. gdyż sam chciałem sprow. lexa z USA ale po konsultacjach ze znajomymi z ASO zrezygnowałem , obecnie szukam wersji EU , co do wszystkich punktów się ze mną zgodziłeś prócz punktu 2. może pracownicy aso pofatyguja sie odpowiedzieć na te pyt.
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: Lexusy z USA

Post autor: kamilb »

Jestem ciekaw co tam powiedzą spece z ASO konkretnego na ten temat:) Ja napisałem to co wiem ze swojego doświadczenia oraz z informacji człowiek który dużo wie na temat lexusów.
Jak będę zmieniał samochód to też napewno kupie go w USA:) zresztą model który mi się marzy czyli IS350 nie wiedzieć czemu nie jest dostępny w europie
lexusGS300

Re: Lexusy z USA

Post autor: lexusGS300 »

hm.. ja mam wersje amerykanska GS 300 i tez nie ma problemow z dostepem do czesci,chociaz podobno slyszalem ze wersje europejskie maja trwalsze i wzmacniane zawieszenie,nie wiem czy to prawda ale warto sprawdzic bo jezeli tak to moze warto rozejrzec sie za europejczykiem niz amerykancem ;)
Qwerty256
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Brisbane, Australia
Lokalizacja: Brisbane, Australia
Kontakt:

Re: Lexusy z USA

Post autor: Qwerty256 »

Czesto auta z USA różnią sie ilością sond lambda (a więc też komputerem silnika), i różnymi duperelami, miałem przez 3 lata Camry z USA i wiem, że nie wszystkie części pasowały, a niektóre musiałem sprowadzać z usa przez ASO co troche zwiększało ich cene, mniej zamienników do wersji USA, w camry różniły się:
światła, półosie, tłumiki, ilość sond, ilość katalizatorów, ramka na tablice rej z tyłu, dużo większa ilość światełz tyłu (z obrysówkami było ich 8 pozycji i 6 stopów)

Niekóre auta także mają z przodu miejsce na kwadratowe tablice, co u nas w polsce kwalifikuje sie do braku podbica przegladu :)
macia
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 26 paź 2010, o 20:25
Model Lexusa: właśnie?
Kontakt:

Re: Lexusy z USA

Post autor: macia »

Panowie, jak to jest z awd? Co to za napęd i czy raczej polecacie, czy nie? Chodzi mi o is 250 roczniki 06-08.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexusy z USA

Post autor: klexus »

macia pisze:Panowie, jak to jest z awd? Co to za napęd i czy raczej polecacie, czy nie? Chodzi mi o is 250 roczniki 06-08.
AWD (ang. All Wheel Drive) − oznaczenie samochodu z napędem na wszystkie koła, a mówiąc dokładniej - na wszystkie osie pojazdu. W pojazdach dwuosiowych różni się od układu 4x4 tym, że może mieć dynamiczny podział mocy napędu na poszczególne osie włącznie z całkowitym umieszczeniem mocy na jednej konkretnej osi. 4x4 ma natomiast stały rozkład siły na wszystkie 4 koła. Oznaczenie jest typowe dla samochodów koncernu Ford Motor Company z napędem na wszystkie koła, np. Volvo S60 i V70 czy też Ford Transit, który w wersji AWD wszedł do sprzedaży w drugiej połowie 2007 roku. Nie wszędzie użycie napędu 4WD może się opłacać, gdyż zwiększa on zapotrzebowanie na paliwo. Dlatego w małych oszczędnych autach stosuje się napęd tylko na jedną oś (zazwyczaj przednią).

Inna nazwa w przypadku pojazdów czterokołowych (dwuosiowych) to 4WD.
Napewno fajna sprawa mieć taki napęd, ale sa droższe koszty utrzymania takiego napędu, i ponoć więcej pali, ale ile w tym prawdy to nie wiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość