co to za światła? [IS 200]

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: tomekb »

te chyba nie podejda bo is nie ma minusa na karoserii tylko po stacyjce
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: Damian87 »

rsz1981/2 pisze:ja jutro ze swoim modulem jade do elektryka wiec bede wiedzial co i jak.
i co byłeś u tego elektryka? założony moduł?

Zna ktoś z łódzkiego elektryka który by to zrobił? ja dzwoniłem dziś do 3 ale wszyscy pierwszy raz o czymś takim słyszeli.. :doh:
tomekb ile wogóle dałeś za zrobienie tego?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: carinus »

tomekb pisze:te chyba nie podejda bo is nie ma minusa na karoserii tylko po stacyjce
Te kolego,takie harezje głosisz.Masa wszędzie jest rozprowadzana po karoserii,w naszych lexach też.Chyba że to jakiś wynalazek francuski się trafi z plusem na karocy.
Wracając do tego modułu można go najnormalniej wpiąć koło obudowy bezpieczników.Niebieski kabelek podłączyłem wpinając się do przewodu zasilania postojówki.Zasilanie drogowych podajesz za bezpiecznikami i wszystko działa.Kiedyś taki moduł był w sprzedazy pod nazwą SD1,nie wiem czy to inna produkcja jednak zasady pracy są identyczne.U mnie swiatła zaczeły swiecić zbyt intensywnie i nieraz jadący z przeciwka dają mi do zrozumienia że oślepiem.Muszę pogrzebać w tej puszce i ustawić mniejszą intensywność swiecenia.
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: MoodY »

tomekb pisze:te chyba nie podejda bo is nie ma minusa na karoserii tylko po stacyjce
Ty masz Tomku plus na masie, jak w Syrenie... hehehehe???
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: Damian87 »

carinus a możesz przesłać mi link do konkretnego modułu jaki Ty kupiłeś.. gdybyś zrobił fotki jak to u siebie podłączyłeś będzie widać dokładnie co i jak? Jeśli tak to prośba była by taka z mojej strony ;)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: tomekb »

przepraszam, po kosultacji z elektrykiem, długie w isie sa zasilane masą , źle go zrozumiałem. Dziś będziemy robic długie by sie świeciły. W isie z xenoenami jest inaczej.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: maniek_ls400 »

tomekb pisze:przepraszam, po kosultacji z elektrykiem, długie w isie sa zasilane masą , źle go zrozumiałem. Dziś będziemy robic długie by sie świeciły. W isie z xenoenami jest inaczej.
Hehe co za bzdury. Jak można coś zasilać masą czyli zerem (0V) ? Można sterować masą czyli odcinać ją powodując brak przepływu napięcia ale zasilać masą się nie da !
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: hydrant23 »

na pewno chodzi o sterowanie masą , a plus na karoserii hehe to nie chciałbym myć auta szlauchem na boso :D
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: maniek_ls400 »

hydrant23 pisze: a plus na karoserii hehe to nie chciałbym myć auta szlauchem na boso :D
Masz aku 24V ? dopiero takie napięcie przy odpowiednim prądzie zaczyna być odczuwalne - 12V nic Ci zrobi :-) Dlatego 'pastuchy' dla zwierząt są na 24V.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: carinus »

maniek_ls400 pisze:
hydrant23 pisze: a plus na karoserii hehe to nie chciałbym myć auta szlauchem na boso :D
Masz aku 24V ? dopiero takie napięcie przy odpowiednim prądzie zaczyna być odczuwalne - 12V nic Ci zrobi :-) Dlatego 'pastuchy' dla zwierząt są na 24V.
Trzeba to pomnożyć tak x1000 i wtedy coś odczujemy.Teraz nie mam dojscia do lexa,jutro dopiero jade do domu i w sobotę moge dokładnie rozeznać się w temacie podłaczenia.Nie ma problemu z żadnym sterownikiem,nawet jeśli polaryzacje napieć sterujących są inne to zawsze można zastosować dodatkowy przekaźnik za 15 zeta i po problemie.Nigdy nie spotkałem się zeby toyota podawała napięcie zasilania na żarówki i sterowała to masą,w razie przebicia kabelka sterujacego zaczyna nam działać a nie powinno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości