co to za światła? [IS 200]

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: tomekb »

U mnie plus. jest staly na dlugich a minus jest podawany przez wlacznik swiatel auto odebrane dodano przekaznik. i dziala sa dzienne i dlugie
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: lukas78 »

carinus pisze:Nigdy nie spotkałem się zeby toyota podawała napięcie zasilania na żarówki i sterowała to masą
Niestety Carinus w IS przed liftem właśnie tak jest, że plus jest stale podawany na żarówkę, a sterowanie jest masą. Po lifcie zostało to poprawione (zmienione).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: Damian87 »

lukas78 pisze:
Niestety Carinus w IS przed liftem właśnie tak jest, że plus jest stale podawany na żarówkę, a sterowanie jest masą. Po lifcie zostało to poprawione (zmienione).
ja mam przedlifta i dziś sprawdzałem, po podaniu plusa do żarówki zaczyna świecić po podaniu minusa, nic się nie dzieje. Wniosek, długie są sterowane plusem. jeśli ktoś jeszcze nie wierzy niech sam sprawdzi :biggrin2:
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: lukas78 »

Damian87 jeśli masz przedlifta to kup np. moduł ds2 i spróbuj go podłączyć według załączonej standardowej instrukcji, a zobaczysz, że nie zadziała. W polificie nie ma żadnego problemu z poprawnością działania tego modułu - działa zaraz po podłączeniu. Instalację się nieco różnią w przed i polifcie. Wiem bo sam mam przedlifta i moduł ds2 zakupiony od kogla po podłączeniu według instrukcji mi oraz Tomkowi nie zadziałał. Trzeba zrobić mała przeróbkę w instalacji świateł, żeby zadziałało.
ps. U mnie już z rok moduł leży na półce, ale po świętach razem z kolegą który zna się znacznie lepiej niż ja na elektryce zamierzam się w końcu za to zabrać :klucz:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: Damian87 »

lukas78 pisze:Damian87 jeśli masz przedlifta to kup np. moduł ds2 i spróbuj go podłączyć według załączonej standardowej instrukcji, a zobaczysz, że nie zadziała. W polificie nie ma żadnego problemu z poprawnością działania tego modułu - działa zaraz po podłączeniu. Instalację się nieco różnią w przed i polifcie. Wiem bo sam mam przedlifta i moduł ds2 zakupiony od kogla po podłączeniu według instrukcji mi oraz Tomkowi nie zadziałał. Trzeba zrobić mała przeróbkę w instalacji świateł, żeby zadziałało.
ps. U mnie już z rok moduł leży na półce, ale po świętach razem z kolegą który zna się znacznie lepiej niż ja na elektryce zamierzam się w końcu za to zabrać :klucz:
po prostu to co dziś sprawdziłem jest zaprzeczeniem tego co napisałeś wcześniej "że plus jest stale podawany na żarówkę, a sterowanie jest masą." Co okazuje się jak widać błędnym stwierdzeniem. Co do podłączenia samego modułu to wypowiem się jak już będę się za to na poważnie brał.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: lukas78 »

Kupisz kolego moduł i weźmiesz się za podłączanie to wtedy zmienisz zdanie i będziesz wiedział o czym ja i kolega Tomek wcześniej pisał.
ps. być może zbyt ogólnikowo na temat sterowania świateł w przedlifcie się wypowiedziałem, ale jak zaczniesz grzebać przy światłach to zobaczysz, że nie jest tam wszystko standardowo ze sterowaniem świateł jak myślisz.
Poza tym dobrze by było gdyby ktoś z forum sam podłączał moduł do przedlifta i mógłby w tej kwestii się wypowiedzieć.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: carinus »

Ja mam akurat polifta i nie wiedziałem że wcześniejsze wersje miały takie rozwiązania sterowania swiatłami.Jeżeli tak jest faktycznie to pozostaje dodanie przekaźnika i problem będzie rozwiązany.Jak ktoś bedzie miał problemy to chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: wswietyy »

Ja mam Lex'a z roku 1999 i własnie miałem problem z podłączeniem modułem świateł dziennych po zakupie, bo o to sterowanie chodziło, rozwiązałem problem za pomocą przekaźników, może przekombinowałem, ale wtedy nie widziałem innego rozwiązania, a mianowicie użyłem 5-ciu przekaźników, dwa do każdej żarówki i jednego sterującego tymi przekaźnikami. W momencie włączenia zapłonu napięcie poprzez przekaźnik sterujący przepływa do przekaźników przy żarówkach i rozłącza je od instalacji a przełącza na instalację świateł dziennych tzn napięcie z akumulatora przechodzi przez dwie żarówki w szeregu i do masy, tak więc świecą na 50%, w momencie włączenia świateł długich lub przełączenia na krótkie napięcie ze światła krótkiego biegnie do przekaźnika sterującego i przełącza go tak że przepływ prądu do przekaźników żarówek zostaje zatrzymany a przekaźniki same przestawiają się na oryginalną instalację. Plusem jest to że nie trzeba myśleć o włączeniu świateł, minusem jest że jak padnie jakiś przekaźnik to bezpieczniki pójdą z dymem :lame: - jak do tej pory jeszcze takiego przypadku nie miałem. Jest założony dodatkowy bezpiecznik na tej instalacji ale czy on zadziała czy bezpieczniki samochodowe to nie wiadomo. Oczywiście jest jeszcze jeden minus, że jak jedna żarówka się spali to oba światła przestają świecić, ale obszedłem to tak że, kontrolka od spalonych żarówek na liczniku, została zastąpiona zieloną diodą i podłączona do świateł dziennych, jak przestaną świecić czyli układ się przerywa i kontrolka gaśnie (kontrolki nie potrzebuje bo tył mam na ledach).
To tak jeszcze w kwestii uzupełnienia różnych a czasami szalonych pomysłów :crazy:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: kolunio »

Witam
Panowie odsiwerze, czy ktos moze zapodac linka do takiego modulu i napisac dokladnie jak to podlaczyc, nie chcialbym cos zepsuc ;) Mam is 300 sportcross na xenonie i tzra by troche go oszczedzic ;)
Pozdr
mario_s
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 30 gru 2012, o 18:34
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ciechocinek
Kontakt:

Re: co to za światła? [IS 200]

Post autor: mario_s »

W styczniu kupiłem moduł SD-2 od Kogla z Allegro do IS200 99' i zamontowałem. Moduł posiada programowalną regulację jasności świecenia, bardzo fajna funkcja. Na początku miałem zbyt mocny strumień światła kierowcy z przeciwka migali, po zmniejszeniu mocy jest ok. Niestety jest trochę zabawy z podłączeniem, trzeba ingerować w elektrykę ale działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości