LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: gucio6 »

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem tego wspaniałego auto. Kupiłem autko od kobiety która użytkowała go od nowości i 2 tyg przed sprzedażą zapaliły się jej kontrolki tj. na wyświetlaczu napis CHECK VSC i do tego po lewej pali się kontrolka CHECK (pomarańczowy silniczek), czerwony wykrzyknik na środku i po prawej pomarańczowa kontrolka od trakcji. I teraz tak.... CHECK VSC z tego co wiem dotyczy kontroli trakcji i ogólnie zabezpieczeń przeciwpoślizgowych. Poprzednia właścicielka mówiła że była z tym na komputerze i wykazało że jest uszkodzona sonda lambda, a drugi mechanik powiedział jej żeby pojeździła na lepszym paliwie i może pomoże... Po odłączeniu nawet na kilka sekund aku problem znika ale do momentu aż auto się nie nagrzeje czyli np odłączę klemę na kilka sekund przejadę 10-15km i kontrolki z powrotem się zapalają. Auto (przynajmniej tak mi się wydaje) jeździ normalnie ma moc... średnio pali tak ok. 10-12l benzynki.

Co możecie mi podpowiedzieć? co zrobić żeby zrobić:) może ktoś z was miał ten sam problem bo z tego co sobie wygoglałem to problem dość powszechny w Toyota/Lexus
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: Jarek.K »

Miałem podobny problem,jutro bede wiedział co było...napewno stało sie to od deszczu/wilgoci....a działa ci obrotomierz jak pala sie kontrolki???U mnie nie działał i cykał po wyjęcia kluczyka taki przekaxnik...
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: gucio6 »

działa działa ale jak widze ty mówisz o is200 a ja mam is250
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: Jarek.K »

Kurcze własnie nie doczytałem jakiego ty masz...ale opisze co było w swoim poście...
fegeus
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 17 paź 2011, o 20:00
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Pisz
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: fegeus »

Podobne objawy występowały u mnie przy awarii czujnika temperatury. Inny model ale może sygnalizacja awarii jest podobna, zwłaszcza, że błąd wyskakuje u Ciebie po rozgrzaniu silnika. Najlepiej podpiąć się pod komputer. To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Daro
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: turmoll »

Poszukaj kogoś z twojej okolicy ze skanerem i będziesz miał odpowiedz jak na dłoni. Bez tego to jak wróżenie z fusów.
Albo zainwestuj w własny.

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: gucio6 »

Problem rozwiązałem na początku tygodnia. Okazała się wadliwie mierząca parametry sonda lambda w drugim rzędzie, czyli pierwsza od silnika po stronie kierowcy.
Sonda nówka ze stanów kosztowała mnie 370zł z przesyłką. :bor: Założyłem, odpiąłem na moment aku podpiąłem z powrotem i śmiga :) I nawet pali około 1l-1.5l mniej benzyny :dance3:
adino1
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 gru 2012, o 14:57
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: adino1 »

U mnie dziś też wyskoczył zestaw tych kontrolek (VSC, trójkąt i kontrola trakcji) plus kontrolka ABS...podjechałem na kompa i wyskoczyło, że lewy przedni czujnik prędkości nie jest czytany przez ECU :/ hmmm...mega dziwne w aucie o przebiegu 65000km, że tak sam z siebie zdechł...i teraz zastanawiam się czy kupić nowy czujnik, czy trochę pośmigać i zobaczyć czy coś się zmieni...ehhh już sam nie wiem
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: carsik »

a skąd wiesz, że to czujnik?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: LEXUS IS 250 CHECK VSC + kontrolka trakcji + wykrzyknik

Post autor: klexus »

A nie lepiej przeczyścić wtyczkę i jak to nie pomoże to można pomyśleć o czujniku??
Przebieg tutaj nie odgrywa roli bo czujnik nie jest elementem mechanicznym który sie zużywa.
Padł jak wszystko ze statrości
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości