AFS co to jest?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

AFS co to jest?

Post autor: gucio6 »

Znalazłem w moim Lexusie IS 250 taką funkcje (po lewej od kierownicy) która się nazywa AFS. Co to właściwie jest? i jak działa? na wikipedii pisało coś że odnośnie świateł mijania itp... ale to było ogólnikowo a jak sprawa ma się typowo w Lexusie?
jeśli chodzi np o skrętne reflektory to jak to działa? bo np na postoju kręcąc kierownicą w prawo w lewo nie widzę żeby się światła ruszały (tak jak np jest w e60 u brata). Chyba że ten system jest od czegoś innego?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: michalm320 »

Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: maniek_ls400 »

gucio6 pisze:Znalazłem w moim Lexusie IS 250 taką funkcje (po lewej od kierownicy) która się nazywa AFS. Co to właściwie jest? i jak działa? na wikipedii pisało coś że odnośnie świateł mijania itp... ale to było ogólnikowo a jak sprawa ma się typowo w Lexusie?
jeśli chodzi np o skrętne reflektory to jak to działa? bo np na postoju kręcąc kierownicą w prawo w lewo nie widzę żeby się światła ruszały (tak jak np jest w e60 u brata). Chyba że ten system jest od czegoś innego?
AFS - Doświetlanie zakrętów
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: gucio6 »

ok to już wiem. A teraz... jak sprawdzić czy działa czy jest sprawny? Bo jak mówiłem wcześniej np w BMW e60 trzeba włączyć światła na auto i nawet na postoju kręcąc kierownicą widać jak światła delikatnie skręcają. A jak jest w Lexusie? bo sprawdzając w ten sam sposób jak w BMW to nie zauważyłem żeby światło się ruszało. Chyba że w Lexusie działa to tylko podczas jazdy?
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: gucio6 »

halooo nikt nic nie wie??????
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: Yarecki »

gucio6 pisze:halooo nikt nic nie wie??????
Haloooo :!:
A podczas jazdy sprawdzałeś tocząc się powoli - zadzwoń do ASO i będziesz miał pewne info jak jest to realizowane w lexusie.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: gucio6 »

myslalem że napisze ktoś kto ma tez takie samo auto z tą opcją i łopatologicznie napisze jak to u niego działa.
Bo jak bym miał ze wszystkim latać i dzwonić do ASO to by mnie na forum nie było bo niby po co.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: forest »

najwyraźniej nikt z użytkownikow IS250 na forum nie posiada AFS, zresztą ludzi z tym modelem jest mało na forum.
jak już dojdziesz z "czym się je" te AFS to opisz to tutaj bo sam jestem ciekaw...
SC430 '2002
dzymek27
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:30
Model Lexusa: IS-F :)
Skąd:: Italy
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: dzymek27 »

Więc z tego co czytałem na clublexus, system AFS działa od prędkości 15-20mil/h czyli od 24-32km/h. U mnie ta reguła się sprawdza. Pozdrowienia
volvosan
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 19 lis 2012, o 15:34
Model Lexusa: IS250 awd 09
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: AFS co to jest?

Post autor: volvosan »

ale skrecaja sie swiatla wtedy czy zapala sie swiatlo przeciwmgielne tak jak w niektorych markach?? musze sprawdzic u siebie czy tez mam cos takiego. pozdrawiam


w linku ktory podeslal kolega wszystko jest opisane chodzi o swiatla glowne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości