Wymiana świec

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Wymiana świec

Post autor: DANKIN »

Cześć forumowiczom. Chcę wymienić świece w swoim gs300 mk2 nigdy jeszcze tego nie robiłem w żadnym aucie więc to będzie mój debiut. Moje pytanie do was polecicie mi jakieś dobre świece i żeby cena była też taka po bożemu ;) no i chyba z wymianą ich nie będzie problemu bo dojście jest dość dobre, może jakieś podpowiedzi na co uważać i takie tam
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: dS »

Dużego wyboru nie masz Denso, albo ..... Denso. :sarcastic: a tak na poważnie to ewentualnie NGK, ale różnica w cenie nie jest jakaś duża więc nie ma co oszczędzać przecież świece wymienia się chyba mniej więcej co 100 000km.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
DANKIN
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 16 mar 2013, o 21:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: DANKIN »

:biggrin2: dzięki :ok2:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: LinkPL »

Nie wiem jak to tam jest zrobione przy 2jz ... ale przy is200, możesz potrzebować magnesu, żeby po wykręceniu świecy miał jak ją wyciągnąć ... lub włożyć ponownie cewkę, żeby złapała świece i tyle, bo inaczej jej nie wyjmiesz ... Są jakieś pasty do wkręcania świec, ja u siebie składałem bez żadnych mazideł ... działa ...
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: Ralfx »

Dojście jest dobre??? Wymiana świec w GS300 masakra. Zazwyczaj starcza jeden nasadowy i klucz do świec a tutaj przygotuj sobie więcej narzędzi. W normalnych autach to się odkręca osłonkę, odłącza cewke, wykręca świeczki i wsadza nowe. W 2JZ-GE masz kolektor ssący prowadzony nad silnikiem co powoduje że dostęp do świeczek jest tragiczny i trzeba wszystko rozebrać żeby sie tam dostać - przepustnice, dolot, linka od gazu, kupa kabli, a od ściany grodziowej cięzko jest jak klucz wepchnąć. 3h roboty to możesz sobie najmarniej liczyć jeśli nie masz wprawy w takich zabawach.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: dS »

Ralf w IS200 jest podobnie, bo puchę filtra masz na silniku.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: bulikcbr »

Wymieniałem świece w IS 10 min roboty
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Wymiana świec

Post autor: legato97 »

Ralf niestety ma racje, watpie zeby 3h starczyly, masa rozbierania, oddaj do mechaniora przynajmniej nie bedziesz sie wk......swiece denso lub ngk. Taniej Ci wyjdzie jak kupisz w US, amazon lub ebay sa ok.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: passat1978 »

jeśli tego nigdy nie robiłeś w gs300 to nawet jak masz zdolności w tym dziale to 3 h sadze ze nie dasz rady, a zlecenie to komuś kto to nie robił też mało czasu nie zajmie.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Wymiana świec

Post autor: hydrant23 »

mi to zajęło ok 2h na świeżym powietrzu przed blokiem, dobry komplet kluczy nasadowych i dasz radę , fakt że sporo śrub do odkręcenia i niektóre trochę trudno dostępne i sześć sztuk świec do wymiany trochę wkurza szczególnie te przy szybie(trzeba sporo cierpliwości przy odkręcaniu)...spokojnie możesz sam spróbować , a czas to rzecz względna...
świece to jak koledzy piszą w UK są ok 50% tańsze niż u nas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości