[Lexus IS200] problem z jednym kołem

grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: grucha2666 »

mam taki problem: przy pewnej prędkośći 80-90 km/h bije mi delikatnie kierownica (i przy naciskaniu na hamulec przy tych prędkościach tylko). w zawieszeniu nic nie jest. odkryłem za to jedną rzecz....
jak samochód jest na podnośniku to lewe przednie koło obraca się bez żadnych oporów, a prawe jak obracam to zrobi jeden prawie pełny obrót i zaczyna się delikatnie opór i potem znowu jeden pełny obrót...
na pierwszy rzut oka myślałem że krzywa tarcza- wymieniłem obie tarcze z przodu i klocki i dalej to samo... co to może być? piasta?? samochód nie miał żadnej przygody z dziurą. felga nie jest pogięta. (na zimówkach-stalowych felgach jest to samo)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: maniek_ls400 »

grucha2666 pisze:mam taki problem: przy pewnej prędkośći 80-90 km/h bije mi delikatnie kierownica (i przy naciskaniu na hamulec przy tych prędkościach tylko). w zawieszeniu nic nie jest. odkryłem za to jedną rzecz....
jak samochód jest na podnośniku to lewe przednie koło obraca się bez żadnych oporów, a prawe jak obracam to zrobi jeden prawie pełny obrót i zaczyna się delikatnie opór i potem znowu jeden pełny obrót...
na pierwszy rzut oka myślałem że krzywa tarcza- wymieniłem obie tarcze z przodu i klocki i dalej to samo... co to może być? piasta?? samochód nie miał żadnej przygody z dziurą. felga nie jest pogięta. (na zimówkach-stalowych felgach jest to samo)
Zacisk trzyma ? Może prowadnice są pordzewiałe ? Typowa przypadłość tego rozwiązania zacisku na ślizgaczach/
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: KRYSPIN BACK »

jeśli piasta jest krzywa, niekoniecznie w wyniku historii wypadkowej, to nawet jeśli założysz nowe tarcze to także się szybko pokrzywią, dopasują do piasty,

przetocz tarcze na aucie ale najpierw sprawdź jak pisał maniek czy nie masz przypieczonych zacisków
LEXUS.jp
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: grucha2666 »

jak najlatwiej sprawdzic czy to zaciski? zdjac kolo, zacisk i co dalej? samochod dobrze hamuje i rowno (nie sciaga na zadna strone)...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: maniek_ls400 »

grucha2666 pisze:jak najlatwiej sprawdzic czy to zaciski? zdjac kolo, zacisk i co dalej? samochod dobrze hamuje i rowno (nie sciaga na zadna strone)...
Zdejmij koło, klocki i odkręć zacisk - nie znam ISa, ale powinien poruszać się po dwóch prowadnicach/śrubach, które wchodzą w zacisk i są zabezpieczone gumowymi uszczelniaczami ?
Te 'pręty' powinny luźno chodzić w zacisku, być czyste, przesmarowane smarem miedzianym i nigdzie nie pordzewiale - bez wżer.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: michalm320 »

Też stawiam na zaciski. Niestety ten model pomimo iż ma skuteczne hamulce to konstrukcja zacisków jest średnia i często się coś z nimi dzieje.
Obrazek
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: elektrownik »

Te 'pręty' powinny luźno chodzić w zacisku, być czyste, przesmarowane smarem miedzianym i nigdzie nie pordzewiale - bez wżer.[/quote]


Na pewno nie smarem miedzianym tylko specjalnym smarem do cylinderków
ponieważ miedź nie najlepiej wpływa na gumę i szybko zasycha. Można kupić cos takiego
http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20980.pdf
Obrazek
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: michalm320 »

Kolega elektrownik ma racje. Do zacisków jest smar do tego przeznaczony
Obrazek
Awatar użytkownika
mihalltoyota
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 22:38
Model Lexusa: Lexus IS200 sport
Skąd:: okolice Bielska
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: mihalltoyota »

Panowie mam chyba to samo jedno koło "lewe" się kręci choć co jakieś pół obrotu go przytrzymuje tarcza na zacisku, a prawe całkowicie zablokowane tak że nie mogę nim przekręcić, biło mi na kierownicy powyżej 120km/h. Kupiłem dziś nowe tarcze TRW i będę chciał je wymienić tylko teraz pytanie co z tym zaciskiem? zostawić? jak wymienie tarcze to puści będzie git?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus IS200] problem z jednym kołem

Post autor: carsik »

Nie, nie będzie git. Trzeba go rozebrać, wyczyścić, wymienić elementy skorodowane, złożyć w odpowiedni sposób i będzie git. A nie jest git, bo poprzedni właściciel wymienił tylko tarcze nie robiąc nic.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości