''Tykajacy'' silniczek nawiewow ??

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

''Tykajacy'' silniczek nawiewow ??

Post autor: mikrus »

Mam taki problem, otóż wszystko jest oki i wszystko śmiga, ale od "nowości" jak kupiłem auto coś tak sobie pstryka. Nie jest to problem, ale raczej ciekawostka co to może być, bo w niczym to nie przeszkadza. Doszukiwałem się po omacku skąd w ogóle się ten dźwięk wydobywa. Znalazłem. Schowek samochodowy. Małe czarne coś. Może ktoś z Was wie co to jest? Do czego służy? I czy ma powody by tykać :) Nie jest to ani niepokojący dźwięk, ani niekomfortowy. Jednak jak nawiew jest wyłączony i radio również to słychać. Winowajca na zdjęciu :) (P.S. Przepraszam za jakość, zdjęcie robione kalkulatorem ;) )
Załączniki
20130420030.jpg
(89.37 KiB) Pobrany 984 razy
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: "To tyka" ... - co to jest?

Post autor: MoodY »

To jest silniczek, który przestawia klapy nawiewu. Upewnij się, czy wszystko przestawia się jak powinno, bo "tykać" nie powinien. W Isie są dwa takie silniczki i nie pasują z angola.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: "To tyka" ... - co to jest?

Post autor: mikrus »

a powiedz mi czy jest jakaś możliwość (kombinacja przycisków) by wykonać test klimatronika by się upewnić czy wszystko gra? jak do tej pory wszystko działa bez zarzutu i nic się nie dzieje. Mam cały czas ustawiony na AUTO ale tak samo jak przestawię na ręczne to śmiga i jest wszystko ok.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: "To tyka" ... - co to jest?

Post autor: MoodY »

Sprawdź czy wszystko przestawia się tak jak powinno. Jeżeli wszystko chodzi ok, to olej temat jak Ci to nie przeszkadza. U mnie w Isie nic nie tykało, ale u kumpla zaczęło się od tykania, aż w końcu przestało przestawiać nawiewy.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: "To tyka" ... - co to jest?

Post autor: michalllw »

Może podłącze się do tematu.U mnie nic nie tyka ale mam takie coś że nie mam płynnej regulacji ciepła.Obieg zewnętrzny i wewnętrzny działa ale jak chcę ustawić sobie lekko ciepłe/zimne powietrze to nie mogę. Albo jest bardzo zimne albo bardzo gorące. Może ktoś ma jakiś pomysł co może być walnięte ???
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: ''Tykajacy'' silniczek nawiewow ??

Post autor: andrej7 »

Ten silniczek bardzo często przysparza kłopotów. U mnie coś chrobotało jakby chomik siedział i nie było ciepłego nawiewu. Wyjąłem ten element podpiłem na krótko i okazało się ze działa tylko w jedna stronę. Obudowa jest na zatrzaski spięta także można otworzyć spokojnie, w środku jest zwykły maly elektryczny silniczek. Ja nie kupowałem całego elementu tylko ten silniczek wymieniłem na inny, zmontowałem i wszystko od 2lat do tej pory działa. Ciężko się tam dostać i to rozebrać, bo miejsca jak dla małych azjatyckich łapek, przyda się krótki śrubokręt.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: ''Tykajacy'' silniczek nawiewow ??

Post autor: mikrus »

Dla pewności. Czy to jest jeden z tych elementów?
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... automotive
Pozdrawiam
Mikołaj
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: ''Tykajacy'' silniczek nawiewow ??

Post autor: Yarecki »

mikrus pisze:Dla pewności. Czy to jest jeden z tych elementów?
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... automotive

Tylko pewnie 99% z tego to angole ale "angolskie" nie pasaują ponoć także należałoby to sprawdzić.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: ''Tykajacy'' silniczek nawiewow ??

Post autor: Gregor0388 »

Koledzy mam dokładnie ten sam problem ale nie mogę znaleźć na forum nikogo kto opisał by jak to jest w rx400h. Cały czas chroboczą tak cholernie strasznie nawiewy prawie w każdej pozycji oprócz w jednej (tylko na twarz) nie mam pojęcia gdzie jest ten silniczek ale doprowadza mnie to do furii. Macie może jakaś wiedzę gdzie tego szukać??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości