[IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrotów.

Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

[IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrotów.

Post autor: IgoR_KilleR »

Po stłuczce wystąpiły u mnie takie objawy.
Odpalam silnik, jednak udaje się tylko i wyłącznie przy dociśniętym do dechy nie wyzywamy na forum gazu. Silnik ciągle gaśnie przy ruszaniu, wystarczy tylko, że puszczę gaz gdy jest na biegu. Z rury wydechowej wydobywa se gesty biały dym śmierdzący benzyną, tak jakby nie przepalał całej beny. Gdy nim jadę to w zasadzie cały czas muszę mieć pedał wciśnięty do dechy.
Wydaje mi się, że nie pali na wszystkie gary, ponieważ jak go włączę i zajrzę pod maskę to widać wyraźnie jak paski przyspieszają i zwalniają - nierówna praca silnika.

Znajomy co też jeździ IS200 powiedział mi, że to może być wina cewek zapłonowych. Lecz jest to bardzo trudna do wykrycia awaria, i goście z Toyoty sobie z tym nie poradzili, musiał sam do tego dojść - jednak u niego nie było białego dymu, ani "studni" w nie wyzywamy na forum gazu. Nie palił mu za to na wszystkie gary, tylko na 4.

Zna może ktoś w Bydgoszczy odpowiedniego fachowca, który mógłby się zmierzyć z tym problemem?
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: konik_80 »

pytanie czy pali ci się check engine ? Przy padniętej cewce powinien.
Kolejną rzeczą to uszczelka pod głowicą - jej padnięcie daje podobne objawy (ale tego ci nie życzę).
Dodatkowo wygląda na to, że nie działa ci elektroniczne sterowanie przepustnicą - wciśnięcie pedału gazu do deski powoduje mechaniczne jej uchylenie o kilka stopni.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: janasek »

Sprawdź na początku usczelkę pod głowicą. Może ubywa płynu chłodzącego i rośnie stan oleju? Możę to nie jest związane ze stłuczką, tylko jest to dziwny zbieg okoliczności? Ja takie objawy miałem gdy własnie padła uszczelka pod głowicą, tyle że auto paliło i jekoś jeździło, ale to w innym aucie.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

Chceck Engine się pali, jednak po podłączeniu do komputera jedyne co wykryło, to błąd czujnika poduszki kierowcy (chwilowo nie jest zamontowany czujnik poduszki z lewej strony), oraz błąd sprzęgła sprężarki klimatyzacji.
janasek pisze:Sprawdź na początku usczelkę pod głowicą. Może ubywa płynu chłodzącego i rośnie stan oleju? Możę to nie jest związane ze stłuczką, tylko jest to dziwny zbieg okoliczności? Ja takie objawy miałem gdy własnie padła uszczelka pod głowicą, tyle że auto paliło i jekoś jeździło, ale to w innym aucie.

Pozdro
Mi też auto pali i jakoś jeździ. W poniedziałek jadę z autem do lakiernika, powiem mu, żeby przy okazji zamontował ten czujnik. (I tak musi rozebrać sporą część przodu), a potem będę jechał do jakiegoś mechanika.
Myślicie, że zwykły mechanik sobie z tym poradzi, czy też powinien być to jakiś specjalista od Lexusa? (Których u nas niestety chyba brak).
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

mam pomysł zeby wykluczyc cewki wystarczy ze przepniesz od kolegi cewki i bedziesz wiedział która badz ile cewek poszło to samo mozesz zrobic z przepustnica mozna to zrobic metoda prob i bledow
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

Pomyślę, ale najpierw chyba udam się jednak do mechanika... ten "znajomy" od IS 200 to jakiś starszy facet mieszkający w pobliżu miejsca zamieszkania mojej dziewczyny i tam go kiedyś zaczepiłem i z nim pogadałem, nie chce go prosić o zbyt wiele, poza tym chyba nie wiedziałbym jak mam to zrobić.

Poza tym nie chce się zbytnio przemieszczać tym samochodem na razie z 2 powodów.
- Jeszcze nie jest pomalowany, a niewiele osób wie, że rozwaliłem lexa, więc nie chce jeździć nim specjalnie po mieście.
- nie wiem, czy jeżdżąc tym samochodem w jego obecnej kondycji nie rozwalę go bardziej.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

moj kolega jak mu siadla cewka mial podobna reakcje musial z belgi tak wrocic kupil cewke uzywana na allegro i jest git :)
bialy dym niekoniecznie musi byc od głowicy
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

ciężko się zdejmuje/zakłada taką cewkę? Jakie narzędzia są do tego potrzebne?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

trzeba odkrecic całą obudowe filtra powietrza i pod nia sa cewki chyba z teko co pamietam klucz 10 byla
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: hydrant23 »

jesli wystapilo to po stluczce(przodem?) to sprawdz czy sie jakas wtyczka nie rozlaczyla pod maska a moze rura dolotu sie przerwala i zasysa lewe powietrze , fajka ze swiecy moze wyskoczyla , przyczyna takiej pracy silnika moze byc prozaiczna szczegolnie iz brak bledow silnika ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości