[is220]Filtr cząstek stałych

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
raszcom
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2011, o 23:58
Model Lexusa: is220
Skąd:: szczecin
Kontakt:

[is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: raszcom »

Witam,

Czy ktoś już maił problem z tym dziadostwem.
Mi zapalił się check engine, check VSC i kontrola trakcji. Na bank jest to ten przeklęty filtr. Czy ktoś już przerabiał ten temat? :ireful3:
KRYSPIN

Re: Filtr cząstek stałych

Post autor: KRYSPIN »

Jaki kod błędu?

Sprawdzałeś?

Ile km auto ma przejechane?
raszcom
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2011, o 23:58
Model Lexusa: is220
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych

Post autor: raszcom »

115 tyś
nic nie sprawdziłem nie mam jak
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych

Post autor: dS »

może trzeba go wypalić jeśli użytkujesz autko głównie w mieście, przegoń je po trasie
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
KRYSPIN

Re: Filtr cząstek stałych

Post autor: KRYSPIN »

raszcom pisze:115 tyś
nic nie sprawdziłem nie mam jak
no to zacznij od sprawdzenia kodu błędu, bo przyczyn zapalenia się checka jest wiele.. chyba, że jest jakiś szaman na forum

a że tak profilaktycznie spytam EGR był czyszczony? też może zaświecić checkiem jak zapchany więc nie panikuj i sprawdź

A że w tych autach EGR do gruntownego czyszczenia jest po 60 tys to dalej wnioski wyciągnij sam ;)
Ostatnio zmieniony 6 lip 2012, o 20:29 przez KRYSPIN, łącznie zmieniany 1 raz.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych

Post autor: maxkow »

jest podobno w Wroclawiu firma co wywala to dziadostwo z wydechu , robi porzadek w kompie ze nie wywala bledu . Auto lata normalnie i juz do konca zywota auta mamy problem wyeliminowany. Nie wiem jedynie czy robia to w lexusie , na pewno wywalają filtr w maździe . Kolega co robil to w mazdzie stwierdzil nawet , ze auto mniej pali i lepiej sie zbiera.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Filtr cząstek stałych

Post autor: Mariano »

KRYSPIN pisze:
raszcom pisze:115 tyś
nic nie sprawdziłem nie mam jak
no to zacznij od sprawdzenia kodu błędu, bo przyczyn zapalenia się checka jest wiele.. chyba, że jest jakiś szaman na forum

a że tak profilaktycznie spytam EGR był czyszczony? też może zaświecić checkiem jak zapchany więc nie panikuj i sprawdź
podobnie jak kolega obstawiam P0400 :) choć jak piszecie przyczyn może być wiele, więc nie panikuj raszcom i zacznij od sprawdzenia! ;)
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
ralph.noszczyk
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 5 maja 2013, o 09:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: ralph.noszczyk »

ja swój filtr wyrzuciłem rok temu, od tej pory święty spokój! spalanie od razu mniejsze 7.2/miasto
żałuję, że nie zrobiłem tego od razu po zakupie, już dawno by mi się zwrócił koszt w niższym spalaniu
felko
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2013, o 22:49
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: felko »

Witam

Mam to samo. Zrządzeniem losu kontrolka zapaliła mi się w drodze do ASO Toyoty jadąc po płyn chłodzący. W ASO na komputerze od razu dali diagnozę -Filtr cząstek stałych.
Tu pojawia się moje pytanie do fachowców:
Samochód kupiłem po małej przygodzie, mianowicie po czymś się przejechał i ma małe wgniecenie na filtrze cząstek stałych 0,5-1 cm głębokości.
W Toyocie zaproponowali wypalenie chemiczne, ale bez gwarancji, że problem będzie rozwiązany. Nie ma pewności czy filtr nie jest uszkodzony i czy to nie jest przyczyną. Auto ma dosyć mały przebieg 88 tys i wydaje mi się dziwnym fakt, że przy takim przebiegu filtr już zdążyłby się zatkać. Auto pali sporo ok 13 l miasto, 10-11 l trasa, do tego zanim turbina się wkręci na jedynce i dwójce bardzo słabo się zbiera (wiem, że "ten typ tak ma", ale tutaj jest naprawdę kiepsko) , więc problem z filtrem dodatkowo mi przeszkadza.

Jak myślicie warto ryzykować zmarnowanie kasy na wypalanie filtra (ta przyjemność 900 PLN) czy lepiej zacząć rozglądać się za nowym/używanym w rozsądnych pieniądzach? (w ASO wycenili nowy na 5k pln)

Może znacie jakieś godne polecenia miejsca w Krakowie/Małopolsce gdzie da się zregenerować/"wypalić" poza ASO albo wiecie czy i jak da się samemu spróbować przeczyścić go w "trybie serwisowym"?
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [is220]Filtr cząstek stałych

Post autor: Krzysiek_pk »

Na poczatek powinieneś może przepalić go może na wyższych obrotach na dłuższej trasie jeśli na codzień jeżdzisz po mieście.

Ja się też poważnie zastanawiałem na wyrzuceniem tego ustrojstwa, szczególnie jak ma do tego dojść niższe spalanie.
Znalazłem na sieci w krk coś takiego vtech.pl ponoć chcą ok tysiaka za taką przyjemność.
Ale musiał byś ich osobiście sprawdzić czy są godni uwagi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości