Z Audi do Lexusa

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
MaciekKraków
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2013, o 17:35
Model Lexusa: szukam
Skąd:: krakó
Kontakt:

Z Audi do Lexusa

Post autor: MaciekKraków »

Witam Panowie. Po 5 letnim użytkowaniu audi a4 i niezliczonej liczbie usterek nareszcie je sprzedałem. Zastanawiam się nad kupnem lexusa albo szpanere SC430 albo IS250. Dysponuje kwotą około 60-65 tyś. Ponieważ ani ja ani nikt ze znajomych nigdy nie miał doczynienia z Lexem. Chciałem się poradzić na co zwracać uwagę przy zakupie, jakieś typowe usterki? Silnik 430 był montowany w wielu modelach jakie panowie macie z nim doświadczenia? Jak się spisują automatyczne skrzynie biegów? Czy ktoś z Krakowa może polecić warsztat specjalizujący się w marce? A może ASO w Krk jakie ceny np. za wymianę rozrządu czy oleju? Generalnie będę wdzięczny za wszystkie rady podpowiedzi i opinie. :hobby:
P.S.
Nigdy nawet nie siedziałem w SC430 jak jest z miejscem mam 190cm 110kg.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Z Audi do Lexusa

Post autor: dS »

Przy twoich gabarytach brał bym GSa gen.3, a jeśli planujesz montaż LPG to tylko GS430, albo LS430. Do SC430 będziesz miał problemy się zmieścić, poza tym to auto raczej weekendowe. IS też może okazać się za ciasny.
W GS430, SC430 i LS430 siedzi silnik o oznaczeniu 3UZ-FE jest to 4.3l V8 ok 290KM - 440Nm. Bardzo udany oszczędny silnik.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Z Audi do Lexusa

Post autor: legato97 »

Jezeli V8 i kawal chlopa to tylko GS430, patrzyles na SC wiec LS bedzie za duzy, GS bedzie kompromisem, silniczek jest naprawde dobry, bezawaryjny i mocy, do codziennej jazdy wystarcza, a spalanie niewiele wyzsze niz w slabszych GSach.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Odp: Z Audi do Lexusa

Post autor: Yarecki »

legato97 pisze:Jezeli V8 i kawal chlopa to tylko GS430, patrzyles na SC wiec LS bedzie za duzy, GS bedzie kompromisem, silniczek jest naprawde dobry, bezawaryjny i mocy, do codziennej jazdy wystarcza, a spalanie niewiele wyzsze niz w slabszych GSach.

Co do spalania to w mieście jest wyższe gs430 vs Gs300 ale w trasie gs430 spala zauważalnie mniej przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Z Audi do Lexusa

Post autor: michalm320 »

Skoro ja ważę jakieś 105kg i mam 195cm wzrostu i nie mam problemów z przestrzenią w IS MkI to IS MkII będzie ok a i w SC nie powinieneś mieć problemów. Jak myślisz o SC to ja bym nawet nie myślał o innych modelach. Czy każde auto musi być kompromisem... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Z Audi do Lexusa

Post autor: legato97 »

A dla mnie is za maly jest, i nie specjalnie wygodny, to samo tyczy sie MK2, wiec jak widac opinie rozne, najlepiej bedzie usiasc za sterem i zobaczyc samemu ;)
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Odp: Z Audi do Lexusa

Post autor: passat1978 »

legato97 pisze:A dla mnie is za maly jest, i nie specjalnie wygodny, to samo tyczy sie MK2, wiec jak widac opinie rozne, najlepiej bedzie usiasc za sterem i zobaczyc samemu ;)
No niestety Piotr :LEXUS: i nietylko ta marka w pierwszych modelach była wieksza w nastepnych raczej zmalała.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
MaciekKraków
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2013, o 17:35
Model Lexusa: szukam
Skąd:: krakó
Kontakt:

Re: Z Audi do Lexusa

Post autor: MaciekKraków »

Dziekuje za opinie :)
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Z Audi do Lexusa

Post autor: Keepmovin »

michalm320 pisze:Skoro ja ważę jakieś 115kg i mam 195cm wzrostu i nie mam problemów z przestrzenią w IS MkI to IS MkII będzie ok a i w SC nie powinieneś mieć problemów. Jak myślisz o SC to ja bym nawet nie myślał o innych modelach. Czy każde auto musi być kompromisem... :)
Cytuje bo miałem napisać dokładnie to samo, tylko wage zmieniłem :)
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Z Audi do Lexusa

Post autor: andrej7 »

Jestem deko lżejszy od Was i niższy. Kwestia tego ile autem jeździcie? jak wsiade do niego raz na tydzień jest ok jak zrobię 400km w ciągu dnia nie jest ok.
zdarzyło mi się też zrobić 1400km z przystankami na tankowanie. Reasumując auto na krótsze odcinki jest w porządku. W dłuższej trasie przeszkadzaja mi zbyt krótkie siedziska i marne trzymanie boczne.
Jeszcze jedna rzecz która mi przeszkadzala po przesiadce z golfa 4 to bardzo mało miejsca między fotelem a drzwiami, po ich zamknięciu prawie na ścisk, nie można ręki (łokcia) wygodnie ułożyć. Po ustawieniu fotela, z tylu tylko można fotelik dziecięcy włożyć bo zwykły pasażer będzie wpychać w plecy kolana.
W poszukiwaniu mocy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość