Zdzieranie opon, a wahacze

Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Kukis »

Mam problem, bo zdziera mi opony. Ustawiałem zbieżność, ale po oponach widzę, że dalej drze i przednią lewą bardziej ścina na samym brzegu. Czy może mieć coś z tym wspólnego wahacz górny? Czy ma ktoś jakiś inny pomysł?
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Yarecki »

Kukis pisze:Mam problem, bo zdziera mi opony. Ustawiałem zbieżność, ale po oponach widzę, że dalej drze i przednią lewą bardziej ścina na samym brzegu. Czy może mieć coś z tym wspólnego wahacz górny? Czy ma ktoś jakiś inny pomysł?
Sama zbieżność to nie wszystko - jeszcze kąty wyprzedzenia ważne są czyli cała geometria.
Poza tym jak robiłeś to u papraka to wcale nie oznacza, że zrobił to dobrze.
Lex jest wrażliwy na ustawienia i musi to być wykonane bdb
Awatar użytkownika
Lenny
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 cze 2011, o 12:24
Model Lexusa: is200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Odp: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Lenny »

U mnie zdzierał wew. stronę opon a winna lezała po stronie tulei wahaczy wleczonych. Wahacze po prostu zjeżdżały z tulei bo guma pusciła - wyglądała jak taka maksymalnie rozciągnięta harmonijka.
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Kukis »

U mnie również zdziera od środka. Która to jest tuleja wahacza wleczonego? Bo mi mechanik powiedział, że tylna tuleja nie trzyma za dobrze dlatego siada za nisko i koło sie ustawia lekko bokiem i drze dlatego.
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Travis »

a jaki masz rozmiar opon? Jakiś gwint masz zamontowany lub sprężyny obniżające?
Awatar użytkownika
Lenny
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 cze 2011, o 12:24
Model Lexusa: is200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Lenny »

Kukis pisze:U mnie również zdziera od środka. Która to jest tuleja wahacza wleczonego? Bo mi mechanik powiedział, że tylna tuleja nie trzyma za dobrze dlatego siada za nisko i koło sie ustawia lekko bokiem i drze dlatego.
No właśnie ta :)
Załączniki
diag_1rwyQJJ.jpg
(102.65 KiB) Pobrany 2033 razy
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Jarek.K »

Ja też odrazu podłącze sie pod pytanie ponieważ z jednej strony mam kiepską tą tuleje jaką kupić? Pewnie ktoś już to wymieniał wiec macie doświadczenie.Czy kupić coś z Allegro typu febest?
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: elektrownik »

Proponuje zadzwonić do firmy Febest i zamówić, a nie przeplacac na Allegro. Za jedną tuleje z Allegro u producenta będziesz miał dwie i jeszcze zostanie na flaszkę! Ja u siebie ostatnio je wymienialem i wydają sie ok ale cos wiecej będe mógł powiedzieć po dłuższym okresie użytkowania. Pozdrawiam.
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Yarecki »

elektrownik pisze:Proponuje zadzwonić do firmy Febest i zamówić, a nie przeplacac na Allegro. Za jedną tuleje z Allegro u producenta będziesz miał dwie i jeszcze zostanie na flaszkę! Ja u siebie ostatnio je wymienialem i wydają sie ok ale cos wiecej będe mógł powiedzieć po dłuższym okresie użytkowania. Pozdrawiam.
Rozmawiałem człowiekem z Febest i szczerze powiem że zmartwiłem się tym co mówił a mianowicie to iż tuleje są marnej jakości i że roku raczej nie wtrzymują szczególnie pływające, swożnie też głowy nie urywają no ale towar tani jak "kajzerki".
Awatar użytkownika
Lenny
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 cze 2011, o 12:24
Model Lexusa: is200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Lenny »

Ja zamówiłem u polskiego producenta - TEDGUM, nie mieli na stanie ale umówiłem się, że jak tylko wyprodukują to poproszę za pobraniem i rzeczywiście byli słowni. Mają w ofercie dwa rodzaje, ale sami doradzili mi te wzmocnione i poki co jeżdżę już drugi rok i jest ok. Mechanik też nie miał problemów ze złymi wymiarami. Aczkolwiek jak ja szukałem tych tulei to miałem do wyboru tylko to albo cały oryginalny wahacz, nic innego nie było. Teraz na allegro jest do wyboru, do koloru. :klucz:

http://tedgum.pl/sklep/index.php?cPath=25_462_8926_9101
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości