Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: givenchy30 »

Witajcie.
Mam problem w moim Lexusie IS200. Możecie mi pomóc i napisać jak dokładnie rozwiązać problem? Będę wdzięczny. W moim aucie silnik pracuje nierówno, ma mniej siły i szarpie silnikiem na niskich obrotach i słyszalne jakby "dudnienie" wydobywające się z tłumika. W czasie jazdy na wyższych obrotach słychać charakterystyczną , nierówną pracę i odczuwalny spory spadek mocy. Nierówna praca jest na zimnym jaki ciepłym silniku i stało się to wczoraj. Dojechałem do świateł, zapalił się alarm Chec Engine i zaczęła się szarpanina. Dodam tylko, że silnik nierówno pracuje na PB jak i na LPG. Kilka miesięcy temu wymieniałem wszystkie swiece na oryginalne Denso i jedna z cewek wyglądała zdecydowanie inaczej, przyjęła kolor żółtawy- jakby nadpalony i zdecydowanie była bardziej ciepła niż pozostałe, jak stwierdził mechanik może to być jej koniec. Co o tym myślicie? Nie wiem jak do tematu się zabrać. za pomoc zapraszam na piwko do Ełku:)
Prosze o pomoc i Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, o 00:19 przez givenchy30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: twiti7 »

Podepnij komputer, to może być cewka, problemy z przepustnicą. Po podpięciu komputera będziesz wiedział coś więcej.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: givenchy30 »

Jaki program użyć do podpięcia się komputerem?
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: twiti7 »

Ja osobiście podpinałem się prze Torque na androidzie i użyłem do tego interfejsu obd2 po bluetooth
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: legato97 »

Sam sobie odpiwiedziales na pytanie ;) i masz dobrego mechanika...wymien cewke.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: givenchy30 »

Właśnie zmieniłem świece- bez efektu. Kolejno w czasie pracy zdejmowałem wtyczkę z każdej cewki i po zdjęciu auto gasło. Nie wiem jak Wam ale wydaje mi się, że to wskazuje iż cewki są sprawne. Jeżeli się mylę poprawcie mnie.:) Posiadam interfejs do komunikacji z autem o nazwie ELM 327 v1.4 Zainstalowałem oprogramowanie ale nie mam żadnego programu do Diagnostyki, którym mógłbym sprawdzić i wykasować błędy. Pobrałem z netu program PCMSCAN ale jest on płatny. Możecie polecić mi sprawdzony program do komunikacji poprzez ten interfejs?
Wyczyściłem przepustnicę z nagaru ale zmieniło się tylko na tyle, że odrobinę wzrosły obroty na biegu jałowym. Po przejechaniu kilkunastu metrów ponownie zapalił się Chec Engine i nadal nie pracuje na wszystkich cylindrach. Pomocy Panowie! :)
dziękuję i pozdrawiam
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: carsik »

ale czego oczekujesz? Że przez USB zdiagnozujemy Twój samochód? Nie da się póki co. ściągnij sobie jakiś program np Scanmaster podepnij się do tego auta i odczytaj te błedy i będziesz wiedział co go boli skoro łaskawie on chce Ci to powiedzieć.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: givenchy30 »

Jasne! Tylko to nie jest tak proste. Programu ScanMaster nie udało mi się ściągnąć. Jeżeli masz pewną stronę skąd mogę to pobrać to po prostu podaj.
pozdrawiam
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: carsik »

nie, no please, zajęło mi to dosłownie 3 sekundy http://chomikuj.pl/ramzes1111/Motoryzac ... ScanMaster
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Silnik pracuje nierówno IS 200 SportCross

Post autor: maniek_ls400 »

carsik pisze:nie, no please, zajęło mi to dosłownie 3 sekundy http://chomikuj.pl/ramzes1111/Motoryzac ... ScanMaster
Carsik - niestety młode pokolenie czeka na wszystko na tacy...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości