Lexus Gdynia

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
michal 55
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 cze 2013, o 21:35
Model Lexusa: gs
Skąd:: gdansk
Kontakt:

Lexus Gdynia

Post autor: michal 55 »

Czy ktoś wie dlaczego Lexus Gdynia nie jest już autoryzowanym dilerem???. Czy nadal sprzedają i serwisują Lexusy????.
Lex

Re: Lexus Gdynia

Post autor: Lex »

Podobno nie wyrabiali normy sprzedaży ... to tz. plota miejska , a z tego co wiem to się chyba od tego odwołali i serwis hula dalej .
michal 55
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 cze 2013, o 21:35
Model Lexusa: gs
Skąd:: gdansk
Kontakt:

Re: Lexus Gdynia

Post autor: michal 55 »

Przed chwila sprawdziłem ich stronę internetowa i jest zawieszona. Powinien w takim razie w trójmieście powstać nawy salon wraz z autoryzowanym serwisem. Jeśli ktoś niedawno kupił nowy samochód, to żeby go serwisować( np przegląd podstawowy wraz wymiana płynów zajmuję ok jednej godziny) i nie straci gwarancji, zmuszony jest jechać do najbliższego autoryzowanego serwisu , czyli do Poznania, a to jest ponad 300 kilometrów w jedna stronę, nie za bardzo chciałbym być w takiej sytuacji. W sumie dziwna polityka Lexusa aby wypowiedzieć umowę dilerowi i pozostawić właścicieli aut bez innego autoryzowanego serwisu.
michal 55
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 cze 2013, o 21:35
Model Lexusa: gs
Skąd:: gdansk
Kontakt:

Re: Lexus Gdynia

Post autor: michal 55 »

Dzis pojawila sie taka informacja.- Szanowni Państwo,

Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o. uprzejmie informuje, że z dniem 31 maja 2013 roku, wygasa autoryzacja do sprzedaży i serwisowania samochodów marki Lexus dla firmy Lexus Gdynia Sp. z o.o. , prowadzącej działalność w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 162, 81-540 Gdynia.

Aby zapewnić Państwu ciągłość obsługi, pełną dostępność do produktów, możliwość serwisowania aut, finansowania i zawierania ubezpieczeń, pragniemy poinformować, że do Państwa dyspozycji będzie salon i serwis:

Toyota Chwaszczyno, ul. Gdyńska 68, 80-209 Chwaszczyno
Tel. : 58 520 94 10, 58 250 94 11

O nowym salonie sprzedaży Lexus Trójmiasto, poinformujemy Państwa wkrótce.

Więcej informacji dotyczących sieci dilerskiej Lexusa znajdziecie Państwo na stronie http://www.lexus-polska.pl

Z poważaniem,

Jacek Pawlak, Prezydent
klasyk

Re: Lexus Gdynia

Post autor: klasyk »

Do mnie dotarło dzisiaj takie pismo:

Obrazek

Miałem całkiem niedawno do czynienia z tą firmą i szczerze mówiąc nie zachęcili mnie do częstszego ich odwiedzania. Reprezentują taki nasz swojski profesjonalizm. Kawka, herbatka - czekanie - małe nieporozumienie - poważny problem (choć w istocie drobiazg) - łaskawe pójcie na rękę - jak się wystawia dokumenty korygujące - o 100 zł więcej w kasie - cukierka na drogą - polecamy się na przyszłość.

Przy okazji, czy ktoś może potwierdzić, że Lexus/Toyota za każdy zwrot części do europejskiego magazynu, żąda 100 zł od choćby najdrobniejszej części ?

Pozdrawiam serwisy, które wdrożyły w życie hasło, że "klient jest najważniejszy".
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus Gdynia

Post autor: maniek_ls400 »

klasyk pisze:Do mnie dotarło dzisiaj takie pismo:

Przy okazji, czy ktoś może potwierdzić, że Lexus/Toyota za każdy zwrot części do europejskiego magazynu, żąda 100 zł od choćby najdrobniejszej części ?
.
Tak - zamawiając części z Belgii otrzymuję informację, że zwrot będzie obciążony opłatą właśnie ok. 100zł.. Widocznie na kuriera i pakowanie muszą mieć.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Lexus Gdynia

Post autor: rsz1981/2 »

Własnie dostałem maila od dyrektora Lexus Gdynia a w tresci:

"Bieżaca sytuacja na rynku nie pozwoliła funkcjonować firmie Lexus Gdynia w oparciu o jedna markę, dlatego rozszerzamy działalność...zmienia się model biznesowy...działalnością bedzie obsługa samochodów marki Lexus rozszerzona o serwis innych marek segmentu premium..."

Pozmienialy sie adresy stron oraz maile: www.lexusgdynia.pl
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Berni900
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2013, o 15:20
Model Lexusa: gs
Skąd:: pruszcz
Kontakt:

Re: Lexus Gdynia

Post autor: Berni900 »

Salon nadal stoi i działa - wczoraj sprawdzałem bo przechodziłem :) Także dla nas klientów wiele się nie zmienia :)
Wykonaj solidne porównanie oc!
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Lexus Gdynia

Post autor: Yarecki »

Berni900 pisze:Salon nadal stoi i działa - wczoraj sprawdzałem bo przechodziłem :) Także dla nas klientów wiele się nie zmienia :)
Zmienia się bo gwarancyjnego przeglądu nie powinno się u nich robić.
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus Gdynia

Post autor: Cinkos »

Toyota Chwaszczyno teraz sprzedaje i serwisuje Lexusy a salon z Orłowa jest teraz hmmm. w sumie sam nie wiem - po prostu sprzedaję auta różnych marek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości