nierówna praca silnika Lexus LS 400

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

nierówna praca silnika Lexus LS 400

Post autor: adam81 »

Witam wszystkich , na wstępie zacznę od tego że od kilku dni jestem ''szczęśliwym'' właścicielem Ls 400 z 96 r.
Po zakupie auta przejechałem prawie 500 km bez problemów silnik chodził idealnie, moje problemy zaczęły się wtedy gdy zablokowałem alarm ( nieoryginalny)- niestety poprzedni właściciel nie wytłumaczył mi wszystkiego i musiałem odłączyć akumulator na kilka godzin żeby alarm się rozbroił. Po podłączeniu akumulatora alarm się rozbroił i auto odpaliło z dotknięcia niestety praca była bardzo nierówna ( tak jakby nie chodził na wszystkie cylindry i do tego kopcił na czarno a obroty na poziomie 500) po około 1-2 min ssanie się włączyło i silnik zaczął pracować poprawnie po przejechaniu kilkuset metrów auto zgasło i za każdym razem gdy się odpala nie trzyma obrotów pracuje nierówno i gaśnie, zostawiłem samochód gdyż spieszyłem się do pracy , następnego dnia sytuacja się powtórzyła odpalenie - nierówna praca i kopcenie po 1-2 min auto chodzi wzorowo - po przejechaniu kilkuset metrów gaśnie i za każdym razem gdy odpali nie trzyma obrotów i gaśnie.
Proszę o pomoc gdyż nie znam Lexusa i nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania.
fegeus
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 17 paź 2011, o 20:00
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Pisz
Kontakt:

Re: nierówna praca silnika Lexus LS 400

Post autor: fegeus »

Proponuję sprawdzić kopułki i palce rozdzielaczy. U mnie to było przyczyną problemów, przy podobnych objawach.
Pozdrawiam
Daro
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: nierówna praca silnika Lexus LS 400

Post autor: adam81 »

Usterka ogarnięta przyczyną było zawieszenie(niełączenie) przepływomierza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości