LEXUS IS 200 drgania pomocy

Awatar użytkownika
diabelny7
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: diabelny7 »

Witajcie brak mi juz sił potrzebuje pomocy z moim IsEM ...podczas jazdy przy predkosci ok 80 km/h zaczynaja sie drgania na kierownicy i czuc je w zasadzie pod pedałami mam wrazenie ze cała buda lata ,czasem jak przycisne go ustaje bicie ale w momencie puszczenia gazu gdy dojdzie spowrotem do ok 80 zaczna spowrotem ze zdwojana siła drgac
wymianiłem koła na nowe ,klocki tarcze z tyłu ,zbieznosc,ponowne wywazanie opon ,ostatnio zaprowadziłem do mechaniora ...i kupiłem na alegro zwrotnice bo powiedzieli ze ma bicie na piascie wiec po zamontowaniu kupionej miało byc ok i było przerz dokładnie tydzien autko jezdziło jak nalezy ...i wczoraj uzyłem kick-down .....i spowrotem mam drgania mam wrazenie ze sie buda rozleci ....co to moze byc ????pomocy ( kupiłem go dwa lata temu i miał z przodu załozone tarcze brembo tez wtedy miałem drgania ale tylko na kierownicy po zmianie tarcz ustapiło ----teraz to juz nie bicie a drgania na maxa kieronica ,na pedałach nawet czuc )i co ciekawe bardziej drga jak puszczam gaz autko w automacie
diabelny7
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: luxus »

sprawdz magiel i tuleje mocujace przekladnie kierownicza...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
diabelny7
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: diabelny7 »

rozumiem ze samemu nie dam rady tego sprawdzic ?? tylko mechanik ?
diabelny7
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: tomekb »

skąd jestes kolego. Przyczyn może byc wiele kolega Flash miał to ostatnio zaraz po zimie okazało sie ze wulkanizator nie umiał wyważyc kułek albo mu się nie chciało, po ponownym wywazeniu z obruceniem odpowiednio opony na feldze bicie znikneło, czy sprawdzałeś na innych felgach, czy sróbe na maglu dokrecał mechanik (tak jak w gs), Czy przednie tarcze ci sie nie pokrzywily mimo że są nowe,w jakim stanie masz zawieszenie tzn tuleje na wahaczach co idzie sprawdzić tylko po rozpięciu zawieszenia (na 2 stacjach diagnostycznych szarpali szarpali i nic nie znależli mi po rozpięciu wahaczy wyszło ze z 6, 3 są do wymiany,więc wymieniłem wszystkie z przodu)..... pytac moge tak dalej. Spróbuj podjechac do serwisu jakiegos w okolicy co zna sie na lexach, wczesniejpożycz kółka od kogoś z forum i sprawdź mogąbyć nawet zimowe.
Znajdź fachowca od tych aut a nie wymieniacza to zaoszczędzisz kase. Luxus ma rację te rzeczy co wymienił też mogą byc przyczyną.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: ledziu »

Możesz sprawdzić poduchy silnik/skrynka.
Ostatnio testowałem bardzo twarde poduszki pod skrzynkę i jestem w szoku jak może skrzynka wprawić całe auto w drgania prz twardej poduszce.
Awatar użytkownika
diabelny7
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: diabelny7 »

mieszkam w ożarowie mazowieckim dzieki wielkie za porady ...jezdze do warsztatu ktory zajmuje sie tylko toyota -lexus dzwoniłem do nich ze po wymianie zwrotnicy przez tydzien autko zachowywało sie znakomicie ....kazali przyjechac i mamy zaczac od mierzenia ,pozniej wspominał ze moze jednak trzeba wymanic z przodu tarcze były juz toczone ..dziwi mnie to ze te całe drgania nie wystepuja przy kazdej jezdzie?? tylko raz sa a raz ich nie ma ...zwroce im uwage odnosnie poduszek ..maglownicy wszystko co mi napisaliscie ...koła wywarzałem dwa razy dzieki wielkie
diabelny7
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: michalm320 »

A te drgania występują w chłodne czy ciepłe dni?
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: tomekb »

a jak zaciski przód zawsze ci odbijają moze to byc przyczyna że raz bicie jest a raz nie
Awatar użytkownika
diabelny7
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: diabelny7 »

koledzy dzieki za rady wciaz walcze z problemem a raczej warsztatami w jednym powiedzili trzeba przetoczyc tarcze na aucie wtedy bedzie ok w drugim warsztacie powiedzieli ze toczenie nie pomoze bo drgania nie wystepuja przy hamowaniu tylko podczas jazdy ..ktos mi powiedział ze moze poduszka pod silnikiem albo zebym pojechal do dobrego warszttu na wywarzanie ..mechanik stwierdził ze mam tylko jedna felge prosta ..masakra jakas
diabelny7
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: LEXUS IS 200 drgania pomocy

Post autor: michalm320 »

Kolega Lusux napisał żebyś sprawdził mocowanie magla. Sprawdziłeś? Poza tym jeśli masz bicia bez hamowania to raczej tarcze nie są. Jedynie zaciski mogą trzymać, ale to sprawdź czy masz gorące tarcze podczas dłuższej jazdy bez używania hamulca.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość