[GS300] MKI - Skrzynia biegów !

ODPOWIEDZ
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

[GS300] MKI - Skrzynia biegów !

Post autor: Dragonn »

Witam,

mam w moim Lexie taki problem ze skrzynią, a mianowicie gubi biegi.
Problemem było słyszalne świszczenie z okolic skrzyni biegów, po odpaleniu silnika, i na obrotach powyżej 1000 rpm. Po rozgrzaniu wycia nie było słychać przy np 700-800 rpm na postoju. Po niedługim czasie, okazało się że mój Lex gubi biegi. Na zimnym jak ruszamy (wycie jest nadal), przejedziemy kawałek normalnie, ale po chwili znika bieg wsteczny, a zaraz po nim kolejne. Nie ma reguły który bieg, spadł mi z każdego, czy to 2, czy 3 czy 4, obojętnie, obroty również losowe. Po chwili jazdy nie wrzuci biegu w ogóle żadnego, ustawiamy pozycję "D" i tyle, nadal luz. Możliwe było zatrzymanie się, zgaszenie auta, i odpalenie po chwili, i znowu parę metrów dało radę przejechać, ale zaraz znowu nie ma biegu.

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Czego to jest wina? No i najważniejsze, jak awarię usunąć?

Lexus GS300 1996'
3.0 R6 2JZGE
Przebieg - 230 000
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: [GS300] MKI - Skrzynia biegów !

Post autor: legato97 »

Wymien skrzynie, nie ma co sie bawic, nawet na forum pewnie dostaniesz w dobrych pieniadzach.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS300] MKI - Skrzynia biegów !

Post autor: JanB »

Zawsze są dwie szkoły. Jedni mówią, żeby zrobić remont kapitalny skrzyni, bo wie się wtedy, co i jak w skrzyni było zrobione (pytanie jest za ile Tobie tę skrzynię warsztat zrobi) a drudzy, żeby kupić używkę i wymienić. Ten drugi wariant jest chyba bardziej popularny, pod warunkiem, że sprzedawca używanej skrzyni da ci gwarancję rozruchową na conajmniej 2 tygodnie. Z kolei dobry warsztat da ci na remontowaną skrzynię przynajmniej pół roku gwarancji. Trudny wybór, bo rezultat zależy niestety od polskich mechaników.
pozdr JanB
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: [GS300] MKI - Skrzynia biegów !

Post autor: legato97 »

Potwierdzam, ale skrzynki mk1 nie padaja, wiec kupno uzywanej to nie pol na pol, a mysle, ze i wyjdzie taniej niz remont, ktory w zaleznisci co sie dzieje moze kosztowac bardzo duzo.
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS300] MKI - Skrzynia biegów !

Post autor: Dragonn »

Dziękuję za szybką odpowiedź z Waszej strony.

Orientowałem się mniej więcej ile by kosztował wstępnie remont mojej skrzyni, i minimalnie mi wyceniono to na 3000 zł. Z czym patrząc realnie kupno używanej wiąże się z kosztem przynajmniej o połowę mniejszym.
A po kupnie używki już przynajmniej ma się dwie skrzynie... No i tak myślałem generalnie że i tak wymiana wyjdzie, w ASO mi powiedzieli że te skrzynie były albo bez obsługowe albo się wymieniało po prostu...

W takim razie, pozostaje mi tylko jeszcze zapytać, i ewentualnie poprosić, że jakbyście gdzieś widzieli skrzynkę do MK I to chętnie się zapoznam z ofertą.

Pzodrawiam
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [GS300] MKI - Skrzynia biegów !

Post autor: passat1978 »

Mam taka skrzynie z lexa z 96r z anglika jesli jestes powaznie zainteresowany kupnem prosze o tel 790462651 bez problemu daje gwarancie nawed na miesiac jak cos czekam na tel pozdrawiam Tomek
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość