[IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

[IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: dS »

Wie ktoś gdzie można dostać zamienniki pierścieni tłokowych do 1G-FE? W ASO za nominał życzą sobie po zniżkach 2000zł, za nadwymiar ok 2400zł :szok:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: LinkPL »

dS pisze:Wie ktoś gdzie można dostać zamienniki pierścieni tłokowych do 1G-FE? W ASO za nominał życzą sobie po zniżkach 2000zł, za nadwymiar ok 2400zł :szok:
Nie będzie to łatwa sprawa ... Z mojej strony to najlepiej szukać w firmach które pasują silniki - wszelkiego rodzaju autoszlify itd ... Do dostania jest wszystko, ale jeśli liczysz na to, że wymienisz tylko pierścienie i będzie super to zapomnij ... szkoda pieniędzy.

Zadzwoń do Osowskiego w Radomiu - ludzkie ceny o ile coś znajdzie ...
http://motokomis.pl/autoszlif/kontakt.php

Jeśli są duże progi, mam nadzieję, że wiesz co to znaczy duży próg na cylindrze (taki który wyczujesz paznokciem), to szkoda działania.
Problem jest taki, że tych silników nie opłaca się naprawiać, jeśli za 2 tyś możesz kupić drugi i go zmienić.
Jeśli góra silnika jest do dupy, to wyobraź sobie co jest na dole ... po za tym jeśli uszczelnisz górę, to co się stanie z rozklekotanym dołem ?? Przekręci panewkę, ukręci wał, albo się zatrze z powodu niskiego ciśnienia oleju ... Sprawa zupełnie nie opłacalna z finansowego punktu widzenia.
Do tego weź poprawkę jeszcze na to, że tych cylindrów jest 6, a nie 4 jak w zwykłym silniku ... to koszty wszystkiego pomnóż razy 1,5 ...

Robiłem silnik przy terenówce 3,0 TD 4 cylindrowy 8 zaworowy ... Tulei cylindrów nie opłacało się szlifować, kompletny tłok z pierścieniami kosztował 2300 PLN w serwisie (wyszedł by +0,75)... części na nowych tulejach + pasowanie kosztowały 4500 PLN (nowe pierścienie, sworznie, panewki na korbowodach, tulejki, panewki główne + szlif wału, tuleje, pasowanie wszystkiego, regeneracja turbiny, szlifowanie koła zamachowego), a robocizna 2100 PLN (rozłożenie i złożenie silnika od podstaw + wymiana uszczelniaczy, sprzęgła)... Zrobiłem bo ten samochód ma u mnie dożywocie, ale w żadnym innym wypadku nie podjąłbym się po raz drugi ... Tyle, że dla siebie, więc pieniądze grają drugie skrzypce ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Odp: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: dead_beat »

Potwierdzam co kolega napisał, mnie kiedyś tata z mechanikiem namowili na remont góry silnika w Borze, wszystko było fajnie jak juz przetrawiłem ile na to wydałem... Po miesiącu - moich przebiegów :-D zaczął ciągnąć olej i niebawem był koniec silnika, a za połowę pieniędzy wydanych na remont kupiłem drugi silnik z gwarancja i miałem spokój. (dopóki koleś nie jechał tą samą drogą co ja po piwo na śniadanie...) nigdy więcej remontów silnika...

wysłane z Motorola RAZR za pomocą TapaTalk 2
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: dS »

U mnie nie ma jakiejś tragedii, i do tematu mógłbym w ogóle nie podchodzić, ale denerwuje mnie że w trasie gdy leci się te 150+ ubywa mi oleju, i jeżdżenie z bańka oleju w ogóle mi się nie widzi.
pierścienie znalazłem tutaj http://www.mts-service.pl/index.php?language=pl , ukryte pod Toyota Alteeza,Cresta,Mark 1G-FE

koszt pierścieni 6x63zł=378zł
koszt uszczelniaczy 24szt - 140zł
razem 518zł
do tego uszczelka pod głowicę w ASO 190zł

więc koszt części to jakieś 700zł, więc sporo taniej niż używany silnik a najtańszy z okolicy był za 1500zł. Poza tym z używkami też jest różnie, można trafić dobrze a można trafić gorzej niż było.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: michalm320 »

Ile masz przebiegu faktycznego że pierścienie chcesz wymieniać? Może zamiast tego zmień olej na inny, innego producenta.
Obrazek
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: dead_beat »

Właśnie, może lepiej zmienić tylko olej, ja już mam ponad 283tys w swoim IS i oleju mi ubywa 2mm na bagnecie na jakieś 14tys - tak średnio zmieniam. A wolno nie jeżdżę...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: dS »

Pierścienie wymieniam bo to takie moje widzi mi się, lubię jak wszystko jest idealnie, a to przepalanie oleju w trasie mnie denerwuje :blush:
Obecny olej jest najlepszy z tych co miałem dotychczas, silnik chodzi znacząco ciszej niż np na LiquiMoly.
Co do przebiegu to ciężko powiedzieć. Aktualnie jest 156kkm, ja przejechałem jakieś 35kkm, poprzedni właściciel jakieś 30kkm(udokumentowane w papierzyskach), pytanie ile był przekręcony przy imporcie.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: michalm320 »

Ja mam w swoim obecnie 145tyś. Jak go kupiłem dwa lata temu to miał ok 119tyś. Jeżdżę na Motulu 5W30 i grama oleju nie bierze. A jeżdżę dynamicznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: dS »

Ja po mieście też śmigam dynamicznie i w mieście oleju nie ubywa bo wysokie obroty pojawiają się tylko na chwilę. Ale jak wpadnę na dwupasmówkę i prędkość oscyluje 150-190 nonstop przez np 50-100km, a nie tylko chwilę przy wyprzedzaniu a później dalej ciągnięcie się 100ką, to jednak gdzieś on znika.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] pierścienie tłokowe - gdzie dostać zamiennik ?

Post autor: michalm320 »

A mnie się wydaje że szukasz w dup.e miodu. Przy tych prędkościach każdy silnik weźmie olej. Może się okazać że zarobisz remont i nic się nie zmieni.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości