[IS 200] Stukające zawory?

Awatar użytkownika
Przemassss
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2010, o 23:24
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[IS 200] Stukające zawory?

Post autor: Przemassss »

Witam,

może miał ktoś taki przypadek jak ja mam, albo wie co jest jego przyczyną....
Po rozgrzaniu silnika słychać stuki, tak jakby zaworów. Silnik chodzi dosłownie jak silnik Poloneza!! Strasznie mnie to denerwuję, silnik wydaję się że powinien pracować bezszelestnie...
Myślałem że jest za niskie ciśnienie oleju jak się rozgrzeję, sprawdzony został dół silnika, panewki i wszystko ok, wymieniłem pompę oleju nawet i dalej to samo. Silnik jak jest zimny pracuję bardzo ładnie, po rozgrzaniu zaczyna stukać.. Może ma ktoś jakiś pomysł??
Czy może u Was też coś takiego występuję?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: janasek »

Być może to własnie, któryś z zaworów hałasuje lub tłok w cylindrze (jest tam teżz taki sworzeń, ktory też może hałasować). Olej zimny jest gęstrzy, natomiast jak się rozgrzeje to jest rzadszy, film oleju jest cieńszy i nie ma "odpowiedniego" smarowania żeby nie było słychać tego stukotu. Są takie specjalne słuchawki (stetoksop?), kórym można odsłuchać co się dzieje wewnatrz silnika podczas jego pracy i na tej podstawie można dokładnie stwierdzić na którym cylindrze zawór/tłok hałasuje. Jak ktoś coś więcej wie to niech mnie poprawi... :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Przemassss
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2010, o 23:24
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: Przemassss »

Po prostu jestem już skłonny i szukam cały czas drugiego serduszka do mojego LExa, nie jest to duży koszt patrząc na aukcje..
Jeśli wiedziałbym dokładnie co to jest może taniej by było to naprawić....
Powiem tak, Lex był u dwóch bardzo chwalonych przez użytkowników Toyot(na różnych forach) mechaników. Jeden to Serwis Japan Auto bodajże na Jutrzenki, i byłem z nim w Mińsku Maz. u takiego starszego mechanika który klikanaście lat pracował w Radości, specjalizuję się właśnie w mechanice silników, podobno i nic, powiedział że tak ma być, ręce mi opadły....spodziewałem się trafniejszej diagnozy.
Czy u was w IS200 też tak silnik pracuje??? Zamiast czerpać przyjemność z piekniego ryku tego 6 cyl. potworka to słychać klekot Polonezowskiego 1.6... :angry:
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: Ralfx »

Przemas opisz auto i mody w dziale "Nasze auta" chętnie zobaczę co tam modzisz. Masz manuala czy automat? Skoro jesteś skłonny na swapa to może małe szaleństwo i zapakujesz 2JZ-GE ? (albo GTE :D ) W Piasecznie jest warsztat (Tomaracing) który już robił taką operację wrzucania 2JZGTE do IS . Znam też dobry zakład wyspecjalizowany w Hondach, możliwe że i on by się zajął taką imprezą, ostatnio u mnie dyfer montowali (mikimoto.pl). W sumie to możesz podjechać do któregoś z nich to powinni Ci zdiagnozować problem i go rozwiążą.

Jak chcesz to napisz do mnie możemy się ustawić i pogadać. Ja mieszkam w Konstancinie.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: tomekb »

a sprawdzałes luzy zaworowe w tym silniku regulacja luzów odwbywa sie płytkami regulujacymi powinno sie regulacje wykonywac co 80tys km jesli masz LPG to co 30tys
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: janasek »

Dobrze mówisz Tomek. Na początek luz zaworowy. Koszt regulacji nie jest wysoki. W dwóch stówkach powinieneś się zmieścić. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: tomekb »

koszty sa wieksze bo plytki drogie i jest ich 24 ale warto sprawdzic
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: janasek »

No tak ale płytki nie są jednorazowego użytku. Zakłady obsługujące Lexy powinny je mieć na wyposażeniu. :) A płytek nie jest mniej przypadkiem? Jedna na zawór wydechowy druga na ssący? 24 to są zawory (6 cylindrów razy 4 zawory).

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: tomekb »

plytek jest tyle i le zaworow silnik is200 ma ich 24 z plytkai jets problem bo z zadnej toyoty nie podchodza dlatego sa drogie
Awatar użytkownika
Przemassss
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2010, o 23:24
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: Przemassss »

Panowie luzy były robione, kosztowało mnie to dokładnie 150 zł.

Ralfx, mam manuala, jak tylko będę miał trochę więcej wolnego czasu niż teraz to się odezwę :biggrin2:

Narazie chyba przez zimę tak przejeżdzę, zastanowię się nad swapem i dozbieram trochę kasy i zainwestuję w nowe serce, ale jakieś mocniejsze :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość