Demontaż listwy dachowej

Problemy dotyczące modelu IS
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Demontaż listwy dachowej

Post autor: elcede »

Witam.
Mam pytanie: jak się demontuje te listwy dachowe w is200 sedan z 2003 roku?
Potrzebuje to zdjąć bo prawdopodobnie mi coś tam podcieka i woda przedostaje się do środka samochodu (do słupka).
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: Pawełn »

Pod listwą nie ma żadnych otworów. Może z szybra jak masz?
レクサス
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: elcede »

No właśnie zanim się zabiorę do demontażu chciałbym wiedzieć czy to jest na jakieś zatrzaski i gdzieś mam podważać, czy inaczej się zdejmuje, bo nie chcę zniszczyć.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: Pawełn »

Nie ma sensu ściągać tej listwy bo tamtędy nie ma możliwości żeby coś ciekło, pod listwą nie ma żadnych otworów, którymi mogłoby coś podciekać, sprawdź szybę albo szyber jak masz.
レクサス
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: elcede »

Aha, to wcześniejszego Twojego postu nie zrozumiałem :) Przyjrzę się, aczkolwiek słupek był demontowany i tam nie widać, żeby coś przy szybie puszczało. Do tego jak autko stoi lekko pod górkę gdzie przód jest wyżej jak tył to nic nie leci. Pewnie skończy się na wymontowaniu szyby i zamontowaniu jej ponownie.
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: cdexnh »

mam ten sam problem od paru dni ;/ jakieś rozwiązanie ?
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: elcede »

Ostatecznie nie demontowalem listew. Okazało się ze wystarczyło uszczelnić silikonem miejsce gdzie przednia szyba łączy się z dachem. Pewnie uszczelka juz się zestarzala. Narazie od publikacji postu pomogło. Robiłem to zwykłym silikonem bezbarwnym.
Awatar użytkownika
miszasms
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2013, o 07:50
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: miszasms »

elcede pisze:Ostatecznie nie demontowalem listew. Okazało się ze wystarczyło uszczelnić silikonem miejsce gdzie przednia szyba łączy się z dachem. Pewnie uszczelka juz się zestarzala. Narazie od publikacji postu pomogło. Robiłem to zwykłym silikonem bezbarwnym.

Nie chcę Cię martwić ale uszczelka na szybie czołowej to tylko ozdoba i nie ma nic wspólnego ze szczelnością. Prawdopodobnie mogła się odparzyć od karoserii albo w najgorszym wypadku pojawiła się korozja ale to raczej Ci nie grozi jeśli szyba nie była wymieniana, silikon to zgroza dla lakieru wżera się w niego i trudno jest go później usunąć bez specjalnych zmywaczy. Obawiam się, że nie unikniesz wycięcia szyby i ponownego wklejenia. A silikon który zastosowałeś może spowodować, że będzie potrzebna ingerencja lakiernika.
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: elcede »

Aha. Dzięki za info. Szyba i tak pewnie pójdzie do wymiany na wiosnę bo ma parę odpryskow. Teraz jest najważniejsze że się do środka nie leje bo przy obecnych temperaturach byłoby nie ciekawie.
Awatar użytkownika
miszasms
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2013, o 07:50
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Demontaż listwy dachowej

Post autor: miszasms »

Jasna sprawa :ok: Strzeż się szyb marki glaspo, benson i wszelkich chińczyków bo jedna na sto trafia się w miarę niezła
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości