Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
dzymek27
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:30
Model Lexusa: IS-F :)
Skąd:: Italy
Kontakt:

Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: dzymek27 »

Witam. Na pewno większość z was spędziła dużo czasu na poszukiwaniu odpowiednich, ładnych itp. Felg aluminiowych z które w pełni byli byś cię zadowoleni, które waszym zdaniem pasowały by idealnie do waszych samochodów. Ja doskonale znam ten problem ale teraz pytanie do was. Czy waszym zdaniem w Polsce/Europie jesteście w stanie znaleźć odpowiednie alusy??
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: maniek_ls400 »

Tak - można znaleźć ładne fele pod warunkiem, że nie szuka się kutych + skręcanych + polerowanych i na dokładkę z grubym rantem za okazyjne 500zł/kpl - wtedy bryndza..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: legato97 »

Mozna, mozna ;)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: klexus »

Wyczerpujące odpowiedzi padły, tak wiec kolego Dzymek27 juz wiesz ze można:)
Tak na poważnie za ładne felcie od 18" w góre trzeba liczyć od 4000 w góre, tylko pytanie co dla Ciebie znaczy odpowiednia felga?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: Travis »

Tak jak Klexus napisał. Można już zdobyć fajny używany felunek od 4k w górę :) wystarczy tylko często sprawdzać serwisy aukcyjne jak ebay uk i ebay us czy nawet allegro. Są jeszcze panowie level wyżej i przeglądają japońskie aukcje gdzie na prawdę idzie tanio odstać bardzo dobre firmowe koła w dobrej kasie.
Alexaus11

Re: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: Alexaus11 »

Mam w anglii sprawdzonego sprzedajacego bralem 2 komplety 20'' do Audi S5 i M3 wraz z oponami.
Koszt ok 4500,opony lezaki paroletnie,twarde jak cholera ale da sie to rozjezdzic z czasem.
Felgi bardzo dobrej jakosci,przez 2 lata po ok 30.000 zadnych odpryskow czy krzywych jazd :biggrin2:
A jak przywiezie sie kolesiowi mentolowe fajki to jeszcze rabat wpada:)
dzymek27
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 20 maja 2012, o 21:30
Model Lexusa: IS-F :)
Skąd:: Italy
Kontakt:

Re: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: dzymek27 »

Nie mówię o używanych felgach na handel... Przynajmniej ja szukałem felg przez ponad pól roku i w końcu znalazłem to czego szukałem ale w USA i powiem szczerze ze komplet nowy z nowymi opiniami Pirelli wyszedł mnie ponad 13tys ale takie felgi nie są oferowane i nie są dostępne w Europie... I nie mówię tutaj o normach itp tylko po prostu są drogie bo jedyny sklep który miał w ofercie te felgi był w Uk i komplet kosztował jeszcze 400£ niż ja zapłaciłem. Generalnie chodziło mi o to czy opłacało by sie otworzyć sklep z firmowymi eksluzywnymi felgami...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: dS »

Pomysł na biznes fajny. Ale jak już to takie drogie felgi to raczej jako dodatek bo klientów na nie raczej dużo byś nie miał.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Dostępność ALU. Felg w Polsce/Europie

Post autor: maniek_ls400 »

Inna sprawa, że miałbyś problem z utrzymywaniem czegokolwiek na stanie - jeśli komplet kosztuje ~10k PLN i ściągniesz ich 10 to masz zamrożoną 100wę a przyjdzie klient z BWM i rozstaw nie będzie pasował - wtedy zgnijesz z takim zestawem. Moim zdaniem transport z US trwa za długo by zaoferować towary 'prawie od ręki'. No i oczywiście musiałbyś to oVATować i opodatkować a VATu z US nie odliczysz więc życzę powodzenia, ale to może Cię utopić.
BTW. Wydaje mi się, że jakiś czas temu (2-3) w BlueCity na podziemnym parkingu był komis, który oprócz aut sprowadzał exkluzywne felgi - może zacznij od rozpoznania takiego tematu ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości