GS400 vs GS430

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Piof
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2012, o 19:21
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Ełk
Kontakt:

GS400 vs GS430

Post autor: Piof »

Witam

Przymierzam się do zakupu GSa V8 i niestety malutko ofert na rynku a na dodatek większość to auta mocno sfatygowane. Oczywiście wolałbym młodszego GS430 ale rozważam też GS400 jakby trafiła się zacna sztuka.

Szukałem na forum informacji nt różnic pomiędzy wersją GS400 a GS430. Niestety informacje są albo szczątkowe albo "wydaje mi się .... ", "chyba ..." itd.
Wiem oczywiście, że GS430 jest modelem poliftowym dostępnym również w Europie, który zastąpił GS400 który był tylko na rynki USA i Kanady. Poza zmianami związanymi z liftingiem oraz silnikiem (pojemność, moc i moment obrotowy) interesuje mnie wnętrze a dokładniej osprzęt GS400 i ewentualne jego "zeuropeizowanie".

1. Czy w GS400 występowało nagłośnienie M&L no i temat audio - co z "amerykańskimi" częstotliwościami bez połówek - czy radia mają tą przypadłość i czy można ją obejść / zmodyfikować?
2. Czy w Lexach z USA da się przestawić temperaturę z F na C i jeżeli tak, to czy można to zrobić we własnym zakresie czy trzeba w serwisie?
3. Licznik oczywiście wymagałby wymiany i pytanie czy z GS300 będzie pasił, np. w scorpiaku obrotomierze były dedykowane do 4 lub 6 cylindrów
4. Co z navi - czy wystarczy płyta z mapą Europy czy konieczne byłoby głębsze grzebanie / wymiana.

Z tego co udało mi się wyczytać to autka z Kanady są metryczne (km i st C), proszę o info jak z radiem.
Pozdrawiam
Piof
Awatar użytkownika
Denis
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 11 cze 2013, o 18:11
Model Lexusa: GS430 '01 Ltuned
Skąd:: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

Re: GS400 vs GS430

Post autor: Denis »

Też się przylączam do pytania mająć 430 w wersji USA.
Posiadam na sprzedaż prawie całego GS MK2 / Toyota Aristo - proszę o prywatne wiadomości lub telefon ;)
np. tylna klapa ze spoilerem, NAVI z TV, , pakiet Aristo, idealny wydech itd...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS400 vs GS430

Post autor: maniek_ls400 »

Z nawigacją - tylko wymiana komputera od nawigacji (przynajmniej tak jest w LS430)
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Piof
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2012, o 19:21
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: GS400 vs GS430

Post autor: Piof »

a nie orientujesz się jak wygląda sprawa częstotliwości w radiach
Pozdrawiam
Piof
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: GS400 vs GS430

Post autor: MPower »

Piof pisze:a nie orientujesz się jak wygląda sprawa częstotliwości w radiach
Odbierane są tylko częstotliwości z końcówką nieparzystą tj. 83.3, 83.5, 83.7 itd.
Nie wiem, czy idzie to jakoś obejść. Ja się już przyzwyczaiłem - ratuje mnie muzyka ze zmieniarki jak nic nie ma na dostępnych częstotliwościach.
Awatar użytkownika
Denis
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 11 cze 2013, o 18:11
Model Lexusa: GS430 '01 Ltuned
Skąd:: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

Re: GS400 vs GS430

Post autor: Denis »

A odnośnie temperatury w Fahrenheit'ach i spalania w Galonach ? Jaki element wystarczy wymienic ?
Posiadam na sprzedaż prawie całego GS MK2 / Toyota Aristo - proszę o prywatne wiadomości lub telefon ;)
np. tylna klapa ze spoilerem, NAVI z TV, , pakiet Aristo, idealny wydech itd...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość