Zbiornik Paliwa

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Bruce
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2012, o 00:36
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Zbiornik Paliwa

Post autor: Bruce »

Witam, wcześniej pisałem o niskich obrotach(viewtopic.php?f=88&t=6305), kilka Waszych rad, nic nie pomogło problem nie znikł. Teraz zauważyłem ze mam kłopot ze zbiornikiem paliwa, odkręcam korek i jest ogromny syk i zasysa powietrze jak ten problem usunąć ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: maniek_ls400 »

To normalka z tym syczeniem - trzeba skończyć jeżdżenie na oparach tylko dotankowywać, gdy zapali się rezerwa. Ten typ tak ma..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Zbiornik Paliwa

Post autor: Palio »

Chyba w każdym aucie tak jest jak smigasz do rezerwy :) Nie stresuj sie tym. Jak ostatnio tankowalem mojego ISa to po odkręceniu korka myślałem ze mnie zassie ;)
Bruce
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2012, o 00:36
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: Bruce »

Uff... Dziękuję. A coś o obrotach możecie powiedzieć ? W skrócie przypomnę o co chodzi, po rozgrzaniu się silnika obroty schodzą (wiadoma rzecz) do około ~400 pochodzi chwilkę słychać że coś się dzieje i schodzą do ~200 lekko trzęsie budą nie gaśnie i można jechać a drgania są minimalne.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: maniek_ls400 »

Bruce pisze:Uff... Dziękuję. A coś o obrotach możecie powiedzieć ? W skrócie przypomnę o co chodzi, po rozgrzaniu się silnika obroty schodzą (wiadoma rzecz) do około ~400 pochodzi chwilkę słychać że coś się dzieje i schodzą do ~200 lekko trzęsie budą nie gaśnie i można jechać a drgania są minimalne.
Schodzą za nisko ! Powinny być stabilne 700-750 Zacznij od szukania lewego powietrza w dolocie (za przepływomierzem) rura do przepustnicy, tłumk szmerów, dokręcenie przepustnicy do kolektora, dokręcenie kolektora do bloku głowicy, wężyki od odpowietrzania skrzyni korbowej, zawór PVC itp.. Gumowe wężyki mogą być już skamieniałe ze starości - może któryś pękł i jak mu ciepło to zasysa lewiznę ? Wymieniaj sukcesywnie na kawałki zwykłego przewodu zbrojonego i jak się po którymś poprawi będziesz wiedział co musisz kupić w ASO..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: sandr »

No i (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś), umyj przepustnicę...
Bruce
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2012, o 00:36
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zbiornik Paliwa

Post autor: Bruce »

Hej Maniek, przepustnica czysta, wszystko dokręcone, po zdjęciu rury do przepustnicy zauważyłem że nie nią pobiera powietrze tylko mniejszą rurką która idzie do tego zbiorniczka powietrza koło prawej (pojazdu) głowicy, a ta jest podłączona rurkami za przepływomierzem a przed przepustnicą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości