[IS200] odpowietrzenie hamulca

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

[IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: IgoR_KilleR »

Problem wygląda tak, że wciskam pedał hamulca w deskę, a dopiero pod koniec zaczyna hamować. Czy odpowietrzenie załatwi sprawę?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: janasek »

Nie wiem czy załatwi. A kiedy tarcze, klocki i płyn wymieniałeś? Każdy z tych elementów jeżeli jest zużyty powoduje gorsze działanie hamulca i żeby osiągnąć efekt musisz go mocniej wcisnąć. A może po prostu pompa hamulcowa zaczyna niedomagać?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: IgoR_KilleR »

Możliwe, bo po zmianie płynu hamulcowego i odpowietrzeniu objawy nie zmieniły się...
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: Ralfx »

Ja bym rozważył pompe i serwo sprawdzić - coś tam musi nie domagać. U mnie jest zdaje się ta sama przypadłość ale dopiero jutro bede mógł wjechać na warsztat. Jak coś wykminie to podziele sie z Toba doświadczeniem. Nie ma nic gorszego jak nie sprawny w 100% układ hamulcowy.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
daadoo
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:29
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: daadoo »

Od kilku dni mam ten sam problem u siebie i pojawil sie on raczej nagle niz stopniowo, wczesniej wszystko bylo ok (jesli usterka to raczej z racji wieku - prod.2000r, niz przebiegu - 60tys.). Pedal chodzi lzej niz do tej pory (prawie w calym zakresie ruchu) i hamulec lapie praktycznie przy samej podlodze. Co prawda mozna mocno przyhamowac, nawet do zadzialania abs'u ale rzecz jasna tak byc nie powinno. Uklad nie byl zapowietrzony i z tego co mi sie wydaje przy wciskaniu pedala hamulca pojawil sie odglos wydmuchiwanego powietrza w miejscu gdzie tloczek wchodzi w servo. Spedza mi to sen z powiek bo do auta nie moge miec zadnych zastrzezen i bede niezmiernie wdzieczny jesli ktos w jakikolwiek sposob pomoze nam ten problem rozwiazac. Z gory dzieki za kazda sugestie.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: Ralfx »

daadoo, takie objawy jak opisujesz własnie dokładnie identyczne są u mnie w modelu SC, udalo się zdiagnozować że siadła pompa hamulcowa. Hamulce nie zapowietrzają się nagle. Musisz sprawdzić dla pewności ciśnienie w układzie hamulcowym: przy zaciskach i na pompie. Mechanik będzie wiedział jak. A jeśli Ci sie chce to też na stacji diagnostycznej na rolkach jaką masz siłę hamowania na obu osiach. W sumie to by było dziwne jesli u Ciebie to tez siadła pompa bo coś szybko sie posypała.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
daadoo
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:29
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: daadoo »

Nowa poszlaka: pompa przepuscila plyn do serwa, ktory z kolei uszkodzil membrane - stad 'dmuchanie'. Narazie teoria, sprawdze jak wybebesze.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: tomekb »

ostatnio uszkodzil mi sie mechanicznie przewod hamulcowy hamulca tylnego i tez zrobil sie hamulec miekki naszczescie mechanik znalezionuy po drodze zregenerowal mi ten przewod
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: IgoR_KilleR »

czekam na nowe poszlaki i odkrycia w tym temacie.
Pozdro.
daadoo
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:29
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] odpowietrzenie hamulca

Post autor: daadoo »

Odkręciłem pompę i jest sucho. Poza tym serwo ma taką budowę w miejscu mocowania pompy, że raczej nie ma możliwości aby płyn się do niego przedostał więc to nie to co myślałem.
tomekb pisze:ostatnio uszkodzil mi sie mechanicznie przewod hamulcowy hamulca tylnego i tez zrobil sie hamulec miekki naszczescie mechanik znalezionuy po drodze zregenerowal mi ten przewod
Uszkodził mechanicznie czyli przerwał? Rozumiem, że jeśli tak to poziom płynu się u Ciebie obniżył. U mnie tego nie ma, stan jest taki sam cały czas, jak przed awarią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości