[IS200] Zapieczony zacisk hamulcowy PP

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

[IS200] Zapieczony zacisk hamulcowy PP

Post autor: reha »

Witam,
Wczoraj miałem nieprzyjemny przypadek, że zapiekł mi się (częściowo) zacisk hamulcowy prawy przód.
Poprzedni właściciel ponad rok temu miał podobny przypadek i wyczyścili, przesmarowali w ASO i zalecili wymianę.
Do tej pory było ok.
Wczoraj coś dziwnie ściągało, samochód nie miał mocy itp, zatrzymałem się i felga i tarcza PP gorąca, niestety musiałem zrobić jeszcze pare kilometrów, żeby dojechać do domu (spalanie ok 15-20l).

Nie chcę wydać fortuny na to, więc patrzyłem, żeby kupić używany zacisk na aukcji (chyba że ktoś z forum może mieć) - cena ok 70-120zł.

Teraz pytanie:
Jakie są koszty takiej robocizny (Warszawa)?
Co powinienem jeszcze dokupić oprócz samego zacisku?

PS:
Jakie są koszty ewentualnego przetoczenia tarcz? Czy coś takiego opłaca się robić?

Pozdro,
Maciek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Zapieczony zacisk hamulcowy PP

Post autor: klexus »

Tarcza przegrzana:( najprawdopodobniej do wymiany, klocki tez przy okazji
Najlepeij przy zakupie zlukac w jakim stanie są gumki i czy na tłoczkach nie ma rdzy.
Wymiana z odpowietrzaniem 100 zł
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: [IS200] Zapieczony zacisk hamulcowy PP

Post autor: reha »

Naprawione !!!
Wymiana zacisku rozwiązała sprawę. Nawet bicie na kierownicy przy delikatnym hamowaniu znikło.
W starym zacisku jeden tłoczek nie działał - nawet imadłem nie dało się go ruszyć ;P (uszczelka była wciągnięta do środka).

Klocki prawie nówki, tarcze w bardzo dobrym stanie (wskaźnik zegarowy pokazał delikatne bicie, ale bez przesady) nic więcej nie wymieniałem :)

Koszty - Zacisk z Allegro - 60zł
Kurier - 30 zł
Wymiana w 30min z diagnozą - 60zł ;)

Temat do zamknięcia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości