lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: lukasz32 »

Witam

Zakupiłem is200 od kolegi z tego forum. Trudno mi się przyzwyczaić, wcześniej miałem civica i był bardziej przewidywalny, niższy i nieco krótszy, ale ogólnie w lexusie niesamowita wygoda i auto bardzo ładne. Zawieszenie sprężyste, dużo bajerów, piękny dźwięk silnika.

Mam kilka pytań do posiadaczy is200:
- dziś podczas jazdy w niewielkich koleinach przy 80km/h w deszczu autem dość rzucało i auto myszkowało w koleiny, jest bardzo czułe na ruchy kierownicą, opony są 205/55/16, czy to normalne? w hondzie miałem niższy profil i lepiej się prowadziła,
- włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i lusterek, po jakichś 10 min z luster krople raczej odparowały, a z szyby nie bardzo, czy ten typ tak ma?
- jeżdżę na gazie, używam raczej obrotów 2000-3000, staram sie jeździć ekonomicznie ale dość żwawo, elastyczność na 5 biegu 60-100 wynosi około 10sek a na 6 biegu 60-100 około 16,5 sek, czy to dobre (seryjne) wyniki? w hondzie miałem takie same na 4 i 5 biegu przy prawie identycznych przełożeniach,
- ile tak realnie do setki lub 160km.h mają wasze lexusy? w/g tego testu: admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&n=923&f=gb_643.xml 11 sekund to dość pesymistyczny wynik, spodziewałem się raczej okolic 9, jak to jest?
- jakich obrotów powinienem używać do ekonomicznej jazdy na wyższych biegach, zeby spalanie było optymalne a silnik zachował maksymalną trwałość ? powiadają ze niskie obroty dają w panewki, aczkolwiek nie sprawdziłem ..
- chciałbym niedrogo wyczyścić alkantarę, ma jakieś plamy na d*pie ;) czy ktoś może mi wskazać sprawdzony i niedrogi środek, który powiedzmy sprawdza się w zadowalający sposób?
- na jałowych obrotach jakby wypadają zapłony, powiedzmy około 3-4 zapłonów na sekundę, leciutko trzęsie silnikiem wówczas, spodziewałem się cewek albo świec, ogólnie jakoś mi to nie przeszkadza, czytałem co nieco na forach, niektórzy się z tym uporali, inni nie, czy jest to jakaś usterka którą trzeba się już zająć, czy olać i cieszyć się jazdą?
- ile będzie palił gazu lub benzyny przy stałej prędkości 70/90/100 km/h na 6 biegu? ogólnie jeżdżę wolno, jazda tym autem jest bardzo przyjemna :)
- po myciu zaparowała mi mała część przednich lamp, czy to normalne w tym modelu?
- jest to polift, z przodu brakuje mi troche sopranu, planowałbym wymienić same niskotonowe w słupkach lub założyć u-dimension l comp, bo mam taki zestaw 16cm, czy głośniki mają u mnie jakiś wzmacniacz prócz radia? czy warto tak poprawiać tą instalację? normalnie to dawałem grube kable, zwrotnice, wzmacniacz (mam ładną czarną sztukę starej alpiny na stanie).

Prosiłbym o odpowiedzi.

serdecznie pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: k0zz »

1. Też tak mialem po zakupie, w deszczu i koleinach strasznie uciekal, ale ja praktycznie nie miałem opon. Kupiłem nowe i problem znikł całkowicie - 215/45/17
2. U mnie tylnia i lusterka schną bardzo szybko.
3. Nie jeżdzę na gazie, ale na benzynie na 5 od 60 do 100 przyspieszam zdecydowanie szybciej niz 10 sekund. 6 zawsze wrzucam przynajmniej przy 80. Generalnei samochód zaczyna ożywac dopiero od 3 tysiecy i ja jeżdzę głównie w zakresie 2500 - 4000. Generalnie demonem prędkości nie jest, ale w trasie bardzo przyjemnie mi sie mija inne samochody. Jak potrzebujesz wiecej mocy to szukaj jej dopiero po 4500 obr.
4. Co do setki to chyba raczej kolo 9 sec - na benzynie.
5. Z moich doświadczeń 2500 to optymalne spalanie, ale ja generalnie nie umiem tym samochodem jechać ekonomicznie przez dłuższy czas. Aż się prosi żeby depnąć.
6. Ciężko z tą alkantarą. Ja osatatnio kupilem plyn do czyszczenia + polecana szoteczka... zacząłem czyścić w niewidocznym miejscu i tak się zaczeła mechacić że odpuściłem. To chyba trzeba czyścić profesjonalnie. Jak chcesz sam spróbować sił --> http://sklep.lederzentrum.pl/pianka-do- ... -p-39.html ja mam ten zestaw.
7. Jazda tym autem jest przyjemna ale przy dopiero przy większych prędkościach, jak dla mnie :) Tyle że głośno się robi... A spalanie gazu 20% wiecej niż benzyny. Czyli trasa 12 / miasto 15 bez deptania. Ale tylko teoretyzuje bo nie mam gazu.
8. To chyba w żadnym modelu nie jest normalne, lampy nie powinny parować.
9. Oryginalnie jest wcmaczniacz, tyle wiem.
DNL
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2013, o 18:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: DNL »

7. Raporty spalania Pb/LPG - www.autocentrum.pl/spalanie/lexus/is/i/
lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: lukasz32 »

Opony są 6mm przód i 5mm tył, mają ze 2-3 lata, uważam że jeszcze są dobre. Może kwestia przyzwyczajenia, dopiero parę godzin jeżdżę.

Generalnie swoim autem jeżdżę jakoś najczęściej 60-70 w zabudowanym na (przed)ostatnim biegu i koło 100 poza zabudowanym, stąd spodziewam się spalania mniejszego niż na autocentrum. Przy 70 zakładałem, ze ktos powie "8L", ale pewnie mało kto jeździ nim tak wolno, dodam że niestety. Wolno dla mnie to bezpieczniej, bo miałem już konkretne przygody i nikomu nie polecam ;) Może to nie jest specjalnie istotne czy pali 10 czy 11 ale zwyczajnie lubię, jak mi malo pali. Kolega dla przykładu twierdzi, ze w trasie brał mu poniżej 10 litrów gazu. Ja jeszcze stosuję hamowanie silnikiem i luz, zbić można do litra.
15 to jakas masakra, zaraz go sprzedaję :D

Czytalem gdzieś o tym parowaniu reflektorów otworami wentylacyjnymi, które sobie ludzie zaklejają i jest spokój.

Kolejna rzecz - brak korozji, przywykłem ze pojawia sie np na sierpach z tyłu od wewnątrz nadkola, u mnie jest tam goła blacha w kolorze, inne marki mają np gumowe nakładki. Czy tak ma być i korozja się nie pojawi? Dwustronny ocynk czy jakiś protektor? :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: k0zz »

Ruda pewnie prędzej czy później się pojawi, ale raczej później.

Generalnie IS 200 pali dużo i nie ma się co czarować.
Na swoje osiągi i moc powinien palić mniej, ale w końcu dodatkowe gary tez czymś trzeba zalać.
Pojeździsz to sam się zorientujesz ile pali.
Ja generalnie pomimo tego że wiedzialem ze duzo pali, to nie spodziewalem się aż tak. Ale ja lubie depnać, ten samochód sam sie o to prosi.

Ten raport na auto centrum to jakies glupoty. Srednie spalanie 10l... to raczej minimalne spalanie w trasie, w mieście spokojnie 13 spali... a w trasie do 8l to zejdzie na 6 przy 80 na godzine po prostej drodze.
Aveny z 1.8 kumplom po mieście pala po 12.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: Jarek.K »

Spalanie spalaniem,ale to jest auto którego nie można mulić.Sam przesiedłem sie z crx vti który przy połowie masy lexa miał wiecej mocy...trasa do 120km/h spali ci 8l,a miasto i trasa za 50zl zrobisz 100km bez deptania.a następna sprawa to troche lepszy dźwięk niż Honda ...
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: LinkPL »

Jestem byłym posiadaczem tego samochodu i tak:

1. Szkoda powiedzieć, że ten typ tak ma ... ale niestety wymień mocowanie maglownicy, które dostałeś przy zakupie auta. Jest wysokie prawdopodobieństwo że będzie lepiej. Zawias był raczej sztywny, więc zostaje tylko to. Po za tym myszkowanie tamtej maszyny na 205 oponach to nic w porównaniu z myszkowaniem 245 w GS430 ... W koleinach te samochody zawsze będą szukać drogi ...
2. Zależy od szybkości poruszania się i temperatury otoczenia.
3. To jest benzyna i potrzebuje obrotów, nie spodziewaj się że na 6 biegu auto będzie przyspieszało jak na 4 w tych przedziałach prędkościowych które podałeś ... biegi są od tego żeby ich używać.
4. Miałeś wcześniej lekką Hondę, gdzie był silnik i mała buda, teraz masz budę która waży swoje. To jest tylko 2 litrowy silnik ...
5. Odkurzacz na parę wodną lub są jakieś pianki na zimno ...
6. Ogólnie to nie jest nic dobrego, ale spróbuj resetnąć komputer główny i podregulować gaz u jakiegoś majstra. On tam był ustawiany ale to było dawno temu.
7. Mój rekord to 9,2 litra lpg, więc próbuj ... cały zbiornik na raz
8. Chyba nie zwróciłem na to uwagi, bo zupełnie nie pamiętam, jak to tam działało ...
9. Wedle uznania ;)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: lexus IS200 moje wrażenia po zakupie !

Post autor: mikrus »

- dziś podczas jazdy w niewielkich koleinach przy 80km/h w deszczu autem dość rzucało i auto myszkowało w koleiny, jest bardzo czułe na ruchy kierownicą, opony są 205/55/16, czy to normalne? w hondzie miałem niższy profil i lepiej się prowadziła,

dużo zależy od samych opon, nie chodzi tylko i wyłącznie o bieżnik jaki pozostał, ale o samą oponę. u mnie nic takiego nie występuje (vredestein sportrack 5 205/55/16)

- włączyłem ogrzewanie tylnej szyby i lusterek, po jakichś 10 min z luster krople raczej odparowały, a z szyby nie bardzo, czy ten typ tak ma?

warto to sprawdzić, bo po takim czasie szyba powinna być czysta

- jeżdżę na gazie, używam raczej obrotów 2000-3000, staram sie jeździć ekonomicznie ale dość żwawo, elastyczność na 5 biegu 60-100 wynosi około 10sek a na 6 biegu 60-100 około 16,5 sek, czy to dobre (seryjne) wyniki? w hondzie miałem takie same na 4 i 5 biegu przy prawie identycznych przełożeniach,

być może to tak jak wspomniał Link, regulacja gazu powinna pomóc chociaż i tak wiadomo, że na gazie zawsze auto się trochę gorzej odpycha, ale nie aż tak...

- ile tak realnie do setki lub 160km.h mają wasze lexusy? w/g tego testu: admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&n=923&f=gb_643.xml 11 sekund to dość pesymistyczny wynik, spodziewałem się raczej okolic 9, jak to jest?

mi się raz udało zejść poniżej 10s, ale jakoś mi to nie robi różnicy, auto rozwija skrzydła na trasie, a nie w sprincie 0-100

- jakich obrotów powinienem używać do ekonomicznej jazdy na wyższych biegach, zeby spalanie było optymalne a silnik zachował maksymalną trwałość ? powiadają ze niskie obroty dają w panewki, aczkolwiek nie sprawdziłem ..


byle nie jeździć jak dieselem ;) 3-4 tys obr i będzie ok. przy 100km/h na 6 biegu u mnie spalił 8l, rekord to 7l ale to nie była jazda :) on się aż prosi by go kręcić wyżej.

- chciałbym niedrogo wyczyścić alkantarę, ma jakieś plamy na d*pie ;) czy ktoś może mi wskazać sprawdzony i niedrogi środek, który powiedzmy sprawdza się w zadowalający sposób?

nie wiem, mam materiałowe, nie chcę wprowadzać w błąd, ale tak jak wcześniej już pisali koledzy jakaś pianka czy coś powinna dać radę

- na jałowych obrotach jakby wypadają zapłony, powiedzmy około 3-4 zapłonów na sekundę, leciutko trzęsie silnikiem wówczas, spodziewałem się cewek albo świec, ogólnie jakoś mi to nie przeszkadza, czytałem co nieco na forach, niektórzy się z tym uporali, inni nie, czy jest to jakaś usterka którą trzeba się już zająć, czy olać i cieszyć się jazdą?

ja wolałbym mieć problem z głowy, lepiej zapobiegać niż leczyć

- ile będzie palił gazu lub benzyny przy stałej prędkości 70/90/100 km/h na 6 biegu? ogólnie jeżdżę wolno, jazda tym autem jest bardzo przyjemna :)

minimalnie jak pisałem 7l benzyny więc gazu z 8-9 (trasa) miasto benzyna 12 i w górę, zależy od humoru ;)

- po myciu zaparowała mi mała część przednich lamp, czy to normalne w tym modelu?

nieszczelne reflektory raczej nie są rzeczą normalną, ale nie przejmował bym się tym aż tak ;-)

- jest to polift, z przodu brakuje mi troche sopranu, planowałbym wymienić same niskotonowe w słupkach lub założyć u-dimension l comp, bo mam taki zestaw 16cm, czy głośniki mają u mnie jakiś wzmacniacz prócz radia? czy warto tak poprawiać tą instalację? normalnie to dawałem grube kable, zwrotnice, wzmacniacz (mam ładną czarną sztukę starej alpiny na stanie).

wszystko zależy od wersji nagłośnienia w ISie, niektóre mają wzmacniasz w radiu niektóre nie. już wcześniej pisaliśmy też o nagłośnieniu, że ori nagłośnienie i tak jest bdb Mark'a czy też H&K. na inne modyfikacje jak dla mnie szkoda czasu i pieniędzy, ale to moja opinia.
Pozdrawiam
Mikołaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości