KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: zico11 »

KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza

Witam wszystkich piszę do Was ku przestrodze by sprawdzać luzy na sworzniu wahacza jeśli dawno nie wymienialiście wymieniałem je 2 lata temu i choć kiedyś w poście o usterkach pisałem by wymieniać je do 30 tyś nie zrobiłem tego. Przejechałem 40 i usłyszałem skrzypienie przy skręcaniu przy małej prędkości lub przy pokonywaniu dziury. Pojechałem na szarpaki i nic nie znaleźli po tygodniu miałem przegląd szarpaki (inny zakład) i nic przejechałem jeszcze z 200 km i na szczęście na skręcie przy małej prędkości wyskoczyła kula z gniazda. Sworzeń oparł się na feldze i nic się nie stało. Auto zapakowałem na lawetę widlakiem. Nie chcę myśleć co by było przy prędkości 120 i w czasie wchodzenia w zakręt. Sworznie japońskie YAM :ireful3: … Teraz kupiłem TRW i mam zamiar sprawdzać z wymianą oleju.

Tu podobny przypadek znaleziony na forum


Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

przez pku84 » 25 mar 2011, o 10:23

Kolego sprawdź sworznie dolnego wahacza ale nie na szarpakach ani żadną brechą tylko odkręć i sprawdź ręcznie czy jest luźny. Ja w tamtym roku miałem coś takiego. Na stacji diagnostycznej zarówno na szarpakach jak i na podnośniku nie udało się zdiagnozować co to. Tydzień później wyskoczył mi sworzeń podczas jazdy więc tutaj przestrzegam nic przyjemnego.
Załączniki
Zdjęcie0046.jpg
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: zico11 »

:ireful3: ATO
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: maniek_ls400 »

Wielokrotnie pisałem na forum - części z JC są do d..y. Jeśli ktoś chce naprawiać auto co pół roku, albo odpicować tanio przed sprzedażą to IC jest OK, ale do jeżdżenia samodzielnie niestety mimo cen - aso albo używka z bdb stanie. Z IC można kupić żarówki, filtr do klimatyzacji, powietrza ale już nie oleju (to oczywiście wyłącznie moja opinia).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: ledziu »

Twoja sytuacja wypisz wymaluj jak moja z ISem czyli szarpaki nic nie pokazały tylko było skrzypienie a później straciłem koło i błotnik uszkodziłem :szok:
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: chairles »

ledziu pisze:Twoja sytuacja wypisz wymaluj jak moja z ISem czyli szarpaki nic nie pokazały tylko było skrzypienie a później straciłem koło i błotnik uszkodziłem :szok:
u mnie dokladnie to samo, na szarpakach nic , a sworzen lewy bardzo wybity , prawy troche mniej.
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Narf »

maniek_ls400 pisze:Wielokrotnie pisałem na forum - części z JC są do d..y. Jeśli ktoś chce naprawiać auto co pół roku, albo odpicować tanio przed sprzedażą to IC jest OK, ale do jeżdżenia samodzielnie niestety mimo cen - aso albo używka z bdb stanie. Z IC można kupić żarówki, filtr do klimatyzacji, powietrza ale już nie oleju (to oczywiście wyłącznie moja opinia).
trochę za bardzo uogolniles chyba... to tak jakbys napisał ze robienie zakopow w tesco jest zle, bo maja stare mleko :)
sa produkty marek, które sa gorszej jakości niż oem, ale sa tez takie które sa takiej samej, a niekiedy lepszej jakości, w dodatku tansze. tansze nie zawsze znaczy gorsze
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: dab1978 »

Napiszcie koledzy jakie dokładnie mieliście objawy bo sprawa wydaję się dosyć poważna...i niebezpieczna
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: chairles »

u mnie czasem przy skrecaniu kolami na parkingu bylo slychac chrupniecie - jedyny objaw.
fosfik
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:50
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: fosfik »

Przerabialem to, tez ze tak powiem odpadlo mi kolo i zalatwilem sobie przez to blotnik ( na samym koncu strasznie skrzypialo przy skrecaniu , nie zdarzylem wrocic do domu bo wpadlem w duza dziure i sie rozlecial ;p) i najlepiej to sobie podwinduj auto i sprobuj tak jakby podniesc kolo,po prostu sprawdzac ruszajac gora dol :) powinienes wyczuc czy sa jakies stuki badz luzy czy nie:) ja tak sprawdzalem i to idzie wyczuc :)
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: dab1978 »

Dzięki koledzy, muszę zrobić tak jak radzicie...póki co zawieszenie jest wyjątkowo ciche i sztywne jak na 13 letnie auto, ale lepiej profilaktykę stosować;)
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość