Hamulce is200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
sammy69
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2013, o 11:58
Model Lexusa: is200
Skąd:: islandia
Kontakt:

Hamulce is200

Post autor: sammy69 »

Witam! Posiadam lexa od 5 lat i od jakiś 3 nie mogę dojść do ładu z hamulcami już mam dość! Zmienione już chyba było wszystko razem z wahaczami nie wiem co mam dalej robić, w warsztatach już też rozkładają ręce nawet serwis nie wie do końca co robić, powiedzieli mi że to tarcze, ale tarcze były wymieniane po 3 razy i toczone 2 razy problem znika na jakieś 2-3 tygodnie i od nowa. Jakiś znachor polecił mi tarcze nawiercane bo skoro pomagała na chwile wymiana tarczy to znaczy że problem jest w nich i że się krzywią od szybkiego schładzania, ma to sens dla mnie, a co wy o tym myślicie ? Jakie tarcze polecacie ??
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: grucha2666 »

a co się w ogóle u ciebie dzieje z hamulcami bo nie wiem jakoś nie wyłapałem problemu (oprócz tego że zmieniasz co chwila)...?
sammy69
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2013, o 11:58
Model Lexusa: is200
Skąd:: islandia
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: sammy69 »

A no tak zapomniałem napisać o co chodzi, odebrałem auto z warsztatu dzisiaj i jeszcze mnie nerwy trzymają. Chodzi o to że przy hamowaniu tarcze biją, im mniejsza siła hamowania tym bardziej biją i jest to bicie nie na kierownicy tylko takie pulsacyjne jak by siła hamowania była większa i mniejsza (czyli jak hamuje ciągnie mnie w tył i do przodu), na kierownicy drgania się pojawiają dopiero jak zjeżdżam z górki albo rozpędzony chce przyhamować powyżej 120km/h.
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: prodigy007 »

Ja bym, sprobowal odlaczyc jeden czujnik przedkosci kola zeby wylaczyc TRC i ABS i ziobaczyc moze to ABS swiruje
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: Marchol »

A czy prosta piasta i wyważone felgi było sprawdzane ? Jeżeli tak to czy masz oryginalne felgi, jeżeli nie, to czy pierścień centrujący ma taką samą średnicę jak otwór centrujący w feldze bo też może wpływać na drgania.
Obrazek
sammy69
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2013, o 11:58
Model Lexusa: is200
Skąd:: islandia
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: sammy69 »

Nie wiem jak abs ale jak jest trc wyłączone to dzieje się to samo, felgi to oryginalne 17-stki i były wywarzane już kilka razy. Wszystko zaczęło się jak zmieniłem rozmiar opon z 215/45 na 215/50 bo chciałem trochę na komforcie zyskać ale po powrocie do standardu nic się nie zmieniło wiec to chyba nie ma znaczenia. Piasty nie sprawdzałem bo podczas jazdy nic nie trzęsie jak by była piasta krzywa to by telepało całym autem zawsze prawda ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: carinus »

Jak piasta jest krzywa to nic nie da wymiana tarczy hamulcowej.Od tego należy zacząć szukanie problemu.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: grucha2666 »

Mógłbyś napisać jak sprawdzić czy piasta jest krzywa? Mam właśnie takie obawy w swoim Lexie
sammy69
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2013, o 11:58
Model Lexusa: is200
Skąd:: islandia
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: sammy69 »

no ale mi krzywi tarcze po obu stronach, to miał bym obie piasty krzywe ? Sama piasta nie jest strasznie droga znalazłem na allegro za 181zł ale do tego trzeba jeszcze łożysko kolejne tyle razy 2 na oba koła, trochę drogo się już robi i co jak znowu to nie jest to :/ kolega dobre pytanie zadał czym to sprawdzić? czujnikiem zegarowym ?
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Hamulce is200

Post autor: Marchol »

Piastę należy sprawdzić czujnikiem zegarowym, zrzucamy tarcze hamulcowe, czyścimy dokładnie miejsce kontaktu tarczy z piastą, wrzucamy tarczę, przykręcamy, i mierzymy miernikiem zegarowym, ostatnio sprawdzałem u mnie, bo było podejrzenie że jest krzywa piasta.
Tutaj można sprawdzić jakie jest dopuszczalne bicie.
http://www.eautonaprawa.nazwa.pl/html/i ... mularz.pdf

Jeszcze jedno, jakiej firmy masz opony ? Czy przypadkiem one nie mają zniekształceń, miałem Chińczyki Wanli i one powodowały w moim aucie krzywienie tarczy....
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości