IS300 / SportCross - światła dzienne

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: michuu »

Witam.
Poszukuję sugestii / pomysłu na światła dzienne. Szkoda mi trochę ksenonów, które świecą non stop, a chciałbym poznać wasze pomysły (o ile takie są) na montaż świateł dziennych. Wiem że jest tysiące różnych świecił na allegro dowolnej maści.
Nie chciałbym kupować i montować w zderzak dodatkowego oświetlanie, ale pomyślałem że może przerobię światła przeciwmgielne na dzienne, lub dziennie/przeciwmgielne? Czy może ktoś przerabiał już taki temat? Wiem, że modyfikacja tego typu rozbija się o homologacje, ale może są jakieś sposoby/możliwości zrobić to legalnie?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: carinus »

Zeby nic nowego nie doklejać podłączyłem sobie moduł zmniejszający moc świecenia świateł drogowych.Też mam xenony i nie chciałem ich męczyć.Już drugi rok wszsystko pracuje bezawaryjnie na module DS kupionym na alledrogo,
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: michuu »

a mogę ten moduł też wykorzystać do przeciwmgielnych a nie drogowych?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: carinus »

Nie wolno uzywać świateł niezgodnie z ich przeznaczeniem i dlatego od razu masz mandat.Nic innego nie wymyślisz jak nie chcesz dokładać dodatkowych świateł.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: michuu »

to wiem, a Ty sam źle robisz :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: carinus »

Sprawdz ile modeli samochodów ma podobne rozwiązanie jak moje,jeszcze nie miałem problemów podczas kontroli drogowej.Daję sobie paznokcia obciąć że pierwsza kontrola drogowa i masz mandacik za stosowanie świateł przeciwmgłowych w warunkach dobrej widocznośći,masz to jak w banku.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: michuu »

carinus pisze:Sprawdz ile modeli samochodów ma podobne rozwiązanie jak moje,jeszcze nie miałem problemów podczas kontroli drogowej.Daję sobie paznokcia obciąć że pierwsza kontrola drogowa i masz mandacik za stosowanie świateł przeciwmgłowych w warunkach dobrej widocznośći,masz to jak w banku.
ale czy ja gdziekolwiek napisałem, że używanie ich jest zgodnie z prawem? Znam dokładnie ustawę która to reguluje i Twoje światła są również nieprzepisowe, bo nie masz na to homologacji. Zwyczajnie szukam w miarę legalnego sposobu i liczyłem na to że ktoś podsunie mi jakiś pomysł.
Z chęcią kupiłbym takie oświetlenie które zamontowałbym w miejsce przeciwmgielnych lub razem z nimi, ale tak owych nie ma.
A to że nie miałeś problemów, oznacza jasno, że nie trafiłeś na kumatego człowieka.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: carinus »

Żle rozumujesz.Używam świateł homologowanych dla tego samochodu i nikt nie zabroni używać tych świateł jeżeli nie będą oślepiać innych uzytkowników jadących z przeciwka.Policja niejednokrotnie zatrzymywała mnie i żonę i nie mieli się do czego przyczepić.Zrobisz jak zechcesz,podałem Ci jedną z możliwości rozwiązania problemu.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: Pawełn »

michuu pisze:
carinus pisze:Sprawdz ile modeli samochodów ma podobne rozwiązanie jak moje,jeszcze nie miałem problemów podczas kontroli drogowej.Daję sobie paznokcia obciąć że pierwsza kontrola drogowa i masz mandacik za stosowanie świateł przeciwmgłowych w warunkach dobrej widocznośći,masz to jak w banku.
ale czy ja gdziekolwiek napisałem, że używanie ich jest zgodnie z prawem? Znam dokładnie ustawę która to reguluje i Twoje światła są również nieprzepisowe, bo nie masz na to homologacji. Zwyczajnie szukam w miarę legalnego sposobu i liczyłem na to że ktoś podsunie mi jakiś pomysł.
Z chęcią kupiłbym takie oświetlenie które zamontowałbym w miejsce przeciwmgielnych lub razem z nimi, ale tak owych nie ma.
A to że nie miałeś problemów, oznacza jasno, że nie trafiłeś na kumatego człowieka.
Dokładnie takie rozwiązanie jest zastosowane u mnie jako fabryczne więc nie może być niezgodne z prawem.
レクサス
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: IS300 / SportCross - światła dzienne

Post autor: sardzent »

ale Twoj samochod byl fabrycznie na rynek polski \ EU ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości