IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 KM

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
skladak29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:06
Model Lexusa: brak
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 KM

Post autor: skladak29 »

Witam, jestem tutaj nowy, przedstawię sie poraz kolejny :) Nie wiem, czy w odpowiednim dziale, ale mam taki dylemat w glowie... Jestem jeszcze studentem i potrzebuje auta na dojazdy cotygodniowe do miasta gdzie sie ucze (plus jakies wieksze wypady raz, dwa w roku), zdobyłem środki ( do 15 tyś. na lex. do 7 tyś na civica) i szykuje sie do zakupu auta (pierwszego całkowicie własnego). Przede wszystkim cenie sobie niezawodność i to żeby auto przewiozło mnie z punktu A do punktu B zawsze kiedy chce i o każdej porze dnia i roku. Od dłuższego czasu przeglądam rożne fora i doszedlem do wniosku ze ww. auta cechują sie dość wysoką bezawaryjnością no i b. dobra opinią. Kolejna ważną dla mnie sprawa (póki co) jest spalanie i doszedłem do wniosku, ze albo civic za małe pieniadze i benzyna (bedzie z gazem to nie wyrzuce), ale sam nie zamontuje bo mi sie nie zwróci, a jak lexus to tylko z gazem (ewentualnie sam zamontuje). Z wypasu to wymagam klimatyzacji i centralnego zamka przede wszystkim, a co wiecej bedzie to tylko na plus. Jestem w stanie ogarnac dość sporą cześć mechaniki w aucie, także oba auta na pewno beda serwisowane w moim garażu. Wiem, ze to dosc dziwne zestawienie, ale albo kupie auto na "dobitke" za małe pieniadze i z niskimi kosztami utrzymania (bez polotu i z lekka radoscia), albo jedno z wymarzonych aut, dosc drogie (wg. roznych opini) w utrzymaniu i na dluzej. Co wy jako starsi doświadczeniem zrobili byście na moim miejscu? Może ktoś już kiedys stał przed podobnym dylematem?
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: Narf »

Ja bym bral na Twoim miejscu civica, vtec-e przy spokojniej jeździe pali 5l tylko poszukalbym EK3 z D15Z6 to bardzo fajny dynamiczny i ekonomiczny silnik.
nie wiem jakie masz doświadczenie za kierownica, ale jak rozbijesz civica, to naprawisz go na pewno dużo taniej niż lexa.
Wiele zależy od tego, co wymagasz od auta i w jaki sposób będziesz je uzytkowac, a przede wszystkim od tego czy Cie stać na utrzymanie lexa. za 15k raczej nic dobrego nie kupisz...
Zacznij od civica, pojeździsz rok, kupisz lexa ;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: dS »

Lex za 15k będzie wymagał inwestycji. Poczytaj sobie dział Kupujemy Lexusa, o zadbanego nie jest łatwo. Także też kierował bym się w stronę Civica. Wybór większy więc i coś zadbanego będzie chyba łatwiej znaleźć.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
skladak29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:06
Model Lexusa: brak
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: skladak29 »

Dzieki za odpowiedzi :)
Wg. mnie za lexusem przede wszystkim przemawia komfort, silnik no i RWD :) W civicu boje sie o to, że za pol roku, czy rok pojawią się burchle z korozją z ktorymi bede musial sie uporać i auto szybko może sie stać skarbonką. Z silnikiem masz racje, mój błąd, z tym że chodzilo mi o jednostkę VTEC-E czyli Z8. Obie podane przezemnie kwoty są z tolerancją ewentualnych inwestycji w auto. Zdaje sobie z tego sprawe, że kilka rzeczy bedzie trzeba naprawic zaraz po zakupie.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: turkus »

Dojdzie ubezpieczenie - 2k, wymiana płynów ustrojowych, rozrządu i drobnostek eksploatacyjnych na dzień dobry - 2k, dodatkowy zestaw felg i opon o ile nie było od razu dwóch - następne 2,5k. Mnie moje auto trochę zrujnowało, tzn. przekroczyło swój zaplanowany budżet :) Ale z drugiej strony w lexie można się zakochać, ja od razu wiedziałam, że to jest to, czego chcę. Silnik bierz 3.0 + gaz :)
bany
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 05:24
Model Lexusa: is200 AT
Skąd:: śląsk/dolnyśląsk
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: bany »

Zgadzam się z Narf'em. Jeżdżę civiciem EK3 D15Z6 od pięciu lat, zrobiłem niedużo - coś lekko ponad 50k km ale nic się w nim nie psuje :) spalanie idealne - trasa z klimą ok 5-5.5, chociaż jak na pierwszy samochód może być za mocny...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: michalm320 »

Polecam Civic'a EK3. Bardzo ekonomiczny a po zmianie skrzyni na trochę krótszą również bardzo dynamiczny. Szczerze powiedziawszy to Lexem jeżdżę dwa lata a za EK3 tęsknie jak cholera. Hondą zrobiłem 80tyś, a jak sprzedawałem to miała 262tyś i zero zużycia w środku. Ani kierownica niebyła wytarta, ani fotele, kompletnie nic. Przy zawiasie nie robiłem nic poza sportowymi sprężynami, oleju brała 0,5litra na 10tyś km. Ogólnie przymierzam się do sprzedaży IS-a i pomimo iż przeglądam wiele marek aut (również niemieckich) to cały czas jakaś Honda mi po głowie chodzi.
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: Yarecki »

michalm320 pisze:Polecam Civic'a EK3. Bardzo ekonomiczny a po zmianie skrzyni na trochę krótszą również bardzo dynamiczny. Szczerze powiedziawszy to Lexem jeżdżę dwa lata a za EK3 tęsknie jak cholera. Hondą zrobiłem 80tyś, a jak sprzedawałem to miała 262tyś i zero zużycia w środku. Ani kierownica niebyła wytarta, ani fotele, kompletnie nic. Przy zawiasie nie robiłem nic poza sportowymi sprężynami, oleju brała 0,5litra na 10tyś km. Ogólnie przymierzam się do sprzedaży IS-a i pomimo iż przeglądam wiele marek aut (również niemieckich) to cały czas jakaś Honda mi po głowie chodzi.
Honda jest mistrzem w 4 cylindrowych silnikach. Mimo to nie jest klasa premium i nowe civiki to mega plastik.
Też miałem civic VII generacji wersję sport i bardzo mile wspominam to autko.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: michalm320 »

Możesz coś więcej powiedzieć o VII Sport? Z jakim miałeś silnikiem? 1.4 czy 1.6? Polecasz to auto czy nie za bardzo?
Obrazek
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: IS 200 vs Civic VI D16Y5, SOHC VTEC, 16V, 1590 cm, 115 K

Post autor: Narf »

michalm320 pisze: Ogólnie przymierzam się do sprzedaży IS-a i pomimo iż przeglądam wiele marek aut (również niemieckich) to cały czas jakaś Honda mi po głowie chodzi.
kupuj vti :wink: miedzy EK3 a EK4 jest przepasc jeśli chodzi o osiągi i prowadzenie, w porównaniu do ISa pewnie tez, ale komfortu mało... ewentualnie Type R 7g ale to już nie to samo :)
Yarecki pisze:Honda jest mistrzem w 4 cylindrowych silnikach. Mimo to nie jest klasa premium i nowe civiki to mega plastik.
Jeśli chodzi o silniki, to się zgodze, niewiele seryjnych aut n/a potrafi wykrzesać 100KM z litra pojemności
a jeśli chodzi o nowe civiki...
mnie się podoba, zarówno tajper jaki kombiak :)
Obrazek
Obrazek
trochę civic-owy off-topic się zrobil. przepraszam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości