niewiarygodnie zasyfiałe plastiki IS200

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Lemur
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 01:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk/Olsztyn
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn
Kontakt:

niewiarygodnie zasyfiałe plastiki IS200

Post autor: Lemur »

Witam wszystkich. tydzień temu kupiłem IS200, sprowadzonego z Włoch. jestem jego trzecim właścicielem i zakochałem się w tym aucie. dzisiaj, zajeżdżając na stację kupiłem chusteczki do kokpitu autoland i z nudów zacząłem czyścić deskę. okazało się, że moje plastiki (wyglądające jak w VW) nie są matowo-klejące się, tylko pięknie czarne. problem polega na tym, że przez 12 lat pewnie nikt ich nie czyścił, więc jest na nich warstwa syfu (ok. 0.5-1mm). Spędziłem dwie godziny w aucie, szorując czarny plastik przed pasażerem i pierścień na lewarku skrzyni. wyszorowałem tylko 3/4 listwy przed pasażerem i tyle samo pierścienia. Mam dość, więc moje pytanie brzmi: czy któryś z kolegów próbował doczyścić taki syf i ma jakiś szybszy sposób? może ktoś mógłby polecić jakieś detergenty? jeśli coś sam wymyślę, to postaram się powrzucać zdjęcia i opisać rozwiązanie problemu, bo plastiki z Lexusa wyglądające jak te w VW to świętokradztwo :)
Nie miałem Jeepa, więc byłem lekko Jeepnięty, mam Lexusa, więc jestem w pełni zakomplexiony
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: niewiarygodnie zasyfiałe plastiki IS200

Post autor: twiti7 »

Do zmycia uporczywego brudu polecam APC Nielsen Cyclone dolewasz troszkę do ciepłej wody jakaś miękka szczoteczka ew. pędzelek i każdy syf usunie.
Awatar użytkownika
Jacek
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2011, o 20:23
Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: niewiarygodnie zasyfiałe plastiki IS200

Post autor: Jacek »

twiti7 pisze:Do zmycia uporczywego brudu polecam APC Nielsen Cyclone dolewasz troszkę do ciepłej wody jakaś miękka szczoteczka ew. pędzelek i każdy syf usunie.
Mogę tylko potwierdzić. Ogólnie to praktycznie każde APC da radę, czy to będzie Valet Pro, Meguiar's czy Nielsen.
Lemur
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 01:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk/Olsztyn
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn
Kontakt:

Re: niewiarygodnie zasyfiałe plastiki IS200

Post autor: Lemur »

dziękuję za szybkie odpowiedzi. trzeba będzie się przejechać i kupić.
Nie miałem Jeepa, więc byłem lekko Jeepnięty, mam Lexusa, więc jestem w pełni zakomplexiony
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości